Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2018
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate - Sesiunea I

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Manolache Ana 11 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Anton Iuliana Prizoniera 48 47 46   85 Pr
2 Ailiesei Andreea Georgiana 7 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela Vis sau realitate... 44 46 45   81 Ar
3 Tenea Carina 8 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Olinici Iulia, Postolache Magdalena Gravitația 42 40 39   75 JV
4 Culcea Armina 8 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Olinici Iulia, Postolache Magdalena Incandescență și luminescență 43 42 39   74 JV
5 Croitoru Mădălina 6 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu O picătură de ploaie, un strop de fizică 41 41 43   73 Co
6 Roșu Ana Maria 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela Misterele fizicii -  jurnal informativ 41 42 42   73 Co
7 Păuleț Ana Maria 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela Fizica, abilitate de viață 39 41 42   72 Co
8 Condrea Daria 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Olinici Iulia, Postolache Magdalena Călătorie în Egiptul antic 40 40 39   71 JV
9 Negrilă Maria 8 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Olinici Iulia, Postolache Magdalena Plutirea 40 40 37   71 JV
10 Marmoră Diana, Pascal Ana 9 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu Materia întunecată 40 38 38   68 JV
11 Cozma Andra, Aileni Ecaterina 9 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu Spaţiu și timp 39 38 38   67 JV
12 Atudorei Ștefania, Săhleanu Lorena 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela Totul pentru fizică 34 37 38   61 Co
13 Dima Julia Paola 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  Posibil sau imposibil 35 33 31   61 JV
14 Hogaș Alexandra, Cheli Florentina, Oatu Miruna 7 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela  Lumină și sunet 31 34 35   56 Co


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Epure Silviu 8 Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica, Hreniuc Raluca Prin zona magneților 50 49 49 50 88 Pr, Ei
2 Ungureanu Sabina, Pînzariu Livia, Moroșanu Ana Maria 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Excursie în Univers 50 48 49 45 87 Pr, Ei
3 Ciobanu Paula, Iovu Iasmina, Pintilie Sthephania 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Ochelarii magici 48 48 48   86 Pr
4 Bahrin Corina, Rață Irina, Fieraru Ioana 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Experiența marțienilor pe Pământ 47 47 46   84 JV
5 Frunză Daria, Mihai Elena 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Laboratorul de invenții 47 46 46   83 JV
6 Fotache Ioana, Filote Paula Florentina 10 Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Un român printre stele 47 46 46   83 JV
7 Lungu Denisa Florina, Lungu Lucian Petronel 6 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela O zi ciudată.... 46 46 46   82 JV
8 Mihalache Medeea, Ciumpoi Bianca, Balcan Julia 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Sunetele în natură 45 46 45   82 Ar
9 Costin Iuliana Mariana, Cotiugă Bianca Alexandra 10 Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Răsuflarea de foc 44 46 45   79 Ar
10 Goldum Eliza Gabriela, Apostol Andreea Ionela 10 Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Apa, puterea vietii! 44 45 46   79 Co
11 Antochi Narcisa, Cazacu Iuliana 7 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela Fenomene optice 42 43 43   76 Ar
12 Ciobănică Petru, Chirica Ionela 8 Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica, Duca Irina Echilibrul corpurilor în natură 43 43 44   76 Co
13 Carnariu Cosmina, Cotea Ștefania, Moraru Lorena 6 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela O călătorie în spațiu 42 43 42   75 Ar
14 Buga Daria 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Universul în oglindă 39 44 42   75 Ar
15 Enciu Miruna, Lipovanu Letiția, Popuțoaia Georgiana, Târpescu Eliza 10 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Fractalii 44 43 41   74 JV
16 Balcan Julia, Ștefan Nadia, Brândușescu Daria, Florea Anca 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Aventuri în pădure 42 42 40   74 JV
17 Dumitrașc Cristina 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Aurora boreală 40 42 41   73 Ar
18 Sofia Teofil 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Fără gravitație 42 42 41   73 JV
19 Tărăbuță Alexandru 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Paratrăsnetul 40 43 41   72 Ar
20 Gherman Andreea 11 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Poveste din adâncuri 36 41 42   71 Co
21 Ursu Demetra 11 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Enigma universului uman 38 42 40   72 Ar
22 Copcea Dana 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Levitație magnetică 38 44 43   71 Ar
23 Sava Maria 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Furtuna în Mykonos 38 42 41   71 Ar
24 Samson David, Pădurariu Iustin 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Mecanisme simple în natură 41 41 39   71 JV
25 Balan Cosmina 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela  Universul fizicii 37 40 40   69 Ar
26 Nistor Emiliana 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Spațiul cosmic 38 41 40   69 Ar
27 Botez Francesco Pavel 6 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  Legile fizicii pe șosea 38 40 39   69 Ar
28 Dumitraș Rareș, Crețu Maria, Brădățan Cristina 8 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Rolul gravitației în deplasare 40 40 38   68 JV
29 Dănilă Bianca Dimitra 7 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  Oblivion 35 40 37   66 Ar
30 Ticamuca Alexandra 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Big Bang 37 39 38   66  
31 Șalaru Ioana 7 Colegiul Național „Ștefan Cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Ionel Cântar universal 35 38 38   65  
32 Ciurlica Andrada 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Mișcare și echilibru 36 38 37   65  
33 Doroftei Denisa, Lorentz Mircea, Zaharia Raluca 10 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Supernove 35 39 38   64  
34 Luca Ecaterina 7 Școala Gimnazială Paradis, Iași Dragomir Isabela Cunoașterea 36 38 36   64  
35 Răileanu David 7 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Șalaru Vasile Mecanisme simple 31 35 35   59  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Hărățu Codrin-Cristian, Ungureanu Teodor, Grigoroaia Andrei, Puiu Ioana, Hărățu Mihnea 11, 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Fără fizică, filmul e pustiu 49 48 48   87 Pr
2 Popovici Bogdan 7 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela, Ioniu Angela Ochiul bionic 47 46 47 45 84 Pr, Ei
3 Crișu Bianca, Marele Carina, Podeanu Beatrice, Mertic Lucia, Târgovățu Elena 11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Fizica bate filmul 46 45 45   82 Pr
4 Sofia Ionuț, Ștefan Irina, Ionica Mădălina, Oanea Ionuț 12 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Mihaela Feldioara Ceața 47 47 45   81 Pr
5 Chelariu Sabian, Artene Raluca, Porcărașu Silvia, Perju Rareș, Ciobanu Nicu 10 Liceul Teoretic De Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius La 0 K 48 44 41   77 JV
6 Prisacariu Ștefan, Ojică Marius 12 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Mihaela Feldioara Fizica în jocurile video 42 42 41   75 Ar
7 Maxim Emanuel Ionuț, Purghel Narcis Teodor, Timofte Robert Emilian 10 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel Revoluția electrică 40 42 40   74 Ar
8 Gavriluță Ioan, Timofte Cristian 8 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena O picătură într-un ocean 41 41 40   72 JV
9 Dogandere Elif, Pleșca Loredana, Ilășoaia Emanuel 11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Cutremure de nota 10 40 43 43   72 Co
10 Diaconu Daniel Alexandru 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela  FizicTopic 39 41 39   71 Ar
11 Tudorache Ștefan, Cojocariu Rareș 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela În mișcare 41 41 41   71 Ar
12 Aruxandrei Roxana Teodora, Covalciuc Alexandru Mihai, Țenu Andrei Cezar, Vasilică Alex 11 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Săndulescu Valentina De ce plutesc corpurile? 35 37 36   66 Ar
13 Afloare Ioana Daria, Boboc Petru Alexandru, Chiper Ioan Alexandru, Iacob Cezar Iustinian, Vangă Rareș Petru 12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel O imagine din viitor 34 38 38   64 Co
14 Chelariu Sabian, Romila Vlad, Ețcu Ștefan, Stanciu Sebastian, Chiper Adelin 11 Liceul Teoretic De Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius De la țiței în motor 32 38 36   62 Ar
15 Dulhaniuc Dario, Davidoaia Alexandru, Hrițcu-Meșenschi Iasmina, Rusu Vladimir 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Efectul fluturelui 34 37 36   61 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Barzu Cătălina, Casian Delia, Crăciun Marian, Ciocoiu Flavian, Hrostea Carmen, Judele Mădălina, Lazăr Larisa, Păduraru Ioana  10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Lupuleasa Dana Elena Războinicii fizicii 47 46 46   83 Pr
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Raluca Hreniuc

 




Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro