Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2018
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte - Sesiunea I

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate - Sesiunea I


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Zaharia Emiliana, Ciobanu Alexia, Farcaș Eduard 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 47 47 47   83 Pr
2 Balcan Ligia, Iftimia Emanuel,  Pleșcan Beatrice, Prăjescu Mihail, Roșu Bianca 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 42 42 40   76 Ne
3 Anușca Andrei, Tcaci Alex, Nuțu Alex,  Cozma David 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 40 39 39   70 Ne
4 Beșleagă Alexandra Maria, Huțanu Olivia Andreea, Ilie Andreea, Todirașcu Karina, Vartic Ivona Alexandra 6 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 38 38 37   69 Ne
5 Acatincăi Mario, Cozma Ștefan, Jitariu Gabriel, Costan Klauss, Apostol Alex 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 34 35 34   63 JV
6 Codreanu Maia, Florea Nicoleta Cristina, Simiciuc Ioana 6 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 34 35 34   63 JV
7 Iolea Cosmina, Pandelea Steliana, Bilha Ioana, Marin Marius Andrei 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 35 35 35   63 Co
8 Deleanu Victor Gabriel, Petrovici Ioana, Verbuță Letiția, Zdukos Ianis Emanuel 6 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Șalaru Vasile 31 32 32   59 Co
9 Chiriac Laura, Cerchez Robert 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 26 26 26   46  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Gafton Ioana Claudia, Gafton Iuliana Cătălina, Orzetic Alexandra, Sava Ștefana 7 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 50 50 49   89 Pr
2 Pîntecuț Matei, Chirița Cezar, Coșofreț Luca 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 39 39 39   69 JV
3 Mălăuțe Bianca, Neculăeș Robert, Agache David, Nistor Ștefan 7 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 37 35 35   67 Ne
4 Antici Bogdan Mihai, Munteanu Ștefan, Viziteu Adrian Dragoș 7 Liceul Teoretic De Informatică „Grigore Moisil”, Iași Pavliuc Adrian 38 37 37   66 Ne
5 Chelariu Ana Maria, Samson Luisa, Roca Ștefana 7 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 36 37 38   65 Co
6 Balcan Sabina, Lăcureanu Cosmina, Roșu Maria, Tătărușanu Amalia 7 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 31 31 31   55 Co
7 Ciuntu Alexandra, Georgescu Denisa, Păduraru Larisa, Toma Emanuela 7 Școala Gimnazială „Mihai Codreanu”, Iași Lazăr Aurora 28 28 31   55 Co

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Pauliuc Ioana Maria, Pricop Andrei, Nicula Ana Maria, Prâsneac Andreea 8 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 50 50 50   90 Pr
2 Ciutacu Andreea, Călin Denisa, Ungureanu Ana Maria, Neculăeș Amalia 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 47 48 47   84 JV
3 Bucătaru Amalia Ioana, Bucătaru Francisc Gabriel, Chiruță Cristian Dumitru 8 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 46 47 46   83 JV
4 Butnaru Izabela, Clipa Tiberiu, Cazacu Alex 8 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 41 42 42   77 JV
5 Maxim Sami, Movileanu Vlad, Ionescu Ionuț, Balcan Bruno, Bălăuță Marco 8 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 40 39 40   73 Co
6 Zăvoi Alexia, Ghemeș Iarina, Cosău Alexandra, Lupoaia Delia, Ursu Ștefan 8 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 40 40 41   73 Co
7 Smirnov Andra Cristina, Gângă Ilinca, Dascălu Narcisa 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 41 41 41   73 Ne
8 Mancaș Iasmina, Puiu Robert, Savin Alexandra, Pavel Denisa, Săhleanu Larisa 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 36 36 37   67 Co
9 Păuleț Ana Maria, Pușcașu Lavinia, Bran Ioana, Creangă Cristina 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela 37 36 37   66 Ne
10 Luciu Maria Geanina, David Irina Mihaela, Davidescu Alexia Ștefana, Mihalachi Eduard Gabriel 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 35 35 36   66 Co
11 Iacob Teodora, Mațcu-Zbranca Beatrice, Turbatu Daria, Vasilache Laura 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 34 34 34   62 JV
12 Adăscălița Ioana, Arhire Victor, Gîțu Alexandru, Mocanu Daria, Savu Daria   8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela  34 34 34   62 JV
13 Ciopeică Diana, Lăzărescu Alexandra, Popescu Dragoș, Elisei Octavian, Avramuț-Brustureanu Ellys Pavel 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela  30 30 33   57 Co
14 Rașcenco Iselin, Tiron David, Grigoraș Robert, Solomon Dragoș 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 32 31 32   57 Ne
15 Molocia Elena, Panțirașu Mădălina, Sonea Patricia, Albescu Bogdan, Vîrlan Alexandru, Andrieșanu Ilinca  8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 30 30 31   55 Co
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Irina Frunză



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Chelaru Andrei, Aluculesei Teodor, Istrate Adrian 9 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 29 28 32   53 Co
2 Adam Adrian, Antonaș Iuliana, Curmei Amalia, Cucoș Delia, Dascălu Maria Elena, Balan Otilia 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Marieta Condra 31 29 32   52 Co
3 Dănilă Ștefan, Dorcu Sabina, Gușă Miruna, Manole Ioana, Sărghie Teodor, Șorcaru Alexandru 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Nistor Alina 31 28 30   47 Ne
4 Hodos Iolanda, Luca Ioana 9 Liceul Tehnologic Economic De Turism, Iași Mitrea Letiția, Culbec Magda 21 18 25   40 Co
5 Bursuc Alexia, Nichifor Maria, Bogdan David Alexandru, Ghilan Cosmina 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 16 19 17   30 JV
6 Gogu Teodora, Moraru Maria Mădălina, Mustiață Roxana, Fasolo Claudia, Bojescu Bianca 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Marieta Condra 18 16 19   29 Co
7 Bunău Iulian Florin, Diaconu Nicolae, Golaescu Răzvan Constantin, Plumb Ștefan 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Partene Mihaiela 13 11 14   24  
8 Albert Alexandru, Lungociu Esper Sebastian, Moloman Laurențiu Ionuț, Petrișor Eduard Gabriel, Vieru Andrei Cristinel 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Partene Mihaiela 8 11 7   20  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Nemțanu Ionuț, Paliciuc Andreea, Grigore Maria, Băiceanu Eduard, Dârcă Andrei 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 36 38 37   65 Pr
2 Apetrii Radu Andrei, Doncean Șerban Gabriel, Panaite Doru Răzvan, Petrilă Eduard Cristian, Țurcanu Otilia Adriadna 10 Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Silvaș Grigore 32 31 31   56 Ne
3 Nemțanu Ioan Răzvan, Acatincăi Nicușor, Balan Ionuț Marian, Avădăni Raluca Ioana 10 Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”, Pașcani Pușcașu Mihaela, Tomuș Adrian 30 28 30   54 Co
4 Ciobanu Paul Alexandru, Roșca Paul Daniel,  Rusu Ștefan Bogdan, Crețu Ionel Marius 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 28 28 26   44 JV
5 Țugui Ioana, Mocanu Raluca, Arhire Daria 10 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Galer Sorin 27 19 23   41 Ne
6 Chelariu Cosmin, Ghervasă Cristian, Paraschiv Sergiu, Buleu Lavinia, Jitaru George 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Mihaela Feldioara 26 21 25   38 Ne
7 Cernat Alexandru, Meiu Teodor, Ciobănița Alexandra 10 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 18 18 20   34 Co
8 Costescu Andrei Florin, Lazăr Melania Ioana, Livadariu Claudiu Gabriel, Melinte Denisa Andreea, Rotaru Robert Ioan 10 Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius 19 21 18   34 JV
9 Nistor Florin, Onofrei Tudor, Dracea Iulia Ecaterina, Pricop Robert,  Ionel Tudor Paul 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 18 18 19   31 Co
10 Măriucu Florin, Mandache Alexandra, Ștefan Ioana 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina Ionela 12 12 13   21  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Costan Bianca, Dolhascanu Bianca, Mandiuc Iulia, Puiu Ioana, Teșu Georgiana 11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 45 44 43   80 Pr
2 Bucovina Ioana, Climinte Cristian, Lupu Cezar, Nica Cătălin, Șerban Gabriel 11 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 43 45 45   79 Pr
3 Mahu Petrișor, Crișu Bianca, Marele Carina, Podeanu Beatrice, Ungureanu Vlăduț 11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 42 44 44   76 JV
4 Beșleaga Roberta Gabriela, Chetrariuc Nicolae, Pintilii Vasile Vlad, Ștefănescu Maria Elena, Tagarcea Lavinia Elena 11 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 39 37 37   69 Ne
5 Manolache Bianca Georgiana, Muntianu Teodora, Juglan Elizabeth, Turcanu Ana Maria, Cercel Vasile 11 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 37 35 36   66 Ne
6 Rotaru Cristina, Grecu Andreea, Tutueanu Alexia-Andreea, Moisa Daria-Georgiana, Baciu Eugenia Stefania 11 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 35 36 33   64 JV
7 Hobincă Miriam, Ghiorghiu Vasile, Nechifor Andreea, Popovici Ruxandra, Prisacariu Bogdan  11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Mihaela Feldioara 34 32 32   56 Ne
8 Ancuța Ștefan, Malache Andreea, Murariu Mihaela, Vasiliu Vladimir, Berenghia Ilinca 11 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 27 24 26   45  
9 Ciurlică Bianca, Handra Mădălina, Lupu Iulia, Ungureanu Celia, Anton Andrei 11 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Mihaela Feldioara 24 22 24   44  
10 Enea Elena Andreea, Grozavu Georgiana Simina, Junica Rares Constantin, Olariu Andreea Maria, Ostaci Alexandra Mihaela 11 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 27 25 26   44  
11 Maxim Alexandru-Constantin, Olariu Eduard, Nica Georgiana 11 Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”, Pașcani Pușcașu Mihaela, Tomuș Adrian 23 23 25   43  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co    50 Ei       90  Pr     90  Diplome acordate
1 Andronache Alexandru, Amihăesei Sergiu, Berbece Sabin Alexandru, Botezatu Cosmin, Ciobanu Luigi Antonio  12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 36 39 38   69 Pr
2 Boboc Petru Alexandru, Chiper Ioan Alexandru, Vangă Rareș Petru, Vasile Alexandru 12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 38 38 38   66 Ne
3 Cotic Mădălin Iulian, Cricu Iulia Gabriela, Simon Lorena, Jalaboi Iustin Gheorghe, Tîrpescu Sabina Maria 12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 31 34 31   54 JV
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. dr. Daniela Drăgan  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro