Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2016
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate - Sesiunea I

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Drăgan Florin, Apetrei Ștefania VI Școala Gimnazială Golăiești Juverdeanu Marinela Planeta misterioasă 44 44 44   80 Pr
2 Enache Emanuel VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana Universurile paralele nu tin doar de Einstein! 45 45 44   80 Pr
3 Hrițac Vlad Andrei XI Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași Smirnov Marius Periplu printre nemuritori 44 42 42   76 JV
4 Codreanu Iasmina X Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu  Vasile Cald și rece  40 39 38   73 JV
5 Șipoteanu  Ecaterina VI Școala Gimnazială Osoi, Comarna Harhătă Maura Visul meu 40 41 41   72 JV
6 Buzatu Cosmina Elena VII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana Tomi - Povestea micului atom 40 40 40   72 JV
7 Grigoraș Cezara VII Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru O excursie de neuitat 37 36 36   67 JV


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Manolescu Raisa, Pascal Ana, Alexa Daria, Maftei Alexandra, Istrate Ana VII Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Călătorie în multivers 49 49 48   88 Pr
2 Hreniuc Tina Maria, Hreniuc Liviu Ioan XII Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”, Iași Keller Marta, Pavliuc Marius, Hreniuc Raluca Ce este lumina? 49 49 48   88 Pr
3 Mihalache Anastasia, Tănase Mirela, Dicov Maria, Vacaru Adriana VII Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Călătorie în timp 49 48 49   88 Pr
4 Fechet Paula  XI Liceul Teoretic „Bogdan Vodă”, Hălăucești Pușcașu Mihaela "Povestea"  gemenilor 49 48 49   88 Pr
5 Vezeteu Alexandru, Cordun Aida VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca În căutarea unei lumi noi 47 46 46   83 JV
6 Mihalache Claudia, Prodan Andreea VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Fizica muzicală 47 47 47   83 Co
7 Cojocaru Andreea, Murgoci Alexandra, Hroștea Anca, Alexandrescu Teodor IX Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Eu și fizica  46 45 46   81 Co
8 Țugurlan Ioana, Bulancea Andra VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca S.O.S. 45 45 44   80 JV
9 Petrinjel Maria Smaranda VI Școala  gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena Planeta celor doi sori 44 44 44   78 Co
10 Dominte Miruna, Murgoci Andreea, Navrea Andreea, Pascal Ligia, Temneanu Ilinca VII Colegiul National "E. Racovita" Nicolae Liliana "Greutatea vieții" 40 43 44   77 Co
11 Mormeci Victor VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Încălzirea globală 44 40 40   76 JV
12 Isticioaia Bianca, Hârtopanu Alin, Lipovanu Letiția VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Timpul 45 41 40   76 JV
13 Jigolea Florina VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Manole Maricica, Verdeși Brândușa Soarele luminează lumea. Știința luminează pe om 46 43 41   76 JV
14 Ursu Demetra IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Expansiunea 43 42 42   75 JV
15 Perțu Anca X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion, Pricop Anca Monștrii Universului 40 41 39   74 Ar
16 Gurzun Cristiana, Ghițu Florentina XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru "Atracția fizicii" 42 40 40   74 JV
17 Dan Bianca Teodora VI Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica, Hreniuc Raluca SORA TERREI 40 41 39   74 Ar
18 Chelaru Rareș VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Lumea fizicii în sport 40 42 41   73 Ar
19 Enea Iustina, Lupu Bianca XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru "Fizica în timp și spațiu" 38 38 38   72 JV
20 Sandu Dan, Târpescu Eliza, Curcudel Alex VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Gravitația 38 42 42   72 Co
21 Podeanu Georgiana IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Oglinda Veneției 38 38 38   70 JV
22 Bișoc Elia VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Mișcare în casa mea 38 38 38   70 JV
23 Axinia Ruxandra, Hamciuc Viviana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel "Culorile soarelui" 40 39 39   70 JV
24 Bostan Ioana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana 3D 38 35 36   69 JV
25 Iacobescu Tudor X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius Grafică - Fizică atmosferică 38 38 37   69 JV
26 Luca Eliza XII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Pricop Anca, Tcaci Carmen Mișcare și culoare 36 40 37   69 Ar
27 Cotoc Mădălina VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Deasupra tuturor 38 37 37   66 JV
28 Lăbuș Ioana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Universul tehnicii 38 34 34   66 JV
29 Roman Alexandra VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Telescopul 37 35 36   66 JV
30 Lipovanu Maria VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana În lumea telefonului 37 37 36   66 JV
31 Buga Daria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana O noapte furtunoasă 36 37 37   66 Ar
32 Berenghia Smaranda VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Omul anatomo-fizic 38 34 33   65 JV
33 Apostol Cosmin VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Fizica la înălțime 34 37 35   64 Ar
34 Spridon Liana XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel "Fulgere" 34 35 35   64 Ar
35 Deloiu Ștefan IX Colegiul Tegnic „Gheorghe Asachi”, Iași Caia Mariana, Călin Isabella Lumea mea, universul meu 36 38 37   63 Ar
36 Mațcu-Zbranca Beatrice Maria, Vasilache Laura VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana Un măr pe zi ține fizica aproape 36 32 32   62 JV
37 Lipovanu Ioana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Sunet și lumină 35 34 32   61 JV
38 Brumă Alexandra VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Fenomene electrice 34 33 33   60 JV
39 Borș Ștefania, Roman Andrada, Șipoteanu Emanuel VI Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Găurile negre 30 34 34   58 Ar
40 Balan Diana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Lumea văzută prin ochelari 31 30 31   56  
41 Bălteanu Claudia, Burbulea Adrian, Spiridon Bianca, Ungureanu Jonas VII Colegiul National "E. Racovita" Nicolae Liliana "Formarea Universului" 31 30 29   54  
42 Mârzac Ilinca, Pruteanu Teodora VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Fulgerul 28 31 30   53  
43 Sângheorghe Bianca VII Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Lumea Elmorgis 28 30 28   50  
44 Șalaru Bianca, Zaharia Delia, Ursache Alexandra VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Eclipsa de soare 28 30 28   50  
45 Călin Mădălina, Doboșanu Miruna, Pintilii Diana, Doboneanu Ioana VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Curcubeul 27 29 28   48  
46 Gherasimescu Amalia, Radu Andreea, Andrieș Andrei VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Sistemul planetar 25 25 25   45  
47 Talpău Mihaela VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Erupția unui vulcan 24 27 26   45  
48 Rosu Ioana, Balan Bianca, Chirtea Luciana VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Apus de soare 23 25 25   43  
49 Cute Alexia, Cute Ștefania, Băcăuanu Dumitrița VI Școala Gimnazială „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile Lumea fizicii 23 25 24   42  
50 Ciortescu Delia, Agapie Roxana VI Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Circuitul apei în natură 18 21 21   36  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Marian Vlad Ștefan, Poeană Ionuț, Gorgan Răzvan Gabriel, Gorgan Daniel Mihai, Vițel Silviu Constantin XII Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius c + c = 2c ? 47 48 46   85 Pr
2 Cojocaru Tudor, Mahalu Adrian XI Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași Andrei Cătălina, Maximiuc Ariadna Știu animalele fizică?(II) 44 45 45   82 Co
3 Isachi Alexandra-Maria VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana Top 10: experimentele mele de fizică 45 45 45   81 JV
4 Jalaboi Iustin, Cotic Mădălin, Sandu Andreea, Petrea Irina, Tîrpescu Sabina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru "Entități luminoase" 43 44 44   79 Co
5 Călin Anastasia, Petrila Iolanda Cristina, Petrila Andrada, Bejan Vlad, Mocanu Ștefan, Frîncu Valentina X-XI-XII Liceul Teoretic „Bogdan Vodă”, Hălăucești Balan Petru Doru, Călin Luminița, Pușcașu Mihaela TIC   TAC   TOE 43 44 44   79 Co
6 Gavriluță Ioan VI Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena Inerția corpurilor 43 42 42   77 JV
7 Airinei Luca, Chiper Ioan-Alexandru, Amihăesei Sergiu, Berbece Sabin, Ciobanu Luigi  X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel "Legile fizicii in jocurile video" 44 43 42   77 JV
8 Barbălată Codrina Marta, Pricop Irina, Babiac Daniel Sebastian  XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana Unde seismice 40 45 45   76 Co
9 Angheluță Codruța Andreea, Munteanu Ana Georgiana, Babiac Daniel Sebastian  X, XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana Unde sonore 39 43 43   73 Co
10 Ion Nela, Gorcioaia Andreea X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Difuzia și mișcarea browniană 39 42 41   72 Ar
11 Zănceanu Ioan Robert, Hrițac Vlad Andrei, Hapeci Raluca X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius Iluzii optice 37 40 40   71 Ar
12 Ciurlică Robert, Duduman Ioana, Ionică Andreea, Lupu Sabina, Sofia Ioan X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Electricitatea 41 41 39   71 Ar
13 Ghervase Cristian VIII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela Puterea magneților 38 38 37   67 JV
14 Corban Marilena, Dumitraș Iarina, Tataru Mădălina, Toma Ioana, Cotoman Ștefania XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina Experimentul philadelphia 39 40 38   67 Ar
15 Drăgoi Ștefan, Toderică Cosmin VIII Școala Gimnazială „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile Fizica și fotbalul 38 37 37   66 JV
16 Sohoreanu Miriam, Sohoreanu Emanuela, Munteanu Andreea XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel "Fenomene fizice" 35 38 38   65 Ar
17 Enea Iustina, Lupu Bianca XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru "Unde mecanice" 35 36 36   65 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Bădicel Mihai, Bulancea Alexandra X Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Vasile cel Mare”, Iași Teodorescu Adina „Pentru el...” 40 39 40   71 JV
2 Bârzu Cătălina, Sava Florinela, Crăciun lucian, Casian Delia, Judele Mădălina, Hrostea Carmen, Lazăr Larisa VIII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Buchilă Daniela, Luca Ioana, Dăscălița Elena Procesul focului 38 40 40   70 Co
3 Zalomir Mălina, Duracu Mădălina, Răduțu Oana, Chitescu Maria VII Școala Gimanzială „George Coșbuc”, Iași Mertic Petru Interacțiunea cu alte lumi 32 35 33   60 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Raluca Hreniuc

 


Rezultate - Sesiunea a II-a


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 16 - 17 aprilie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Pescaru Maria VI Școala Gimnazială „B.P: Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena Descoperind drumul spre cunoașterea fizicii 49 49 49   89 Pr
2 Cozma Octavian VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Dacă fizică învățăm… 44 43 43   80 JV


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 16 - 17 aprilie 2016, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE (FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Dima Krista VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana Să ne amuzăm cu inerția! 48 48 48   88 Pr
2 Mihalache Bianca, Hohan Cristina, Dobrițiă Sofia, Pleșca Diana  XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași  Cucoș Mihaela, Partenie Doina Helene  LIDAR la Iași sau undele electromagnetice în sprijinul creșterii calității vieții  42 43 44   77 Co
3 Țenu Andrei, Vasilică Alex, Alexandrescu Ciprian IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași  Călțun Ioana, Săndulescu Valentina Doza care se strânge singur 41 43 42   74 Ar
4 Ursache Alin, Teodorescu Andrei X Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Roata 41 42 41   74 Ar
5 Olaru Bianca Elena, Osoianu Ioana-Diana, Leaua Ștefan X Lic. Teor. „D. Cantemir”, Col. Naț. „C. Negruzzi”, Iași Gherman Ioan, Galer Sorin Magnetism 39 39 39   71 JV

Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marinela Juverdeanu

 




Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro