Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa nationala 2014
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele VI - VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Alexandru Dragoș VI Școala Gimnaziala nr.23 „Constantin Brâncoveanu”, Constanța CT Matei Ioana 44 45 46   79 Pr
2 Lupoaea Ana Maria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 46 46 45   79 Pr
3 Ghiorghiu Ioan Viorel VI Școala Gimnazială „Leon Dănăilă”, Darabani BT Moloce Vanda 44 45 45   78 Pr
4 Gherasim Teodor Samuel VI Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuţi SV Macovei Haralambie 41 42 42   75 Ar
5 Porcescu Ionuț VI Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 43 40 42   75 Ne
6 Pușcașu Bogdan VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina 40 40 41   73 Co
7 Dumitrescu Ana Maria VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina 36 34 36   70 Ne
8 Lascu Alina VI Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Constanța CT Dobrin Ioan Florin 36 38 41   69 Co
9 Ștefan Tudor VI Colegiul Național, Iași  IS Anița Maria 38 36 33   69 Ne
10 Cusiac  Andrei VI Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuţi SV Macovei Haralambie 38 45 42   67 Ar
11 Ferenț Irina VI Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Constanța CT Dobrin Ioan Florin 36 34 39   67 Co
12 Grigore Maria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 42 41 34   67 Ne
13 Haidamac-Pleșcan Ioana VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 42 42 33   67 Ne
14 Lupu Beatrice VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 35 41 45   67 Co
15 Repede Ionuț Marius  VI Școala Gimnazială „Teodor Balan”, Gura Humorului SV Gheorghian Mariana Liliana 36 33 37   64 Co
16 Tudor Andrei VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina 32 34 36   64 Co
17 Ștefănescu Mihnea VI Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina 36 36 38   62 Co
18 Tatu Ștefan  VI Școala Gimnazială nr.30 „Gheorghe Țițeica”, Constanța CT Izet Filis 38 31 38   61 Ne
19 Axinte Călin VI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria 33 32 37   60 Co
20 Păcuraru Horia VI Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 34 37 39   60 Co
21 Fodor Maria VI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria 28 30 36   58 Co
22 Arhire Daria VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași IS Smirnov Cristina 30 28 33   55 Co
23 Baroi Sara Iuliana VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 27 31 25   53  
24 Soponaru Sebastian VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași IS Smirnov Cristina 35 33 30   52 Ne
25 Bădărău Dragoș VI Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 26 26 25   49  
26 Dragu Patrizia VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 22 29 29   48  
27 Ion Anca VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 20 27 19   46  
28 Ciocîrlan Vlad VI Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 26 18 18   44  
29 Gafencu Beniamin VI Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Rădăuți SV Macovei Haralambie 23 25 26   44  
30 Coman Theodor Matei VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 23 18 19   42  
31 Sauciuc Emilian Constantin VI Școala Gimnazială „Teodor Balan”, Gura Humorului SV Gheorghian Mariana Liliana 18 22 23   39  
32 Nica Bianca VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 21 18 28   37  
33 Rădulescu Leila VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 19 19 20   36  
34 Apostol Andra VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 18 19 18   35  
35 Ungureanu Ioan VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 16 17 21   34  
36 Aghiana Ioana VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana 11 13 13   19  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Angheluș Ionuț Vlad VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași IS Asăndulesei Elisabeta 32 32 30   66 Pr
2 Ionescu Andrei VII Școala Gimnazială nr.16, Constanța CT Nicolae Elena 29 35 32   60 Ar
3 Vornicu Ștefan VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 29 37 33   59 Ar
4 Sandu Andrei VII Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 32 30 36   58 Co
5 Podaru Alexandra VII Liceul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași IS Popa Luminița 27 34 35   54 Co
6 Baciu David VII Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 32 25 24   53 Ne
7 Niculescu Teodora VII Școala Internațională „Spectrum”, Ploiești PH Dubeț Irina 23 32 28   53 Ar
8 Gavrilă Bogdan VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași IS Asăndulesei Elisabeta 27 31 35   51 Co
9 Gavrilescu Ioana VII Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași IS Grindei Luiza 22 21 28   49 Co
10 Hirean Cătălin Alexandru VII Școala Gimnazială Heci IS Hirean Alexandru 37 30 36   49 Ne
11 Olinici Emanuel VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași IS Asăndulesei Elisabeta 26 31 25   46 Ar
12 Tofan Mălina VII Școala Gimnazială nr.16, Constanța CT Nicolae Elena 24 21 27   46 Co
13 Ghiga Oana ;âMaria VII Colegiul Național, Iași IS   26 21 28   45 Co
14 Bănică Ștefana Petronela VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași IS Postolache Magdalena 27 26 30   43 Co
15 Ivan Alin VII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca 29 22 26   43 Ne
16 Prioteasa Ioana VII Colegiul Național, Iași IS Rotaru Jean 28 20 21   43 Ne
17 Vasile Răzvan VII Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 23 20 21   42 Ne
18 Goria Ana Maria VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași IS Postolache Magdalena 26 29 25   40 Ar
19 Enache Andrei VII Școala Gimnazială nr.6, RM. Sărat BZ Bulgariu Mirela 21 27 25   39 Ar
20 Dobrinoiu Sergiu VII Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 22 22 26   38 Co
21 Mihail Andrei VII Școala Gimnazială nr.16, Constanța CT Nicolae Elena 14 21 24   37 Co
22 Blacioti Mihai VII Școala Gimnazială nr.30 „Gheorghe Țițeica”, Constanța CT Izet Filis 13 18 18   33  
23 Păsărică Ionuț VII Colegiul Național, Iași IS Rotaru Jean 21 14 19   32  
24 Dumitru Andreea VII Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, RM. Sărat BZ Coman Diana 13 15 20   30  
25 Bărbuță Delia VII Colegiul Național, Iași IS   16 16 21   29  
26 Ciobîcă Vlad Sergiu VII Colegiul Național „A.T. Laurian”, Botoșani BT Bucătaru Magda 20 14 15   27  
27 Popa Rebeca Theodora VII Școala Gimnazială nr.6, RM. Sărat BZ Bulgariu Mirela 20 14 14   26  
28 Vasiliu Vladimir VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 16 11 11   24  
29 Adochiei Mihai VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași IS Smirnov Cristina 12 11 18   23  
30 Stanciu Andreea VII Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, RM. Sărat BZ Coman Diana 16 16 19   23  
31 Chiperi Rebeca Nicoleta VII Școala Gimnazială nr.6, RM. Sărat BZ Bulgariu Mirela 11 13 11   17  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Apostol Ovidiu Cătălin VIII Școala Gimnazială Moțca IS Ungureanu Teodora 45 41 42   78 Pr
2 Geana Vlad VIII Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Iosub Violeta 41 40 38   73 Ne
3 Cricu Iulia VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 41 39 39   69 Ne
4 Petrea Irina VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 35 44 45   68 Co
5 Roman Răzvan Iulian VIII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria  42 38 40   66 Ne
6 Iacob Daniela Georgiana VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana 34 43 29   56 Ar
7 Stamate Sebastian VIII Școala Gimnaziala nr.23 „Constantin Brâncoveanu”, Constanța CT Matei Ioana 39 26 38   55 Ne
8 Dinu Cristian VIII Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Iosub Violeta 24 28 32   52  
9 Faulhaber Ionuț VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 26 28 24   48  
10 Stumbea Anca VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Hirean Liliana 20 27 19   38  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 6-9 iunie 2014, Durău
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Co   50 Ar  50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Axintioi Claudiu IX Colegiul Național, Iași IS Rotaru Jean 46 49 48   85 Pr
2 Oanea Ioana Georgiana IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 49 46 47   82 Pr
3 Cielecki Dimitrie Călin IX Colegiul Național „Nicu Gane”, Fălticeni SV Ciuruș Marcel 45 48 48   81 Pr
4 Cristea Iulia IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 45 47 49   81 Pr
5 Popescu Adrian IX Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Radu Adriana 44 39 45   76 Ar
6 Teodorescu Ioana IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 47 41 46   76 Ne
7 Nechita Miruna Andreea IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 40 42 45   75 Ar
8 Costea Șerban Gabriel IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 48 40 44   74 Ne
9 Borcan Dorin IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 41 36 42   73 Ar
10 Cuberschi Lucian Alexandru IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 38 41 42   73 Ar
11 Cojocariu Ștefan Ciprian IX Colegiul Național „Ștefan cel Mare”, Suceava SV Costan Costică 35 38 43 50 70 Ar, Ei
12 Bejan Mircea Andrei IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 36 36 45   63 Ar
13 Moraru Ioana Mădălina IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași IS Foca Gabriela 28 30 26   54 Ne
14 Petrea Mihai Andrei IX Liceul Internațional de Informatică, Constanța CT Nasurla Ilhan 29 29 29   33 Ne


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Fattah Sara Nazira X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași IS Partene Doina 44 45 45   80 Pr
2 Preda Claudia X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria 45 44 45   80 Pr
3 Comaniciu Alexandra Cosmina X Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 41 41 43   75 Co
4 Nicolau Maria X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 39 38 38   69 Ne
5 Osoianu Irina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 37 38 35   68 Ar
6 Iliese Roxana Maria X Colegiul Național „Ștefan cel Mare”, Suceava SV Costan Costică 29 35 34   62 Ar
7 Moldovan Horia Alexandru X Colegiul Național „Aurel Vlaicu”, Orăștie HD Ionică Mircea 31 32 30   55 Ar
8 Ilău Dan Ioan X Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 30 32 26   54 Ar
9 Filote Cornelia Costina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 32 27 25   57 Ne
10 Roșca  Alexandru X Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”, Rădăuți SV Chelba Mirela 20 32 27   57 Ar
11 Burdea Delia Gabriela X Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 27 32 28   51 Ar
12 Chiru Beatrice Georgiana X Colegiul Național „Al. Vlahuță”, Rm. Sărat BZ Dițoiu Ionel 25 27 29   51  
13 Boșîntă Bogdan Viorel X Colegiul Național „Gr. Ghica”, Dorohoi BT Mertic Petru 20 27 27   48  
14 Gafițescu Petru Marian X Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”, Rădăuți SV Chelba Mirela 28 34 28   48 Ar
15 Mititelu Ioan Alexandru X Colegiul Național, Iași IS Ouatu Andu 22 29 23   46  
16 Pomohaci Alexandru X Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”, Rădăuți SV Chelba Mirela 20 26 19   43  
17 Tifor Vlad Constantin X Colegiul Național, Iași IS Păsărică Oana 25 25 22   42  
18 Chiriacescu Lucia X Colegiul Național „B.P. Hașdeu”, Buzău BZ Dragomir Mariana 23 21 14   36  
19 Enache Bogdan Constantin X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 15 15 17   33  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Lungu Andreea Emanuela XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași IS Miron Cristinel 48 48 49   85 Pr
2 Bicsi Lucian XI Colegiul Național „Ștefan cel Mare”, Suceava SV Costan Costică 46 48 49   83 Pr
3 Tiba Ștefana Alexandra XI Colegiul Național, Iași IS Anița Maria 45 49 45   83 Ar, Pr
4 Prelipcean Daniel XI Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”, Rădăuți SV Chelba Mirela 38 43 42   77 Ar


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Jud. Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Asofiei Florina Cosmina XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 46 44 46   80 Pr
2 Pădurariu Maria Adriana XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 40 40 40   78 Pr
3 Butnariu Maria XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel 39 34 36   63 Ne
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro