Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2015
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 28 - 29 martie 2015, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele VI - VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Gherghel Ștefan VI Colegiul Național, Iași Vulpoi-Naghel Iuliana 40 34 40   70 Pr
2 Zamfirescu Sava VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 37 39   63 Co
3 Ungureanu Tudor VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 41 31 42   60 Co
4 Onofrei Ștefan Silviu VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 34 31 39   58 Co
5 Velicescu Andrei VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 32 29 31   58 Ne
6 Catâru Ștefan VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 34 29 28   57 Ne
7 Apostol Maria Cătălina VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 39 36 39   56 Ne
8 Prodan Petru Alexandru VI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Alexandru Liliana 34 29 39   56 Co
9 Manole Maria VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 37 27 37   55 Ne
10 Ignat Rovin Vlad VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 26 38   55 Co
11 Constantin Alexandru VI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Alexandru Liliana 29 29 42   54 Co
12 Doroagă Iulia VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 29 23 32   54 Co
13 Roman Cristian VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 34 28 38   54 Co
14 Olteanu Daria Elena VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 30 35 34   53 Ar
15 Cioata Ioana Larisa VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 37 27 38   52 Co
16 Ibrian Vlad Gabriel VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 24 25 30   51 Co
17 Năstasă Ștefan VI Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Apetrei Anca 23 37 27   51 Ar
18 Placinschi Teodor VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 33 26 38   51 Co
19 Baroncea Andrei Florin VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 40 23 29   50 Ne
20 Gasner Matei VI Colegiul Național, Iași Vulpoi-Naghel Iuliana 36 28 35   49 Ne
21 Mafteciuc Darian VI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Alexandru Liliana 32 31 28   49 Ne
22 Țiganaș Eduard Ionuț VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 26 31 38   49 Co
23 Băiceanu Vlad Pavel VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 26 29 27   48 Ar
24 Darie Lavinia Teodora VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 32 24 36   48 Co
25 Panțiru Maria Pelaghia VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 30 26 38   48 Co
26 Canschi Nicodim VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 37 27 27   47 Ne
27 Măriuța Andrei VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 30 21 32   47 Co
28 Manolescu Raisa VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 26 21 33   46 Co
29 Panțir Andrei VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 28 19 33   46 Co
30 Nechita Cosmin Constantin VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 25 22 19   46 Ne
31 Sandu Raluca VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 36 25 30   45 Ne
32 Cărăuș Teodor Gabriel VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 21 27 28   44 Co
33 Moișanu Mara VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 21 27 27   43 Ar
34 Alexa Daria VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 27 27 34   42 Co
35 Panait Raluca VI Școala Gimnazială „Gh.I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 26 25 34   39 Co
36 Radu Daniel VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 29 26 30   39 Co
37 Luca Daria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 22 21 31   38 Co
38 Bîrsă Andrei VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 29 21 25   37 Ne
39 Chirica Oana VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 19 17 29   37 Co
40 Macovei Ștefan VI Școala Gimnazială „Gh.I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 19 28 18   37 Ar
41 Murgoci Andreea Teodora VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 23 19 27   37 Co
42 Pleșescu Bogdan Leonard VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 20 19 30   37 Co
43 Popovici Ștefan VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 20 18 27   37 Co
44 Mihalache Anastasia VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 17 16 27   36 Co
45 Șerban Octav VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Anton Iuliana 28 25 29   36 Co
46 Berari Celia VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Anton Iuliana 19 12 25   36 Co
47 Grigore Valerian VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 9 14 20   35  
48 Pascal Ligia Maria VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 18 19 28   35 Co
49 Gălățeanu Marco VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 22 25 17   34 Ar
50 Bucur Riana VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 23 25 25   33 Ar
51 Neștian Narcisa VI Școala Gimnazială „Gh.I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 22 9 16   33  
52 Căruntu Cosmin VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 23 20 23   32  
53 Parasca Alexandra VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 17 14 25   32 Co
54 Codrescu Claudia VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 13 11 21   31  
55 Dima Julia Paola VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 18 11 20   31  
56 Dominte Miruna VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 13 15 25   31 Co
57 Roibu Ioana VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 16 8 17   31  
58 Temneanu Ilinca Daria VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 17 16 23   30  
59 Albert Ioana VI Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica 12 13 22   31  
60 Bogdan Andreea VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 15 11 20   30  
61 Plăieșanu Ioana VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 13 10 19   30  
62 Zacordoneț  Andrei VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 15 16 25   30 Co
63 Vasiluță Diana VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 8 15 16   29  
64 Boclaci Andrei VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Anton Iuliana 9 16 17   28  
65 Dobrea Gabriela VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 11 10 23   28  
66 Maftei Alexandra VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 10 10 17   27  
67 Mîrț Sergiu  VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana-Tatiana 17 11 15   25  
68 Strîmbu Andrada VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 9 10 17   24  
69 Mustață Cecilia VI Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași Manole Maricica 11 10 17   24  
70 Iosep Diana VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 14 14 17   23  
71 Stoica Sabin VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 9 10 18   23  
72 Neștian Alexandru VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Anton Iuliana 10 10 15   19  
73 Godzin Andreea-Letiția VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Gîrlagiu Gabriela 6 6 12   18  
74 Racoveanu Octavian VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 6 5 12   17  
75 Flueraru Tudor VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 10 7 5   16  
76 Coșeru Timeea Ștefana VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Jeroaea Carmen 5 5 11   15  
77 Pascu Aida VI Școala Gimnazială „Petru Poni”, Iași Dascălu Oana 7 6 10   15  
78 Ianus Paula Antoanela VI Școala Gimnazială „Petru Poni”, Iași Dascălu Oana 6 5 7   12  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Catană Ana-Maria VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 46 43 41   78 Pr
2 Porcescu Ionuț VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 47 46 37   76 Pr
3 Lupoaea Ana Maria VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 39 44 43   72 Ar
4 Rotaru Veronica VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 34 37 38   67 Co
5 Buleu Teodora VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 29 41 40   64 Ar
6 Baroi Sara Iuliana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 30 35 32   61 Ar
7 Fodor Maria VII Colegiul Național, Iași Aniță Maria 33 28 31   58 Ne
8 Haidamac-Pleșcan Ioana VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 34 39 33   58 Ar
9 Ștefan Tudor VII Colegiul Național, Iași Aniță Maria 30 33 29   58 Ar
10 Bojoi Cristian VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 26 28 32   56 Co
11 Joldescu Cezara VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 25 33 28   52 Ar
12 Axinte Călin VII Colegiul Național, Iași Aniță Maria 28 27 34   51 Co
13 Jitniuc Delia VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 24 28 31   51 Co
14 Bordeianu Bianca VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 18 26 25   51  
15 Mircia Andreea VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 23 28 35   50 Co
16 Apetrei Radu VII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 17 28 27   48 Ar
17 Lehăceanu Ștefana VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 28 28 24   48 Ne
18 Jitaru George Ilie VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 20 31 28   47 Ar
19 Lupu Beatrice VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 30 35 32   47 Ar
20 Bădărău Dragoș VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 23 24 25   46  
21 Atodiresei Damian VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 30 28 24   46 Ne
22 Crâșmăreanu Ștefan VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 22 22 28   46 Co
23 Liute Mihnea VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 27 33 23   45 Ar
24 Ștefănoaia Mihai VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 24 31 24   45 Ar
25 Lazăr  Melania  VII Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 24 24 26   44  
26 Popovici Diana  VII Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 29 26 24   43 Ne
27 Grigore Maria VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 15 23 30   42 Co
28 Andrei Alexandru VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 17 21 25   41  
29 Mocanu Bianca Ștefana VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 18 25 26   41  
30 Istov Tudor VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 31 22 25   38 Ne
31 Sava Constantin VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino", Pașcani Hirean Liliana 17 21 20   38  
32 Marfă Vlad VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu", Iași Ciobanu Cătălina 25 22 30   37 Co
33 Ciocîrlan Vlad Ioan VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 19 22 18   35  
34 Gherghel Beatrice VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 14 23 17   34  
35 Pintilie Dana VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 18 16 18   34  
36 Arghir Andreea VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 10 18 21   33  
37 Grigoraș Marta Geanina VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 8 17 18   33  
38 Miron Sebastian VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 11 18 16   29  
39 Pahome Felix Constantin VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 8 16 16   28  
40 Drăgoi Ștefan VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 9 17 15   27  
41 Toderică Cosmin VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 14 14 19   27  
42 Odăgieru Georgiana VII Școala Gimnazială „D.D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 13 19 10   26  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Gavrilescu Ioana VIII Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Grindei Luiza 44 39 36   65 Pr
2 Popa Adrian VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 40 44 37   65 Pr
3 Corvin Victor Paul VIII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 26 31 34   53 Co
4 Ungureanu Mihai Vlăduț VIII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 29 33 28   52 Ar
5 Olinici Emanuel VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 29 39 35   51 Ar
6 Goria Ana-Maria VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 16 22 29 50 41 Co, Ei
7 Rozmalin Mihnea Vlad VIII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 25 21 22   38 Ne
8 Gavrilă Bogdan VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 19 16 22 50 37 Ei
9 Bănică Ștefana VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 18 23 19   34 Ar
10 Hirean Cătălin Alexandru VIII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 20 23 20   33 Ar
11 Prioteasa Ioana Cristina VIII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 16 15 18   33  
12 Rotariu Vlad Anton VIII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 21 17 13   33  
13 Podaru Elena Alexandra VIII Liceul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 11 14 18   29  
14 Sotir Claudia VIII Școala Gimnazială „Ion Creangă”, iași Gîrlagiu Gabriela 16 18 18   24  
15 Ifrim Andrei VIII Școala Gimnazială „Ion Creangă”, iași Gîrlagiu Gabriela 9 15 8   20  
16 Tudosă Eduard Bogdan VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 11 12 10   19  
17 Harip Iulia VIII Școala Gimnazială „Ion Simionescu”, iași Hrițcu Gina 10 8 9   15  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Postolache



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 28 - 29 martie 2015, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Petrea Irina Alexandra IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 46 45 44   83 Pr
2 Păun Teodora IX Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 39 44 42   77 Ar
3 Cricu Iulia Gabriela IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 41 46 45   76 Ar
4 Petrovici Ștefan IX Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Alexandru Liliana 40 42 36   74 Ar
5 Căprariu Paul IX Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Galer Sorin 44 46 35   73 Ar
6 Filioreanu Marius IX Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 37 43 41   73 Ar
7 Nourescu Oana IX Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 43 50 39   72 Ar
8 Stumbea Anca Daniela IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 40 37 41   72 Co
9 Apostol Ovidiu Cătălin IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 36 39 38   69 Ar
10 Petroaie Livia IX Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 35 37 39   69 Co
11 Afloare Ioana Daria IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 34 37 39   68 Co
12 Cazacu Tudor IX Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 30 40 42   62 Co
13 Diaconu George IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 30 32 37   61 Co
14 Faulhaber Ionuț IX Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Galer Sorin 36 40 32   60 Ar
15 Lupu Ștefania IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 27 32 36   59 Co
16 Iacob Daniela Georgiana IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 31 27 34   58 Co
17 Murariu Sebastian Marcel IX Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 23 27 33   53 Co
18 Vasluianu Tudor-Gabriel IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 24 35 28   53 Ar
19 Drăgan Maria IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 24 24 34   50 Co
20 Ojică Marius IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 28 31 31   50 Ar
21 Baban Gabriela Roxana IX Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Galer Sorin 28 31 30   47 Ar
22 Bulea Teodora IX Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 22 25 31   46 Co
23 Airinei Luca Teodor IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 16 33 23   44 Ar
24 Prisacariu Ștefan IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 18 35 22   43 Ar
25 Babiac Daniel Sebastian IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 18 23 33   42 Co
26 Scriitoru Andreea-Maria IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 21 25 31   39 Co
27 Simionescu Ionuț IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 9 15 9   19  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Moșneagu Laura X Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 48 49 50   87 Pr
2 Axintioi Claudiu X Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 41 49 50   80 Co
3 Olariu Alexandru Justinian X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 49 49 38   78 Ne
4 Oanea Ioana Georgiana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 38 45 48   73 Co
5 Bostan Elena X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 33 32 45   60 Co
6 Angheluță Codruța-Andreea X Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 33 38 34   59 Ar
7 Gavriliu Mircea X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 35 43 26   56 Ar
8 Iștoc Bogdan X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 23 27 35   55 Co
9 Costea Şerban Gabriel X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 27 27 32   54 Co
10 Țarcă Marilena X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 32 50 32   54 Ar
11 Burlacu Elena Ştefana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 29 30 23   52 Ar
12 Ciubotaru Adina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 13 24 27   46 Co
13 Duduman Bianca-Elena X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 13 17 22   34  
14 Maftei Diana Georgiana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 13 20 15   28  
15 Teodorescu Ioana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 13 17 12   28  
16 Ancuța Andrei X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 17 15 19   27  
17 Lupu Bianca X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 14 14 15   23  
18 Iuga Denis Alexandru X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 12 13 12   17  
19 Moglan Andreea X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 8 7 7   12  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Filote Cornelia Costina XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 45 46 43   80 Pr
2 Comaniciu Alexandra XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 42 45 44   79 Pr
3 Constantin Ioana XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 38 39 39   74 Ar
4 Zupcu Dragoș XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 36 39 43   70 Co
5 Șerban Roberta Andreea XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 35 36 45   64 Co
6 Burdea Delia  XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 33 32 36   61 Co
7 Oniciuc Rareș XI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 38 40 30   60 Ar
8 Mandric Robert Cristian XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 25 30 31   52  
9 Bacușcă Fabian XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 32 30 31   51  
10 Mititelu Alexandru XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 28 30 31   49  
11 Tifor Vlad XI Colegiul Național, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Păsărică Oana 27 28 36   49 Co

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co   50 Ei   50 Pr    90  Diplome acordate
1 Bostan Remus Leonard XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 37 43 36   64 Ar

Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro