Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2019
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 23 - 24 martie 2019, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele VI - VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Ciobanu Andrei 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 43 37 39 72 67 Pr, Ei
2 Costache Mihai 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 30 31 27   52 Ar
3 Pintilie Maria Cezara 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana 22 24 32   50 Co
4 Ghergină Miruna 6 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 32 30 33   47 Co
5 Benchea Matei 6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 28 29 25   46 Ar
6 Budescu Vlad 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 31 32 38   45 Co
7 Țibu Ecaterina 6 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 21 16 33   44 Co
8 Radu Daniela Ioana 6 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 25 21 22   40 Ne
9 Bărăgău Andreas 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 29 22 24   39 Ne
10 Jalba Andrada 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 19 14 21   38 Co
11 Lipșa Luana 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 21 19 23   37 Co
12 Stoleru Iustina 6 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 21 20 32   37 Co
13 Gîrleanu Emanuel 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 22 22   35 Ne
14 Trăistaru Elisa Elena 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 13 11 23   35 Co
15 Albu-Tălălău Emilia 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 14 12 21   35 Co
16 Lucaci Eduard 6 Școala Gimnazială „Ion Simionescu”, Iași Vîrgă Ovidiu 28 22 23   33 Ne
17 Neumann Karl 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 19 11 17   33  
18 Șerban Tudor 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 25 18 18   33 Ne
19 Bobu Răzvan Mihai 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana 20 21 15   32 Ar
20 Sofiana Sebastian 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 21 16 21   32 Co
21 Cristea Vlad 6 Școala Gimnazială  „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 13 11 17   31  
22 Hurjui Ciprian Ionuț 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 21 17 19   31 Ne
23 Buzdugan Alexandru Florin 6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 23 16 15   30 Ne
24 Roșu Ana 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 22 15 14   29 Ne
25 Aivănoaie Alexandra 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 15 10 19   28  
26 Vizitiu Stefana Maria 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 14 15 22   27 Co
27 Gorcea Cristian Alexandru 6 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 14 11 19   26  
28 Vârgă Isabela 6 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 15 15 22   26 Co
29 Arghire Rebecca 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 15 17 13   25  
30 Costea Bogdan Constantin  6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 18 11 14   25  
31 Trofin Carlos Sebastian 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 17 13 13   25  
32 Voicu Alexandru 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 16 10 15   25  
33 Deaconu Horațiu 6 Școala Gimnazială „Ion Simionescu”, Iași Vîrgă Ovidiu 19 10 11   24  
34 Enea Ioana 6 Școala Gimnazială  „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 18 12 14   24  
35 Veneș Alin Ionuț 6 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 13 9 12   24  
36 Arteni Albert Alin 6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 10 19 10   23  
37 Turta Vlad 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 15 8 8   23  
38 Cojocaru Marius 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 11 13 16   22  
39 Tudose Delia  6 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 10 8 13   21  
40 Petrilă Anemona Mihaela 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 10 9 12   19  
41 Stanciu Bunescu Victor 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 10 9 9   18  
42 Ciobanu Denisa 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 7 10 10   17  
43 Ciobanu Ioana Miruna 6 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 8 12 9   17  
44 Cucoș Elena  6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 12 9 10   17  
45 Iacob Daria Gabriela 6 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 7 8 12   17  
46 Gavriluță Silviu  6 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 11 6 6   15  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Liliana Carp


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Sofia Teofil 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 31 28 29   66 Pr
2 Sănduleanu Ioana Eugenia 7 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 31 30 33   62 Co
3 Tărăbuță Alexandru 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 34 32 23   61 Ne
4 Drăgan Georgiana 7 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 31 28 21   52 Ne
5 Bușmachiu Eduard 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 27 32 22   51 Ar
6 Miron Armand 7 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 29 23 29   51 Co
7 Popa Robert 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 30 25 20   51 Ne
8 Sănduleanu Ana Iulia 7 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 23 19 26   50 Co
9 Orășanu Daria  7 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 26 25 27   48 Co
10 Petrișor Amira 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 14 28 30   48 Co
11 Popuțoaia Ionuț 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 24 28 22   48 Ar
12 Zaharia Ștefan 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 27 17 28   48 Co
13 Chiriac Laura 7 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 24 28 19   47 Ar
14 Bran Alexia 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 21 28 25   46 Ar
15 Adăscăliței Mihai 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 23 25 18   44 Ar
16 Dominte Iosif 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 27 17 24   44 Ne
17 Pandelea Andrei 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 30 21 13   44 Ne
18 Aoanei Andreea 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 21 19 29   43 Co
19 Climov Alexandru 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 21 30 18   43 Ar
20 Darie Octavian 7 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 13 19 17   39  
21 Miron Maria 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 16 26 21   39 Ar
22 Iacob Eliza Andreea 7 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu 17 12 20   37  
23 Ioneasa Adrian Nicușor 7 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 28 10 14   36 Ne
24 Matasaru Maura 7 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 23 16 21   36 Ne
25 Boțvin Octavian 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 22 17 15   36 Ne
26 Lupu Andra 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 18 13 24   35 Co
27 Marin-Petrovici Cosmin 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 17 23 20   34 Ar
28 Pascal Alexandra Mihaela 7 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 16 16 18   34  
29 Ivan Cristina 7 Școala Gimnazială ,,D.D.Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 17 11 14   32  
30 Piazzo Elena 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 27 16 17   32 Ne
31 Nichifor Ștefana 7 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Aruxandei Mădălina 18 17 26   31 Co
32 Ciobanu Maria 7 Școla Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Bantaș Veronica 21 14 15   30  
33 Mihalache Iulian 7 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 17 11 16   30  
34 Brichiseală Alexandru 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 12 13 16   27  
35 Mazăre Sebastian 7 Școala Gimnazială ,,D.D.Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 12 11 14   27  
36 Nemțanu Ștefan Andrei 7 Școala Gimnazială, Heci Hirean Alexandru 11 15 18   26  
37 Ciobanu Andrei 7 Școala Gimnazială  „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 15 12 16   25  
38 Pica Marian 7 Școala Gimnazială ,,D.D.Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 17 10 9   24  
39 Amaziliței Radu 7 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 11 12 14   23  
40 Ilie Elena 7 Școala Gimnazială ,,D.D.Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 13 13 15   23  
41 Stan David 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 12 9 15   22  
42 Cobiliță Rareș 7 Școala Gimnazială ,,D.D.Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 10 13 12   21  
43 Sztankai Daria 7 Școla Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Bantaș Veronica 17 9 9   21  
44 Stoian Matei 7 Școala Gimnazială  „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 14 15 14   19  
45 Anton-Dedea Mihnea 7 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 8 8 12   16  
46 Melnic Mara 7 Școala Gimnazială Osoi, Comarna Harhătă Maura 8 8 12   16  
47 Hobîncă Iustin Ștefan  7 Școla Gimnazială, Moțca Ungureanu Teodora 10 7 7   14  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Daniela Murgescu

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Apostol Maria 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 28 21 27   52 Pr
2 Albu Denisa 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 24 27 31   48 Co
3 Ciopraga Andrada 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 15 19 26   40 Co
4 Cristea Iulia 8 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 20 18 24   38 Co
5 Raicu Mihai Bogdan 8 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 20 26 23   35 Ar
6 Frunză Daria 8 Școala Gimnazială  „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 22 13 19   34 Ne
7 Nechita Victor 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 19 16 19   34 Ne
8 Gheorghiță Andrada 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 13 12 20   33 Co
9 Sticea Miruna 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 16 14 21   33 Co
10 Ciopraga Alexandra 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 18 20 19   33 Ar
11 Rotariu Dragoș 8 Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela  16 16 24   28 Co
12 Lungu Andrei 8 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 16 10 16   26  
13 Popa Alexandru 8 Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani Tcaci Carmen 13 17 16   26  
14 Botez Ciprian 8 Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani Tcaci Carmen 21 20 20   25 Ne
15 Ciocan Sorana 8 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 15 16 17   24  
16 Țipău Ruxandra 8 Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Irimia Doina 15 14 17   22  
17 Budăi Marius 8 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 8 9 13   18  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaș



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 23 - 24 martie 2019, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Gheorghe Miruna Emilia 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 34 38 38   70 Pr
2 Lupașcu Diana Elena 9 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 28 30 34   58 Co
3 Gațu Daniel Florin 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 22 27 28   47 Co
4 Roșca Mădălina 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 25 22 24   43 Ne
5 Ispas Dumitru 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 25 19 24   42 Ne
6 Vezeteu Dumitru Andrei 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 18 18 23   39 Co
7 Adochiei Ioana Miruna 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 20 17 23   36 Co
8 Bișoc Elena Maria Elia 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 20 16 24   36 Co
9 Florea Letiția  9 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 21 17 22   36 Co
10 Pîrlea Georgiana 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 17 20 18   35  
11 Ujică Claudiu Gabriel 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 18 18 16   34  
12 Marcu Petru Lucian 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 15 19 18   30  
13 Onofriasa Lavinia 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 13 12 19   30  
14 Luca Ștefan 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 15 16 13   24  
15 Epure Iulian 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 12 12 10   20  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Gheorghiță Ștefana 10 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu 23 16 30   45 Co
2 Vîrlan Alexandru Ciprian 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 15 19 26   40 Co
3 Duluță George Denis 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Dragan Daniela 20 18 20   38 Co
4 Mafteciuc Darian 10 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 23 19 17   37 Ne
5 Constantin Alexandru 10 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 18 9 23   36 Co
6 Duca Alina 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Mihaela Feldioara 21 17 18   34 Ne
7 Băiceanu Vlad 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Mihaela Feldioara 14 22 7   33 Ar
8 Ciulin Ioana Diana 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 17 10 15   32  
9 Lupu Andreea Sabina 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Partene Mihaiela 18 13 19   32  
10 Apostol Maria Cătălina 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 10 17 10   29  
11 Costan Tudor 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 16 11 11   24  
12 Costei Cătălina 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 16 10 10   24  
13 Iurașcu Vasile  10 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 13 11 7   23  
14 Maftei Marius Vasilică 10 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 10 12 8   20  
15 Bâtă Andrei 10 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 10 9 7   18  
16 Gogean Andreea Ioana 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Dragan Daniela 9 11 12   18  
17 Prisacariu Emilian 10 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 13 6 6   17  
18 Ursache Teodosia 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 8 10 10   16  
19 Velenciuc Gabriela 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Partene Mihaiela 9 9 10   14  
20 Jarda Georgiana 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 9 9 9   13  
21 Săndulache Cristiana 10 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 5 5 9   13  
22 Parasca Alexandra 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 6 6 6   10  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne
50
Ar
50
Co
50
Ei
90
Pr
90
Diplome acordate
1 Ocu Ana-Maria 11 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 31 33 26   60 Ar
2 Azamfirei Smaranda 11 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 28 33 26   57 Ar
3 Ionel Paul Tudor 11 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 24 27 26   45 Ar
4 Onofrei Tudor Gabriel 11 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 23 24 24   43 Co
5 Pricop Robert 11 Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Foca Gabriela 17 26 15   38 Ar

Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro