Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2014
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Buța Mihai Octavian VI Școala Gimnazială „Titu Maiorescu”, Iași Ichim Oana Mirela 36 43 38   71 Pr
2 Grigore Maria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 30 38 34   66 Ar
3 Radu Mihnea VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 38 44 44   66 Ar
4 Joldescu Cezara VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 27 44 39   62 Ar
5 Porcescu Ionuț VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 29 37 43   57 Co
6 Pușcașu Bogdan VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 29 36 42   57 Co
7 Axinte Călin VI Colegiul Național, Iași Anița Maria 38 29 38   55 Ne
8 Păcuraru Horia VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 27 30 38   53 Co
9 Fodor Maria VI Colegiul Național, Iași Anița Maria 23 33 34   52 Co
10 Blăjuți Ștefan  VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 29 34 40   51 Co
11 Grădinariu Sabina VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 26 32 37   51 Co
12 Roman Justinian VI Școala Gimnazială „Ion Ghica”, Iași Todirel Adriana 17 25 25   49 Ar
13 Andrei Alexandru VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 23 34 32   47 Ar
14 Lăhăceanu Ștefana VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 28 26 37   47 Co
15 Medvedeu Alexandru VI Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 32 33 26   47 Ar
16 Bădărau Dragoș VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 29 36   46 Co
17 Duduman Sergiu VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 26 18 26   46 Ne
18 Sâmpetru Celia VI Colegiul Național, Iași Anița Maria 19 25 31   45 Co
19 Atodiresie Damian VI Colegiul Național, Iași   25 22 24   45 Ne
20 Puiu Sandra VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 13 17 19   43  
21 Ștefănoaia Mihai VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 13 18 26   43 Co
22 Rotaru Irina VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 20 24 34   42 Co
23 Ciocîrlan Vlad VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 26 22 27   41 Co
24 Grădinaru Alexia VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 16 20 28   40 Co
25 Ilie Tudor VI Școala Gimnazială „Gh. I. Brătianu”, Iași Murgescu Daniela 22 19 33   40 Co
26 Lupoaea Ana Maria VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 18 13 23   40  
27 Ștefan Tudor VI Colegiul Național, Iași  Anița Maria 35 34 44   53 Co
28 Catană Ana Maria VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 19 21 24   42  
29 Osoianu Andrei VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 16 20 23   41  
30 Istov Tudor VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 15 19 29   39 Co
31 Haidamac-Pleșcan Ioana VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 14 18 24   38  
32 Băcălie Roxana VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 13 17 26   36 Co
33 Bojoi Cristian VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 18 19 23   36  
34 Jitaru George Ilie VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 22 20 30   36 Co
35 Panțiru Alexandru VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 18 14 25   35 Co
36 Cristia-Avram Alexandra VI Colegiul Național, Iași Anița Maria 7 15 20   34  
37 Grecu Lorena VI Colegiul Național, Iași Anița Maria 14 14 30   34 Co
38 Baroi Sara VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 9 15 23   33  
39 Apetrei Radu VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 16 20 25   33 Co
40 Buleu Teodora VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 20 17 25   32 Co
41 Lazăr Melania VI Școala Gimnazială „Ionel Teoodoreanu”, Iași Lazăr  Aurora 15 14 25   32 Co
42 Sava Constantin VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 13 15 24   32  
43 Ștefănoaie Lidia VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 18 12 15   31  
44 Abalașei Tudor VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 12 13 23   30  
45 Fadei Monica VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 11 12 23   30  
46 Lupu Beatrice VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 14 13 23   30  
47 Jitniuc Delia VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 7 10 20   29  
48 Livadaru Cristina VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 9 11 19   29  
49 Rotaru Sebastian VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 13 12 22   29  
50 Dron Gabriel VI Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  12 15 19   28  
51 Luca Eduard Augustin VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 8 10 22   28  
52 Romilă Vlad VI Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 7 10 21   28  
53 Maxim Amalia Irina VI Colegiul Național, Iași   11 10 21   28  
54 Pahome Felix Constantin VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 7 7 19   27  
55 Pintilie Dana VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 14 15 22   27  
56 Drăgoi Ștefan VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 12 13 17   26  
57 Ciobanu Ionuț VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 6 9 17   26  
58 Enachi Alexandru VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 5 9 18   26  
59 Ghebuță Sabin VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 8 9 21   26  
60 Mărisac Andrei VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 17 13 16   26  
61 Țăpușă Narcisa VI Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 7 9 16   26  
62 Grigoraș Marta Geanina VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 8 6 17   25  
63 Hatmanu Iulian Răzvan VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 8 6 19   25  
64 Miron Sebastian VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 12 15 16   25  
65 Sofian Constantin VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 9 8 20   25  
66 Constandache Eduard Gabriel VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 5 10 16   25  
67 Arghir Andreea VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 9 10 19   24  
68 Bordeianu Bianca VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 14 12 18   24  
69 Toderică Cosmin VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 10 13 17   24  
70 Bârzoi Ștefan VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 8 9 14   23  
71 Ciubotariu Mara VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 7 7 17   23  
72 Gugeanu Vlad VI Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  12 13 18   23  
73 Viciaga Emilian VI Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  7 7 19   23  
74 Moraru Daniel VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 7 7 14   22  
75 Scutaru Diana VI Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 5 5 18   22  
76 Dumitrașcu Roxana VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 8 11 14   21  
77 Mircia Andreea VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 9 9 17   21  
78 Mititelu Monica VI Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  8 8 17   21  
79 Popovici Diana VI Școala Gimnazială „Ionel Teoodoreanu”, Iași Lazăr  Aurora 5 7 15   21  
80 Jitaru Andrei VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Gârlagiu Gabriela 5 5 16   20  
81 Perju Rareș VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 5 10 11   20  
82 Apostol Sergiu Cristinel VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 9 9 16   20  
83 Gherghel Beatrice VI Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 6 9 10   19  
84 Nemțanu Corina Mihaela VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 9 11 7   19  
85 Pavaluc Laura VI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 7 7 14   18  
86 Ciobanu Nicu VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 6 6 11   17  
87 Zmău Theodor  VI Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 8 8 13   17  
88 Budeanu Otilia VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 5 6 11   16  
89 Baș Armand VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 6 6 11   15  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Aurora Lazăr



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Gavrilescu Ioana VII Colegiul Național „Mihai Eminescu”, Iași Grindei Luiza 42 41 41   80 Pr
2 Podaru Alexandra Elena  VII Liceul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași Popa Luminița 39 31 35   65 Ne
3 Curpăn Robert VII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 35 34 37   64 Co
4 Sandu Andrei VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 35 36 39   64 Co
5 Ivan Alin VII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 38 38 39   63 Co
6 Prioteasa Ioana VII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 34 35 39   62 Co
7 Vornicu Ștefan VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 39 30 37   62 Ne
8 Climinte Cristian VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 32 34 37   61 Co
9 Hirean Cătălin Alexandru VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 35 31 35   61 Co
10 Bănică Ștefana Petronela VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 33 29 34   60 Co
11 Olinici Emanuel VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 35 35 36   60 Co
12 Baciu David VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 32 38   59 Co
13 Păsărică Ionuț VII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 30 33 35   58 Co
14 Angheluș Ionuț Vlad VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 34 27 34   57 Ne
15 Goria Ana Maria VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 28 32 32   56 Ar
16 Hamza Eduard VII Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 28 24 29   55  
17 Gavrilă Bogdan VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 28 27 35   54 Co
18 Leaua Iuliana VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 30 27 32   53 Co
19 Popa Adrian VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 31 32 27   52 Ar
20 Vasiliu Vladimir VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 25 28 33   52 Co
21 Bostan Miruna VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 29 30 22   49  
22 Bunea Maria VII Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 24 24 33   49 Co
23 Pica Diana VII Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 30 29 30   49  
24 Grigoriu Cosmin VII Școala „D. D. Pătrășcanu”, Tomești Silvaș Vasile 25 25 32   48 Co
25 Vizitiu Ioana VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 22 21 26   47  
26 Boroianu Georgiana VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 21 25 32   46 Co
27 Pavel Emanuel VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 28 24 28   46  
28 Florea Robert VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 25 26 25   46  
29 Stângă Maria Magdalena VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 25 26 25   46  
30 Timofte Vlad Mihai VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 21 21 28   44  
31 Gao Diana VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 27 25 27   43  
32 Tudose Eduard Bogdan VII Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 22 25 28   43  
33 Balcan-Andriescu Elisa  VII Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 22 22 24   40  
34 Ancuța Ștefan VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 19 21 25   39  
35 Apopei Petrică Adrian VII Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 10 16 20   36  
36 Andriescu Diana VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași Ciobanu Cătălina 12 10 15   31  
37 Prisacariu Ștefan VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana 8 8 13   19  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Petrea Irina VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 40 44 43   75 Pr
2 Cricu Iulia VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 41 39 42   68 Co
3 Giurgea Elisa VIII Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Iași Gavriloaia Alina 41 32 37 50 62 Ne, Ei
4 Apostol Ovidiu Cătălin VIII Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 33 32 32   55 Ne
5 Faulhaber Ionuț VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 32 31 32   55 Ne
6 Manole Simona Elena VIII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 23 29 31   53 Co
7 Iacob Daniela Georgiana VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 24 31 32   51 Co
8 Agachi Ovidiu VIII Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  25 24 29   46 Co
9 Mihai Andreea Catrinel VIII Colegiul Național, Iași Anița Maria 27 30 31   44 Co
10 Crețu Adelina Elena VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 19 23 23   41 Co
11 Florea Dănuț VIII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași Largu Maria Sorina 21 25 24   40 Ar
12 Șerbănescu Iustina VIII Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 24 26 24   40 Ar
13 Drăgan Maria VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 19 25 24   38 Ar
14 Velenciuc Ionuț Alexandru VIII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 25 22 25   38 Co
15 Robu Alexandru VIII Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  23 21 23   37 Co
16 Stumbea Anca VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Hirean Liliana 20 24 23   37 Ar
17 Mititelu Cristina  VIII Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Iași Gârlagiu Gabriela  19 20 23 50 36 Ei
18 Gimiga Mihaela Andreea VIII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 18 20 19   35  
19 Istrate Cosmin VIII Școala „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 16 17 23   34 Co
20 Moraru Bianca VIII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Gârlagiu Gabriela 16 15 20   33  
21 Onofrei Mălina VIII Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 22 15 19   30  
22 Ticu Andreea VIII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 20 18 20   30  
23 Munteanu Ștefan VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 12 13 15   24  
24 Nedelcu Vasile VIII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Gârlagiu Gabriela 18 15 15   24  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Axintioi Claudiu IX Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 41 43 45 50 75 Pr, Ei
2 Dămoc Amalia Alina IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 39 38 42 50 75 Pr, Ei
3 Costea Șerban Gabriel IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 38 42 40   68 Ar
4 Cuberschi Lucian Alexandru IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 35 38 37   68 Ar
5 Moisii Marin IX Liceul „Ion Neculce”, Tg. Frumos Comaniciu Evelina 33 38 35   68 Ar
6 Moraru Ioana Mădălina IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 38 38 30   66 Ne
7 Oanea Ioana Georgiana IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 28 30 27   57 Ar
8 Țarcă Marilena IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 27 31 27   57 Ar
9 Ștefan Alexandru IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 24 29 29   56 Co
10 Iștoc Bogdan IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călţun Ioana 26 35 29   54 Ar
11 Condurachi Dan Mihai IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 23 26 26   53  
12 Marin Ștefania IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 24 22 24   44  
13 Petrișor Geanina IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 20 23 18   37  
14 Teodorescu Ioana IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 11 7 7   15  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Fattah Sara X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Partenie Doina 45 44 45   80 Pr
2 Comaniciu Alexandra Cosmina X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 44 44 44   80 Pr
3 Mititelu Ioan Alexandru X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 33 36 33   60 Ar
4 Tifor Vlad Constantin X Colegiul Național, Iași Păsărică Oana 36 34 31   59 Ne
5 Osoianu Irina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 27 29 34   56 Co
6 Burdea Delia Gabriela X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 25 27 28   54 Co
7 Nicolau Maria X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 21 28 31   52 Co
8 Potoroacă Dragoș X Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 31 24 37   48 Co
9 Enache Bogdan Constantin X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 35 29 33   47 Ne
10 Păcuraru Codin Iosif X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 28 21 36   47 Co
11 Vaida Vlad X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 26 30   47 Ne
12 Filote Cornelia Costina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 28 23 31   46 Co
13 Oniciuc Rareș Andrei X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 25 19 34   46 Co
14 Neagu Oana Andreea X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 24 16 32   44 Co
15 Coman Bogdan Ștefan X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 20 23 26   43 Co
16 Florean Laurita X Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 29 26 27   42 Co
17 Pușcașu Ana Maria X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 28 18 25   39 Ne
18 Zupcu Dragoș X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 21 17 28   36 Co
19 Bacușcă Fabian X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 15 14 24   33  
20 Romilă Vlad Ciprian X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 18 17 24   33  
21 Pinte Victoria Ștefana X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 24 17 20   31  
22 Pascu Roxana X Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 15 15 22   26  
23 Hărmănescu Ilie Daniel X Colegiul Național „Mihai Eminescu", Iași Ouatu Duța 11 14 11   18  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Guzel Emre Levin XI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 46 47 47   84 Pr
2 Lungu Andreea Emanuela XI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Miron Cristinel 47 47 46   84 Pr
3 Calancea Cristina Georgiana XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 45 45 47   81 Pr
4 Știfiuc Ekaterina Maria XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Săndulescu Valentina 34 31 34   57 Co
5 Mucileanu Miruna Casandra XI Colegiul Național, Iași Anița Maria 24 20 36   48 Co
6 Neagu Sebastian XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 19 22 33   44 Co
7 Tiba Ștefana Alexandra XI Colegiul Național, Iași Anița Maria 18 21 31   42 Co
8 Bostan Remus Leonard XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 33 25 25   37 Ne


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Asofiei Florina Cosmina XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 40 28 35   55 Ne
2 Butnariu Maria XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 27 27 31 45 39 Ei
3 Pădurariu Maria Adriana XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 27 27 31   39 Co
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro