Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa nationala 2014
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate

CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Enache Maria X Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Constanța CT Băraru Ion   Dama cu principii 47 46 45   84 Pr
2 Enache Bogdan Constantin X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Atudorei Leonardo Fizică 101 47 47 46   84 Pr
3 Vorobchevici Iuliana XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași IS Paraschiv Daniela Paznicul nimicului 45 44 43   82 Pr
4 Hreniuc Bianca Rebeca IX Colegiul Silvic „Bucovina”, Câmpulung Moldovenesc SV Buburuzan Dana, Mîrzac Lidia Câteva considerații asupra vitezei 44 47 46   81 Pr
5 Pascal Raluca Alexandra, Postudor Alexandru, Gheorghiță Mihaela Lucia VII Școala Gimnazială Nr.1, Holboca IS Juverdeanu Marinela Aventura unei picături de apă 42 42 41   75 JV
6 Constantin Anca, Cristea Maria, Căpățînă Medeea, Vlad Andra IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana Sci-Phy 41 44 42   75 Co
7 Preoteasa Ioana X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Gheorghe Mihaela, Lumezeanu Ioan Atomul hoinar 44 42 40   74 JV
8 Gîbu Ana Maria X Colegiul Național „Gr. Ghica”, Dorohoi BT Mertic Petru Jurnal după pulsarii alfa și beta 40 42 40   74 Co
9 Asoltanei Adriana Mariana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Atudorei Leonardo Farmecul ploii 40 42 41   73 Co
10 Spînu Dan Ionuț VII Școala Gimnazială nr.6, RM. Sărat BZ Bulgariu Mirela Jucăria sentimentală 37 44 40   71 Co
11 Andrei Oana Florentina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Atudorei Leonardo Cerul a luat foc 39 39 39   69 JV
12 Macovei Ioana IX Colegiul Național „A.T. Laurian”, Botoșani BT Forțu Dellia Raissa Martor la formarea Universului 37 37 36   68 JV
13 Stanciu Andreea, Popa Rebeca, Enache Andrei VII Școala Gimnazială nr.6, RM. Sărat BZ Bulgariu Mirela Gospodăria viitorului 34 37 36   65 Co
14 Plian Mădălina, Chiriac Lidia VIII Liceul Tehnologic Bucecea BT Sandu Liliana Cristina Metal vs. Fier 36 37 36   65 Co
15 Cainaru Maria, Dumitrescu Ana Maria, Oprea Teodora VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina Lumea privită Altfel 35 36 35   64 Co
16 Tabarcea Smaranda Iuliana IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași IS Partenie Doina Invazia celulară 35 34 35   64 JV
17 Cobzaru Alexandra, Zvonaru Amalia VI Liceul Tehnologic Bucecea BT Sandu Liliana Cristina  O întâmplare magică dar reală 33 36 36   63 Ar
18 Alecu Poienariu Miruna Iuliana, Doboș Beatrice Isabela  VII Liceul Tehnologic Bucecea BT Sandu Liliana Cristina Aurora şi împărăţia ei 35 35 35   63 JV


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Hreniuc Maria, Hreniuc Liviu X Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”, Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași IS Keller Marta, Pavliuc Adrian, Amitroaie Simona, Știrbu Mihaela Teleportarea 49 46 47   84 Pr
2 Filiu Teodora, Pavel Ada IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Baban Valerica, Dănilă Constanța Haos 46 46 46   84 Pr
3 Șuțeanu Ariadna Roberta, Vineș Andreea X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanța Modă și electricitate 44 46 46 50 82 Pr, Ei
4 Pleșcuța Simona Maria XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Chiculiță Viorel, Bucan Mihaela  Cercetarea - Motor al cunoașterii și dezvoltării 49 47 46 50 82 Pr, Ei
5 Neagu Andrei Ștefan, Călin Ioana Cristina XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Gevat Ismet-Nejdet, Apostolache Georgian, Lungu Ioana-Andreea Misterele fizicii 42 44 44   80 Co
6 Tănase Bogdan, Maftei Andra XI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel, Dănilă Constanța Lumina și forma 42 45 46   79 Ar
7 Perțu Anca VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Conțu Valentin Misterele Universului 46 42 42   78 JV
8 Crăciun Ștefana VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca Experimentul PHILADELPHIA 45 42 40   77 JV
9 Voineagu Monica Ioana, Pascu Ioana VIII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Anghel Cristina, Dănilă Constanța Caruselul timpului 41 42 42   77 Co
10 Agap Ioana Cezara, Caragață Adelina Maria X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Sârbu Marian, Dănilă Constanța Natura umană și animală văzută prin lupă 42 40 41   77 JV
11 Bostan Miruna VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Hirean Liliana Corpul uman - mecanismul suprem 43 42 42   77 JV
12 Vasile Andreea Lavinia, Mangâță Robert Daniel X Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia CT Vasile Iuliana Arta Fotografică 40 41 44   77 Ar
13 Bălaș-Maftei Bianca, Gheorghică Vlad XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Chiculiță Viorel, Padurariu Petru Omagiu Ștefan Procopiu 44 41 42   75 JV
14 Coman Daria VI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel, Dănilă Constanța Universul gravitația și timpul 40 41 39   74 Co
15 Enea Andrei, Însurățelul Adina VI Școala Gimnazială Nr.1, Holboca IS Juverdeanu Marinela Aventurile interacțiunii 41 42 41   74 Co
16 Nicolau Maria, Osoianu Irina, Apopei Diana Iuliana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Superficial dar vital 42 39 37   72 JV
17 Milescu Sorina IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanța Formarea curcubeului 34 40 38   72 Co
18 Hrușcă Vlad VII Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani IS Pricop Anca, Spiridon Gheorghe Viteza 42 38 39   71 JV
19 Cosma Bianca Maria VII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanța Simetria 40 38 39   71 JV
20 Radu Gheorghița VII Școala Gimnazială Nr.1, Holboca IS Bejan Eugenia Frumoasa picătură 35 37 39   69 Ar
21 Mormeci Victor VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Hirean Liliana O zi fara gravitație 41 37 37   69 JV
22 Georgescu Ana-Maria, Tofan Remus XI Colegiul Național „Ștefan cel Mare", Hîrlău IS Bobîrnă Anca, Florescu Zoica Supernaturalul în lumea fizicii 36 39 39   68 Ar
23 Madhoor Nadia, Cadariu Cătălina IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana, Dănilă Constanța Iluzii optice 34 37 36   67 Co
24 Fulop Marta IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana Lampionul lui Arhimede 35 39 39   67 Ar
25 Ursu Demetra VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Hirean Liliana Lumină și culoare 38 37 36   67 Co
26 Gurzun Lavinia IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Fantezia iernii 34 37 38   67 Co
27 Pușcașu Cristian, Burlăciuc Ioana VIII Școala Gimnazială „Tudor Arghezi”, Năvodari CT Oprea Camelia Natura și minunile ei 38 35 35   66 JV
28 Trandafir Andreea  VII Şcoala Gimnazială nr.38 „Dimitrie Cantemir”, Constanța CT Văcărelu Ana Un infinit de eu 35 36 36   65 Ar
29 Mihai Loredana-Raluca IX Liceul Teoretic „Traian”, Constanța CT Avram Alexandrina Aurora boreală 32 37 37   64 Ar
30 Onofrei Teodora IX Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Botoșani BT Melinte Ovidiu Fizică explicată 33 35 34   64 Co
31 Eftincă Teodora VII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanța Natura abstractă 35 32 34   63 JV
32 Anton Călina, Perdun Patricia, Cristia-Avram Alexandra VI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria, Precupan Silvia Fizica - un joc 34 37 37   62 Ar
33 Duca Matei VI Școala Gimnazială Spectrum, Constanța CT Petrea Ioana Numai împreună salvăm planeta Pământ 32 34 37   61 Ar
34 Niculescu Teodora VII Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina, Popescu Ligia Universul cunoașterii 33 35 35   61 Ar
35 Lungu Andreea Emanuela XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași IS Miron Cristinel Dispersia luminii 33 37 37   61 Ar
36 Iliescu Andrei VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina Imagine și iluzie 31 36 35   58 Co
37 Dinu Cristian, Geana Vlad VIII Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Iosub Violeta Mari descoperiri 28 30 30   52  
38 Ceacîreanu Filip, Olaru Alexandru  X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Toma Horia Motoare atipice 27 31 31   51  
39 Penteliuc Raluca, Preoteasa Ioana, Florea Andrei X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Toma Horia Diamagnetism 28 28 31   51  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Călin Anastasia, Enache Bogdan Constantin, Ioniță Vlad, Șerban Roberta X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Pisica lui Schrodinger 44 45 44   81 Pr
2 Filip Ștefana, Croitoru Alexandra, Corduneanu Ioana X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași IS Alexandru Constantin Otto vs Diesel 43 43 45   81 Pr
3 Butnaru Bogdan, Cantimir Bogdan Traian, Rotariu Cosmin X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași IS Alexandru Constantin Fenomene seismice 43 43 43   79 Pr
4 Apostol Marius, Buzatu Laurențiu, Isticioaia Lucian XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion IAR - 111 44 46 46   78 Pr
5 Matei Adriana Florentina, Hrib Ecaterina, Păduraru Andreea Corina, Aruștei Ștefania VII Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași IS Leahu Iulian O zi din viața unui fermier 36 35 36   67 JV
6 Vîlcan Ioana, Pavel Sergiu, Fotu Tudor VI Școala Gimnazială nr.29 „Mihai Viteazul”, Constanța CT Mincu Mariela Magnetizarea și electrizarea 34 37 37   66 Co
7 Alexoiu Gabriel, Toma Andreea, Stanciu Florin, Sandu Răzvan XI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana Rezonanța inimii 33 36 37   66 Ar
8 Angheluța Codruța Andreea, Iacob Narcis Ștefaniță, Munteanu Ana Georgiana IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana, Avadani Mihai Inerția, proprietate generală a corpurilor 36 35 38   65 Ar
9 Costea Eduard, Simon Sebastian, Măriuță Silviu, Irina Maria IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca Mecanica din jurul meu 33 36 36   65 Ar
10 Hisil Selim VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina, Sedat Dinc  Fenomene fizice din natură 34 35 36   65 Ar
11 Popescu Cătălin Ștefan, Iliuță Andrei Dan, Iusuf Eren Selim  X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria Electromagnetismul 28 31 31   54  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Ștefan Paraschiv, Tălmaciu Ioana, Popescu Vlad, Carali Adina, Culețu Adrian, Baican Maria, Odangiu Gabriela, Budu Oana, Guliu Adelina, Hoarță Alexandru, Vrăjescu Alexandru, Cupeș Claudia, Sorescu Bianca, Grăniceru Simona, Pașca Adina X Liceul Teoretic „Traian”, Constanța CT Avram Alexandrina, Năstăsie Adriana Ce a mai rămas din oameni 50 49 50   89 Pr
2 Căinaru Maria, Crăciun Cristian, Mincu Mihai, Oprea Teodora, Ștefănescu Mihnea, Tudor Andrei  VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Rizea Diana, Dubeț Irina Pisica lui Schrodinger 45 49 49   85 Pr
3 Alexandru Bianca, Nanii Bianca, Muteș Crina,  Moldovencei Daniel, Pavel Vlad, Pricop Adrian, Azamfiresei Eduard, Suță Maria Emanuela, Cioaclă Alexandru, Merlă Carmen, Chivu Adrian, Burlăciuc Ioana, Sima Adina, Chiriță Silvana VI-VIII Școala Gimnazială „Tudor Arghezi”, Năvodari CT Oprea Camelia Amânat la fizică 47 49 47   85 Pr
4 Anton Bianca, Paleescu Miruna VII Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu Principiile lui Newton 41 44 43   78 Co
5 Popa Ioana, Anton Călina, Bașchir Călin, Holban Mihnea, Cristia-Avram Alexandra VI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria Amintiri 40 40 41   75 JV
6 Scripcă Alexandra, Coroi Dana, Sîsîiac Roxana, Grigorescu Alina, Agrăpinei Cătălin X Colegiul Național „Gr. Ghica”, Dorohoi BT Mertic Petru Fizica între trecut și viitor 43 42 42   75 JV
7 Romașcu Andra Amalia, Chirilă Ilinca, Herdeș Bianca Andreea, Azoiței Elena Cristina VI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria Five o'clock tea 35 36 36   65 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Raluca Hreniuc  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro