Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2018
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte - Sesiunea I

     Tehnici de laborator (fizica)gimnaziu      Tehnici de laborator (fizica) liceu     Tehnici de laborator electronica     Tehnici de laborator electrotehnica     Tehnici de laborator mecatronica


Rezultate - Sesiunea I

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR- FIZICĂ - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Crîșmariu Codrin, Hanganu Daniel, Ionescu Karina 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 44 45 44   83 Pr
2 Bran Alexia, Lupu Andra 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 43 49 49   81 Pr
3 Anghel Alexia, Constantinescu Lorena, Bordea Ilinca Georgiana 6 Colegiul Național, Iași Aniță Maria 47 45 44   80 Pr
4 Cureleriu Daria, Ghiță Ilinca, Lazăr Andrei 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  45 43 46   80 Pr
5 Nemțanu Ștefan, Pascal Alexandra 6 Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 42 41 35   74 Ga
6 Boz Ioana Miruna, Rotaru Bianca Petronela, Gațu Cosmin Alexandru 6 Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela 40 38 35   71 Ga
7 Aoanei Elena Andreea, Bîlu Ana Elisa,  Sofia Teofil 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 45 39 45   71 Ga
8 Trandafirescu Robert, Andrieș Luiza, Rotariu Maria 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 45 39 43   69 Ga
9 Ferariu Andrei, Aștefanei Andrei, Cupceag Aiko  6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 37 32 37   64 Ga
10 Țibichi Eric, Perju Călin, Măzăreanu Codrin 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 40 32 34   62 Ga
11 Damian Anca Maria, Cozma Andreea, Sandu Anastasia 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 35 32 35   62 Ga
12 Talpeș Alexandru, Todirașcu Ștefan, Popa Mara 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 29 34 36   61 Ed
13 Ciocîntă Maria, Iftimoaiei Annelies, Manolescu Lavinia 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 37 32 39   60 Ed
14 Cenușă Mălina, Drobotă Horia, Balan Lucian 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  33 36 33   60 Ar
15 Prisacariu  Andrei, David Alexandru 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  24 32 32   60 Ar
16 Chirilă Eduard, Nechita Ștefan, Cojocariu Mara 6 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  33 31 36   56 Ed
17 Bliortz Edith, Manea Ana Maria, Popa Robert 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 35 31 34   56 Ga
18 Baciu Miruna, Galan Ruxandra, Raicu Rebeca 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 31 33 32   56 Ar
19 Artene Elena Ecaterina, Iacob Eliza, Croitoru Madălina, Călinescu Maria Delia 6 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu 25 27 32   54 Ed
20 Borș Teodora, Ștefan Alexia 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 26 28 33   53 Ed
21 Miron Maria Carmina, Petrișor Amira 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 31 31 31   53 Ga
22 Tropan Rareș, Matei Mălin, Cotuțiu Ștefan  6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean DESCALIFICAȚI (comportament inadecvat față de membrii comisiei)
23 Pintilie Ana Maria, Ionescu Alexandra 6 Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 22 20 30   44 Ed
24 Paleu Teodora, Lupu Ioana, Ciobanu Rareș 6 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 19 22 28   43 Ed
25 Aștefanoaei Răzvan, Bulgariu Andrei, Bușmachiu Eduard 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 22 23 28   41 Ed
26 Popa Bogdan Constantin 6 Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Miron Cristinel 36 28 28   40 Ga
27 Popuțoaia Ionuț, Tărăbuță Alexandru 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 16 23 28   39 Ed
28 Lăcătușu Luca, Toader Radu 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 21 17 21   35  
29 Enea Casian, Ilie Elena 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 18 20 25   35 Ed
30 Cozma Andrei, Galeș Matei 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 17 14 22   33  
31 Dominte Iosif, Boțvin Octavian 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 9 12 21   28  
32 Cozma Eduard, Schipor Andrei, Bălășescu Andrei 6 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 10 14 18   28  
33 Artene Robert, Rotaru Kewin 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 13 13 23   27  
34 Nichifor Ștefana Luiza, Leoba Darius Ștefan, Bucureșteanu Irina 6 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Aruxandei Mădălina 16 14 16   26  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Dîrțu Bogdan, Guzu Luca, Raicu Bogdan 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 48 50 47   85 Pr
2 Ciobanu Matei, Moraru Otilia, Stoica Alexandru, Cristea Iulia 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 38 42 39   75 Ar
3 Cristea Radu, Dumitraș Matei Teodor, Dimitriu Alexandra Cristina 7 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 36 36 42   68 Ed
4 Lupu Cosette Ioana, Oniciuc Nicoleta 7 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 45 38 39   68 Ga
5 Cărăbuș Eduard, Nechita Victor, Nemțanu Sergiu 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 33 41 43   67 Ed
6 Apostol Maria Camelia, Albu Denisa, Isac Ilinca 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 31 42 43   66 Ed
7 Ilie Alexandru, Cozma Teodor Cristian, Duminică Bogadan 7 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 37 38 39   64 Ed
8 Crîșmariu Denis, Ilie Matei, Mardare Matei 7 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 36 39 38   63 Ar
9 Bândac Mara Georgiana, Cozma Alexia Maria  7 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 29 35 33   59 Ar
10 Caba Cristian, Ghercă Paul, Ivanovici Iarina 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 32 42 44   58 Ed
11 Velnic Vlad, Herțescu Vlad 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 35 27 31   57 Ga
12 Ciopraga Alexandra, Ciopraga Andrada 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 26 32 38   56 Ed
13 Toma Traian, Chiriac Călin, Școban Alin 7 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 36 31 35   54 Ga
14 Galbenu Andreea, Ghiorghiță Andrada 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 23 28 36   53 Ed
15 Aramă Andreea, Păsărică Ilinca 7 Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 24 32 41   53 Ed
16 Paiu Ioan Alexandru 7 Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 30 18 27   51 Ga
17 Macovei Octavian, Bădarău-Rață Dan Călin, Dănilă Andrei 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 26 24 31   51 Ed
18 Sticea Miruna 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 25 27 37 72 49 Ed, Ei
19 Codreanu Anastasia, Dănilă Sorana 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 32 21 24   47 Ga
20 Atudorei Cristian, Mihăilă Silviu 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 23 24 32   47 Ed
21 Nițură Maria, Cilibiu Francesca, Nastasă Denisa 7 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 25 30 33   44 Ed
22 Olinici Ecaterina, Sandu Theodor, Nedelcu Dragoș 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 26 27 30   41 Ed
23 Nichifor Codrin, Solinschi Rareș 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 30 30 34   38 Ed
24 Sandu Costin Casian, Pascariu Teodor Fabian, Ignat Ionuț Sebastian 7 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 16 16 27   33  
25 Dumitrașcu Ștefan Daniel, Cozlosche Radu Ștefan, Zota Rareș Vasile 7 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  10 10 14   20  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Buciumanu Ana, Jitaru Vladina, Vasile Lorena 8 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 42 44 47   73 Pr
2 Pleșcan Matei Bogdan, Nimigeanu Ioana Andreea, Ferghete Tudor  8 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 37 34 39   64 Ed
3 Gall Ștefania, Baciu Dorotheea, Stoica George 8 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 35 35 42   62 Ed
4 Popa Anca, Vărăticeanu Delia, Galan Maria 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  42 31 43   62 Ed
5 Aramă Ionuț, Bodron Ștefana, Grigoraș Ștefania 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  35 32 40   61 Ed
6 Pojoga Iulia, Lupașcu Diana Elena, Bădărău-Rață Antonia Ruxandra 8 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 42 35 40   61 Ga
7 Bîrzu Bianca, Ionescu Sabina, Onofrei Bianca 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  38 31 41   58 Ed
8 Hrebenciuc Mihail, Băiceanu Dumitrel 8 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 38 31 39   58 Ed
9 Huțupaș Iasmina, Totoi Ana Maria, Crețu Monica 8 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Machiu Ana  36 31 40   57 Ed
10 Turbatu Daria, Iacob Teodora, Vasilache Laura 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 32 29 34   53 Ed
11 Roșca Mădălina, Elefteriu Carla 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 28 27 35   52 Ed
12 Gheorghe Miruna, Buga Daria 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 30 26 31   51  
13 Ababei Delia, Meșteru Alexandra, Melinte Ștefana 8 Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 31 28 37   50 Ed
14 Ciobanu Oana, Cojocaru Elena, Borș Teodora 8 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 26 27 32   45  
15 Axinte Gabriel, Bișoc Elia 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 24 24 32   44  
16 Cute Alexia, Băcăuanu Dumitrița, Darie Roxana 8 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 24 18 26   40  
17 Cute Ștefania, Cucuteanu Lucian, Cojocaru Tudorița 8 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 21 24 28   39  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată  

prof. dr. Roxana Adriana Gavril




CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - FIZICĂ- clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Placinschi Teodor, Dosoftei Cătălina  Constantinescu Mălina 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 42 48 47   77 Pr
2 Vasilache Radu Matei 9 Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Miron Cristinel 45 47 29   67 Ar
3 Dogaru Tiberiu, Ungureanu David, Ștefan Darius 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 33 37 46   64 Ed
4 Sbera Andrei, Zamfirescu Sava, Canschi Nicodim 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 22 33 34   59 Ed
5 Catîru Ștefan, Grigore Valerian, Jitărescu Filip 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 28 30 33   59 Ed
6 Ignat Vlad, Racoveanu Octavian, Roman Cristian 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 27 34 43   58 Ed
7 Tofan Robert, Ciornohuz Dinu, Cozac Mihnea 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 26 23 32   57 Ed
8 Spatariu Ionuț Gabriel, Spiridon Iustinian, Tărpescu Cristian 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 23 29 35   57 Ed
9 Apachiței Alice, Neagu Rareș, Grosu Cristian, Săndulache Cristiana 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 35 30 46   57 Ed
10 Apostol Iustina, Avadanii Mihaela, Chichirău Claudiu Constantin 9 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 26 34 39   57 Ed
11 Costan Tudor, Darie Andrei, Căruntu Cosmin 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 26 28 33   53 Ed
12 Luchian Clara, Costea Mara, Savin Denisa 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 26 26 35   51 Ed
13 Duca Alina, Băiceanu Vlad Pavel 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Feldioara 23 22 28   49  
14 Balan Iulia, Maxim Matei, Nestor Maria 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 19 26 32   47 Ed
15 Balmoș Sabina Elena, Costin Matei Alexandru, Milatinovici Ștefan Alexandru 9 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 15 23 30   42 Ed
16 Ungureanu Maria, Jardă Georgiana 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 21 22 26   39  
17 Apostol Maria, Parasca Alexandra, Ursache Teodosia 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 19 19 30   34 Ed
18 Hogaș Bogdan, Hîrtopanu Răzvan, Groza Ștefan 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 17 22 23   34  
19 Mustață Cecilia, Deleanu Ștefania, Ivan Andreea 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 12 16 24   32  
20 Amariei Nicolae, Burbulea Adrian, Grîu Cătălin 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Nistor Alina 17 20 22   29  
21 Dănilă Ștefan, Sârghie Teodor, Șorcaru Alexandru 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Nistor Alina 7 6 11   16  
22 Purcaru Ștefania, Panainte Cristina, Borțaș Alexandra 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 9 6 6   13  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Cristea Camelia, Gorea Miruna 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 36 39 42   69 Pr
2 Grosu Elena, Lupu Beatrice 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 32 43 44   67 Pr
3 Bârsan Ștefania, Rusu Andrei 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 38 29 38   65 Ga
4 Atodiresei Damian, Ciocan Ștefan, Simionese Mihai 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 34 32 37   63 Ed
5 Jitniuc Delia, Lipovanu Maria, Mircia Andreea  10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Mihaela Feldioara 35 33 34   58 Ga
6 Bîrliba Andrei, Bădărău Dragoș, Chircă Radu 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 30 35 40   53 Ed
7 Iosep Șerban, Joldescu Cezara, Lehăceanu Sharon 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 22 22 28   52  
8 Ghinei Marius Iulian 10 Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius 23 23 25   47  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Petrescu Bianca, Donica Alexandru, Croitoru Răzvan 11 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 48 44 48   84 Pr
2 Vătui Adrian Mihai, Saroși Matei Cosmin 11 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 23 19 14   32  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr     90 Diplome acordate
1 Apostol Ovidiu Cătălin, Petrea Irina Alexandra  12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 46 50 50   86 Pr
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Gabriela Foca  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - ELECTRONICA
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Cd   50 Ar   50 Ed    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Focșa Ion 11 Colegiul Tehnic de Electronică și Telecomuncații „Gheorghe Mârzescu”, Iași Trandafir Ghiță, Vornicu Corina 41 48 46   77 Pr
2 Roșu Robert, Starciuc Ion, Manole Andrei 10 Colegiul Tehnic de Electronică și Telecomuncații „Gheorghe Mârzescu”, Iași Trandafir Ghiță, Vornicu Corina 31 36 30   61 Ar
3 Galbău Paul Andrei, Anghelache Sebastian Lucian, Acsinte Simion Alexandru 11 Colegiul Tehnic de Transporturi și Construcții, Iași Cărare Irina 24 29 22   39  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,
 
 
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. ing. Corina Gabriela Vornicu



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro