Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2018
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte - Sesiunea I

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate - Sesiunea I
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele VI - VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Sănduleanu Ana Iulia 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 37 33 30   56 Pr
2 Popuțoaia Ionuț 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 36 32 38   56 Pr
3 Chirilă Mihai 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 23 24 29   54 Pr
4 Orășanu Daria 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 29 21 30   48 Co
5 Farcaș Eduard 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 21 22 29   40 Co
6 Nichifor Ștefana Luiza 6 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Aruxandei Mădălina 36 27 27   40 Ne
7 Pascal Alexandra 6 Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 16 11 23   36 Co
8 Petrișor Amira Elena 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 14 16 28   34 Co
9 Tărăbuță Alexandru 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 15 13 22   34 Co
10 Bîlu Ana Elisa 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 10 12 25   33 Co
11 Miron Maria Carmina 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 11 12 28   33 Co
12 Sănduleanu Ioana Eugenia 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 12 13 26   33 Co
13 Todirașcu Ștefana 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 17 18 18   33 Ar
14 Bușmachiu Eduard 6 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 19 21 26   32 Co
15 Dominte Iosif 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 8 8 24   32 Co
16 Anton-Dedea Mihnea 6 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 18 18 27   31 Co
17 Ferariu Andrei 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 18 22 23   31 Co
18 Sturza Dalia Elena 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 10 5 20   29 Co
19 Cazacu Diana 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 15 15 22   28 Co
20 Aștefanei Răzvan 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 6 11 18   27 Co
21 Ilie Elena 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 9 11 20   26 Co
22 Haliga Mihnea 6 Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 9 9 21   25 Co
23 Pandelea Steliana 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 10 10 19   25 Co
24 Boțvin Octavian 6 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 8 8 20   24 Co
25 Ștefan Ioana Corina 6 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 12 8 15   23 Co
26 Chiriac Laura 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 8 9 17   22 Co
27 Donici Alexandru Constantin 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 9 10 16   21 Co
28 Popa Ingrid Theodora 6 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 6 6 17   21 Co
29 Stan David 6 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 7 7 17   21 Co
30 Neștian Grigore 6 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Șalaru Vasile 16 12 12   20 Ne
31 Ciobanu Călin 6 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 5 6 14   19 Co
32 Nemțanu Ștefan Andrei 6 Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 8 10 13   19 Co
33 Talpeș Aleexandru 6 Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 10 7 12   19  
34 Artene Robert 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 12 11 14   19 Co
35 Bîlha Ioana 6 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 6 6 14   18 Co
36 Brichiseală Alexandru 6 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 9 8 13   18 Co
37 Frunză Marius 6 Școala Gimnazială Horlești Vecliuc Elena 6 6 13   17 Co
38 Porfir Matei Iulian 6 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 8 9 11   16  
39 Coman Andreea 6 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 6 6 10   14  
40 Panțiru Petru Iulian 6 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 8 8 10   14  
41 Chiruță Bogdan 6 Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica 8 9 8   13  
42 Enea Casian 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 7 7 9   13  
43 Ilaș Ștefan Codrin 6 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 5 5 9   13  
44 Rotaru Kewin Ștefan 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 7 7 9   13  
45 Pica Marian 6 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 6 6 8   12  
46 Stoian Matei 6 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 7 7 8   12  
47 Brădățan Luca 6 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 7 7 7   11  
48 Lucan Codrin Constantin 6 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 7 7 7   11  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Liliana Carp


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Apostol Maria Camelia 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 35 27 41   61 Pr
2 Caba Cristian Dimitrie 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 36 34 22   60 Pr
3 Cristea Iulia 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 31 34 24   57 Pr
4 Guzu Luca 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 28 28 27   53 Ar
5 Albu Denisa Ștefana 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 22 30 29   49 Ar
6 Nechita Victor Octavian 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 26 16 29   47 Co
7 Ciobanu Matei 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 24 27 22   45 Ar
8 Rotariu Dragoș Irinel 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 23 16 28   45 Co
9 Galbenu Andreea 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 23 20 20   43 Ne
10 Paicu Eliza 7 Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 23 19 27   43 Co
11 Smău Lorena 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 18 27 24   41 Ar
12 Ghiorghiță Elena Andrada 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 19 15 23   39 Co
13 Grădinariu Antonia 7 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Șalaru Vasile 17 23 19   39 Ar
14 Magop Radu Gabriel 7 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 24 28 23   39 Ar
15 Petrovici Luca 7 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Șalaru Vasile 22 20 15   39 Ne
16 Antoniev Valeriu Gabriel 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 18 19 15   38 Ar
17 Cantar Carmen Elena 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 16 17 29   38 Co
18 Isac Maria Ilinca 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 19 14 21   36 Co
19 Mihăilă Silviu 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 18 17 25   36 Co
20 Frunză Elena Daria 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 17 16 20   35 Co
21 Pîntecuț Matei 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Murgescu Daniela 18 10 21   35 Co
22 Blăjuți Gabriel  7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 21 16 14   33 Ne
23 Nichifor Codrin 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 26 13 14   33 Ne
24 Paiu Ioan Alexandru 7 Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 17 13 21   33 Co
25 Tărăboi Raluca Iona 7 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 19 11 16   32 Ne
26 Cilibiu Francesca 7 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 16 14 20   32 Co
27 Cărăbuș Eduard 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 20 17 20   31 Co
28 Sticea Miruna 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 12 15 22   31 Co
29 Dîrțu Bogdan 7 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 16 15 17   30  
30 Havriliuc Teodor 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 14 10 20   30 Co
31 Nastasă Denisa Elena 7 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 21 15 20   30 Ne
32 Nemțanu Sergiu Theodor 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 18 15 19   30 Co
33 Sandu Theodor 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 15 20 19   30 Ar
34 Cristea Radu 7 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 19 13 17   29  
35 Mihăilescu Hristofor 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 15 15 17   29  
36 Țăpoi Dumitrița Gabriela 7 Școala Gimnazială Sirețel Ciopraga Ioan Marian 14 14 17   29  
37 Ciocan Sorana 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 16 10 16   28  
38 Atudorei Cristian 7 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 17 14 16   27  
39 Bârlădeanu Delia 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 9 20 8   25 Ar
40 Olinici Ecaterina 7 Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 10 14 17   25  
41 Budăi Marius Gabriel 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 19 13 14   24 Ne
42 Mironescu Bianca Maria 7 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 15 9 13   23  
43 Hodorogeanu Silviu Andrei 7  Școala Profesională „Ionel Teodoreanu”, Victoria Ciobotaru Daniela 14 10 12   22  
44 Nițură Maria Diana 7 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 15 10 13   22  
45 Postolache Matei 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 11 15 13   21  
46 Hodorogeanu Gabriel 7  Școala Profesională „Ionel Teodoreanu”, Victoria Ciobotaru Daniela 13 9 12   20  
47 Cozmei Bianca Andreea 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 12 7 11   20  
48 Ciobanu Paula 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 11 6 10   19  
49 Gavrilescu Lucia 7 Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela 13 7 9   19  
50 Mihai Elena 7 Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 11 7 8   16  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Maricica Manole

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Plugaru Diana 8 Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 39 41 40   66 Pr
2 Buga Daria 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 44 33 34   61 Ne
3 Gheorghe Miruna 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 43 33 34   60 Ne
4 Elefteriu Carla 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 32 35 34   57 Ar
5 Axinte Gabriel 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 27 28 30   51 Co
6 Roșca Mădălina 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 21 26 31   46 Co
7 Ionescu Ana Maria 8 Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 26 24 35   41 Co
8 Turbatu Daria 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 25 23 32   40 Co
9 Niță Alexandru Denis 8 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 24 17 26   39 Co
10 Iordache Ana Maria 8 Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 16 23 23   38 Ar
11 Iacob Teodora 8 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 19 18 27   36 Co
12 Bișoc Elia 8 Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 20 15 26   35 Co
13 Maftei Cosmin George 8 Școala Gimnaziala „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 12 10 16   22  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaș



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 24 - 25 martie 2018, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Radu Daniel 9 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 42 42 41   77 Pr
2 Catîru Ștefan 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 39 45 42   72 Ar
3 Spatariu Ioan Gabriel 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 31 37 36   70 Ar
4 Apostol Iustina 9 Colegiul Național „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 38 35 34   67 Ne
5 Băiceanu Vlad Pavel 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Feldioara 39 43 33   67 Ar
6 Gheorghiţă Ștefana 9 Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Rusu Radu 28 28 29   63 Co
7 Tărpescu George Cristian 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 26 31 33   62 Co
8 Duca Alina 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Feldioara 34 23 32   61 Ne
9 Velenciuc Gabriela 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Partene Mihaiela 30 31 34   61 Co
10 Grîu Cătălin 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 26 27 26   59 Ar
11 Constantin Alexandru 9 Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 21 29 29   57 Ar
12 Iurașcu Vasile 9 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 26 32 25   57 Ar
13 Apostol Maria Cătălina 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ilieș Magda 27 31 28   52 Ar
14 Spiridon Iustinian Cristian 9 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 21 27 28   52 Co
15 Jardă Georgiana 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani  Ilieș Magda 18 18 26   48 Co
16 Parasca Alexandra 9 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani  Ilieș Magda 19 22 25   46 Co
17 Ciulin Ioana Diana 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 22 21 26   45 Co
18 Duluță George Denis 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  18 23 22   43 Ar
19 Nădejde Diana Raluca 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 17 21 17   43 Ar
20 Gogean Andreea Ioana 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  20 22 23   41 Co
21 Neagu Rareș Mihail 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 17 20 18   41 Ar
22 Săndulache Cristina 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 15 22 23   40 Co
23 Ghibersa Maria Mihaela 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași   Jeroaea Carmen 18 18 21   39 Co
24 Ungureanu Alexandra Gabriela 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Partene Mihaiela 17 19 24   38 Co
25 Ivan Andreea 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 14 18 23   37 Co
26 Șorcaru Alexandru 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 24 17 20   37 Ne
27 Părțac Georgiana Ramona 9 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Drăgan Daniela  16 16 16   34  
28 Sârghie Teodor 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 12 10 13   27  
29 Burbulea Adrian 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 19 13 11   25  
30 Dănilă Ștefan 9 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 9 9 7   15  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Crețu Ionel Marius 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 42 43 43   74 Pr
2 Ciobanu Paul Alexandru 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 38 39 46   65 Co
3 Marfă Vlad Alexandru 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina Ionela 35 33 36   58 Co
4 Sava Constantin 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 35 36 33   56 Ar
5 Bădrău Dragoș 10 Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Emilian 29 35 35   55 Co
6 Lupu Beatrice 10 Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 40 32 36   54 Ne
7 Ionel Tudor Paul 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 27 24 38   49 Co
8 Roșca Paul Daniel 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 31 30 38   49 Co
9 Mocanu Bianca Ștefana 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Anton Iuliana 17 22 30   47 Co
10 Stolnicu Andreea Bianca 10 Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași  Anton Iuliana 20 21 26   45  
11 Dracea Iulia Ecaterina 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 26 22 31   43 Co
12 Rusu Ștefan Bogdan 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 25 23 31   41 Co
13 Pricop Robert 10 Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 24 36 24   40 Ar

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       90  Pr           90  Diplome acordate
1 Petrea Irina Alexandra 12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 48 49 48   87 Pr
2 Apostol Ovidiu Cătălin 12 Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 43 45 45   81 Pr

Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro