Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2013
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 30 - 31 martie 2013, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Chriac Victor VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 50 49 50   89 Pr
2 Gavrilescu Ioana VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 44 40 44   80 Ne
3 Croitoru Răzvan VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 50 44 45   79 Ne
4 Hirean Cătălin Alexandru VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 50 44 45   79 Ne
5 Roșu Radu VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 49 48 41   78 Ne
6 Prioteasa Ioana VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 47 37 50   74 Co
7 Ivan Alin Constantin VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 44 40 45   73 Co
8 Gâlcă Constantin Teodor VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 45 46 39   72 Ar
9 Vornicu Ștefan VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 50 41 39   70 Ne
10 Bostan Miruna VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 50 44 34   68 Ne
11 Jantuan Alexandra VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 45 35 46   68 Co
12 Constantin Cristian                   VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 34 28 34   64 Ne
13 Popa Adrian VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași Călțun Ioana 37 40 42   61 Co
14 Podaru Alexandra VI Liceul Pedagogic "Vasile Lupu" Iași Popa Luminița 25 32 38   59 Co
15 Tenu Andrei Cezar VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 34 34 35   59 Co
16 Oniciuc Dragoș George VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 31 26 32   59 Co
17 Olinici Emanuel  VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Asăndulesei Elisabeta 42 31 36   57 Ne
18 Ungureanu Ionuț VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 30 23 33   54 Co
19 Guzel Sara Irem Andreea VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 31 31 31   51 Ar
20 Nechifor Marian  VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 28 37 29   50 Ar
21 Boroianu Georgiana VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 28 23 30   49 Co
22 Zămurcă Robert VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 22 20 30   48 Co
23 Hermeniuc Bianca VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 23 19 30   48 Co
24 Vasiliu Vladimir VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 19 23 30   48 Co
25 Donica Alexandru VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 32 16 23   45 Ne
26 Iftimie Mihai VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 28 26 31   45 Co
27 Bejan Luciana VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 26 12 21   45 Ne
28 Cheșcu Sânziana Elena VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 20 17 25   44  
29 Vizitiu Ioana VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 27 22 23   44 Ne
30 Radu Ioana VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 9 17 23   43  
31 Timofte Vlad Mihai VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Asăndulesei Elisabeta 21 24 23   42  
32 Ancuța Ștefan VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 21 17 27   41 Co
33 Matei Adriana Florentina VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 18 17 22   41  
34 Pica Diana VI Școala Gimnazială „George Coșbuc” Iași Mihalache Gabriela 17 16 26   41 Co
35 Ulinic Ștefan Iulian VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 23 14 16   41  
36 Aghiorghiesei Ana VI Liceul Pedagogic "Vasile Lupu" Iași Popa Luminița 18 17 31   40 Co
37 Bănică Ștefana Petronela VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 23 19 24   40  
38 Costea Miruna Elena VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 18 15 25   40  
39 Balan Mara Mălina VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 17 11 24   38  
40 Climatiano Andreea VI Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 24 16 22   38  
41 Păsărică Alexandru Ionuț VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 11 16 27   38 Co
42 Vlăduț Cristiana VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 18 15 21   38  
43 Vîrlan Lorena Adriana VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 18 14 27   37 Co
44 Bunea Maria Alexandra VI Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 12 10 20   36  
45 Brezeanu Gabriela VI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Ciocoiu Laura 20 18 23   35  
46 Ungureanu Daria VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 18 9 20   35  
47 Camer Mihai VI Colegiul Național Iași Anița Maria 14 10 26   34 Co
48 Cîtea Adelina Ștefana VI Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 18 9 15   34  
49 Ifrim Andrei VI Școala „Ion Creangă” Iași Gârlagiu Gabriela 16 17 18   33  
50 Onofrei Albert Andrei VI Colegiul Național Iași Rotaru Jean 21 15 17   33  
51 Ciobanu Ștefan VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 15 15 14   32  
52 Agafiței Andreea VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 16 10 17   31  
53 Goria Ana Maria VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 16 16 19   31  
54 Hrib Ecaterina Nicoleta VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 11 13 13   31  
55 Arhip Oana VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 9 13 22   30  
56 Copăcianu Adina Elena VI Școala Gimnazială „George Coșbuc” Iași Mihalache Gabriela 8 11 19   30  
57 Florea Robert VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 11 11 24   30  
58 Ungureanu Mihai Vlăduț VI Școala Gimnazială Heci Hirean Alexandru 12 13 21   30  
59 Căpățînă Nicolae VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 11 14 20   29  
60 Chelărașu Elena Denisa VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 12 12 15   29  
61 Cojocaru Teodora VI Școala „Ion Creangă” Iași Gârlagiu Gabriela 14 12 15   29  
62 Leuștean Robert VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 13 15 15   29  
63 Mămăligă Matei VI Școala Gimnazială Lețcani Andriescu Dorina 13 9 13   29  
64 Nistor Vlad VI Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Grindei Luiza 15 14 15   28  
65 Popoia Iuliana Cosmina VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 22 14 12   28  
66 Sava Andreea VI Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 9 16 17   28  
67 Bacinschi Constantin VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 21 9 7   27  
68 Climinte Cristian VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 11 13 15   27  
69 Dorneanu Denis Andrei VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 8 10 17   27  
70 Lupu Cezar iustinian VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 12 7 16   27  
71 Barhan Karina Georgiana VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 8 8 17   25  
72 Ioneasa Mihai Sebastian VI Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 18 12 9   25  
73 Strugaru Alexandra VI Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 11 8 18   25  
74 Vrânceanu Vlad Ionuț VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 9 7 15   25  
75 Arvinte Alexandru Constantin VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 6 11 15   24  
76 Chitic Raluca VI Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași Lazăr Aurora 13 13 20   24  
77 Timofte Diana Gabriela VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 15 9 10   24  
78 Coroabă Maria VI Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Tansanu Elena 9 9 17   23  
79 David Ana Maria VI Școala Gimnazială „George Coșbuc” Iași Mihalache Gabriela 7 12 9   22  
80 Lungu Silviu Marian VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 10 11 11   20  
81 Grigoraș Diana VI Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 6 7 12   19  
82 Nica Maria Isabela VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Iași Pește Mioara 8 8 12   16  
83 Ianovici Vlad Neculai VI Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 9 9 9   15  
84 Mătăsaru Cosmin VI Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 7 9 7   13  
85 Agavriloaie Delia VI Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Tansanu Elena 8 6 6   12  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Maricica Manole



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 30 - 31 martie 2013, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Mihai Andreea Catrinel VII Colegiul Național Iași Anița Maria 39 34 30   59 Pr
2 Petrovici Ștefan VII Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 31 35 31   59 Pr
3 Agachi Ovidiu VII Școala „Ion Creangă” Iași Gârlagiu Gabriela 31 40 32   57 Ar
4 Ciobotaru Constantin VII Colegiul Național Iași Anița Maria 30 35 27   56 Ar
5 Berbece Sabin VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 31 30 33   54 Co
6 Cricu Iulia Gabriela VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 26 35 23   54 Ar
7 Hultuană Marian VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 27 29 26   54 Ar
8 Apostol Ovidiu Cătălin VII Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 30 36 25   53 Ar
9 Petrea Irina VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 22 30 21   51 Ar
10 Maftei Mădălin VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 20 23 26   51 Co
11 Herghelegiu Andreea  VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Asăndulesei Elisabeta 29 29 25   49 Ne
12 Cojocaru Daniel Alexandru VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 3 29 27   47 Co
13 Luchian Vlad VII Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 24 26 32   46 Co
14 Faulhaber Ionuț Alexandru VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 28 24 21   45 Ne
15 Gimiga Mihaela VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 19 24 26   45 Co
16 Hristea Maria VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 27 35 25   45 Ar
17 Mătăsaru Beniamin Vasilică VII Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 25 27 16   44 Ar
18 Ticu Andreea Valeria VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Asăndulesei Elisabeta 24 23 23   44 Ne
19 Pricop Ana Maria VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 24 25 28   43 Co
20 Baboi Mădălina VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 23 28 21   42 Ar
21 Căpățînă Mihai VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 22 26 20   42 Ar
22 Robu Alexandru VII Școala „Ion Creangă” Iași Gârlagiu Gabriela 16 29 20   41 Ar
23 Goldan Anamaria VII Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 21 22 21   40  
24 Bagiu Rebeca VII Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 25 22 26   39 Co
25 Vasilică Georgiana VII Colegiul Național Iași Ouatu Andu 14 26 21   39 Ar
26 Mihalache Mircea VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 14 25 16   39 Ar
27 Ioniță Andra VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Gârlagiu Gabriela 18 21 25   38 Co
28 Manole Simona Elena VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 20 25 19   38 Ar
29 Zaharia-Lefter Rareș VII Colegiul Național Iași Ouatu Andu 14 24 18   38 Ar
30 Mihăila Maria VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 10 19 18   37  
31 Mititelu Ioana VII Școala „Ion Creangă” Iași Gârlagiu Gabriela 17 19 17   37  
32 Potoroacă Ana Maria VII Școala Gimnazială Lețcani Andriescu Dorina 17 19 17   37  
33 Amăriuței Măriuca VII Colegiul Național Iași Anița Maria 17 21 17   37  
34 Drobotă Ana VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 12 18 16   36  
35 Panțiru Dragoș VII Școala  „Alexandru Cel Bun" Iași Leahu Iulian 12 25 17   36 Ar
36 Apetrei Bogdan VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 13 21 15   35  
37 Iliescu Theodor VII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Ciobanu Cătălina 10 20 15   35  
38 Ursache Ana Maria VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 11 23 19   35 Ar
39 Chiper Alexandru VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 14 21 19   34  
40 Cojocaru Constantin Cosmin VII Școala Gimnazială „Petru Rareș” Hîrlău Sirbu Radu 12 20 12   34  
41 Moraru Bianca VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Gârlagiu Gabriela 18 21 17   34  
42 Stoica George VII Colegiul Național Iași Rotaru Jean 13 15 14   32  
43 Neagu Gabriela VII Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 10 19 14   31  
44 Velenciuc Alexandru VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 13 20 17   30  
45 Carja Răduț Irinel VII Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 11 19 15   29  
46 Nistor Oana Elena VII Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 13 12 14   29  
47 Tanasă Lavinia VII Școala „D.D. Pătrășcanu” Tomești Silvaș Vasile 10 18 14   28  
48 Bucătaru Ilinca VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Gârlagiu Gabriela 8 17 12   27  
49 Panteli Teodora VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Gârlagiu Gabriela 12 16 17   27  
50 Nechita Iustina VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” Iași Largu Maria Sorina 7 13 13   27  
51 Istrate Cosmin Gabriel VII Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 7 15 12   24  
52 Șerban Vlad VII Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 8 16 9   23  
53 Gavril Ștefania VII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Gârlagiu Gabriela 8 15 9   22  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 30 - 31 martie 2013, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Axintioi Claudiu VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 30 40 38   58 Pr
2 Pădurariu Iuliana VIII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 28 39 30   53 Ar
3 Măriuță Silviu Andrei VIII Școala Gimnazială Moțca Ungureanu Teodora 20 31 29   50 Ar
4 Stavarache Antonio VIII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 27 34 27   46 Ar
5 Dadun Mihail VIII Școala Nr.2 Piatra Neamț Chiruță Ermilia  21 24 28   45 Co
6 Mandric Marian VIII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași Manole Maricica  21 33 20   40 Ar
7 Grigoriu Maria Gabriela VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 25 26 26   39 Co
8 Ciubotaru Adina VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 22 24 30   38 Co
9 Costea Șerban VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 17 21 23   33 Co
10 Morariu Ioana VIII Școala „B.P. Hașdeu” Iași Postolache Magdalena 16 25 17   30 Ar
11 Nistor Maria VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” Pașcani Hirean Liliana 17 18 16   29  
12 Pană Simona Alexandra VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 12 12 20   28  
13 Munteanu Iulian VIII Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei-Budăi Tansanu Elena 7 19 8   24  
14 Macovei Octavian Florentin VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu Vasile 8 9 12   19  
15 Dumitrache Bianca VIII Școala Gimnazială Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela 7 7 7   13  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 30 - 31 martie 2013, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Comăniciu Alexandra IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 28 31 37   62 Pr
2 Păcuraru Codin IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 31 38 41   58 Co
3 Panainte Anița Cosmina IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 31 33 43   57 Co
4 Nicolau Maria IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 27 32 31   56 Ar
5 Burdea Delia IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 31 25 30   54 Ne
6 Chirvăsuță Elena Andreea IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 27 27 31   53 Co
7 Buciuleac Maria Catinca IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 24 27 32   49 Co
8 Florea Andreea IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 26 22 25   49 Ne
9 Bacușcă Fabian IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 22 24 33   47 Co
10 Osoianu Irina IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 27 28 36   47 Co
11 Potoroacă Dragoș IX Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Ouatu Duța 28 24 33   47 Co
12 Mititelu Ioan Alexandru IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 26 21 26   45 Ne
13 Zupcu Dragoș IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 22 21 34   45 Co
14 Cazacu-Davidescu Violeta IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași Călțun Ioana 25 24 30   43 Co
15 Șerban Roberta IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 23 20 30   43 Co
16 Tifor Vlad Constantin IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 26 24 33   43 Co
17 Neagu Oana-Andreea IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 24 21 35   42 Co
18 Luchian Andreea IX Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Ciocoiu Laura 26 16 25   41 Ne
19 Vaida Vlad IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 29 31 33   41 Co
20 Cornea Liviu Ștefan IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 19 15 25   39 Co
21 Filote Cornelia IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 25 16 22   39 Ne
22 Mirosnicencu Florin IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 19 20 24   37 Co
23 Florean Laurița IX Colegiul Național „Mihai Eminescu" Iași Ouatu Duța 24 29 27   36 Ar
24 Țăruș Bogdan IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași Călțun Ioana 15 8 21   36  
25 Oniciuc Rareș IX Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Ciocoiu Laura 17 14 25   36 Co
26 Constantin Ioana IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 13 10 20   33  
27 Gîrjev Diana IX Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 17 12 19   32  
28 Pădurariu Florin IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Dumitrache Coca 15 17 26   32 Co
29 Pipirig Mihai IX Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iași Gherman Ioan 16 13 21   30  
30 Coman Bogdan IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 17 23 15   29  
31 Pușcașu Ana-Maria IX Colegiul Național Iași Ouatu Andu 14 12 21   29  
32 Anițoaie Richard IX Colegiul Național Iași Anița Maria 14 18 14   26  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Guzel Emre Levin X Colegiul Național Iași Rotaru Jean 46 48 48   86 Pr
2 Lungu Andreea Emanuela X Colegiul Național „Emil Racoviță” Iași Miron Cristinel 45 47 47   85 Pr
3 Calancea Georgiana X Colegiul Național Iași Ouatu Andu 43 42 44 50 77 Co, Ei
4 Anton-Dedea Bogdan X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași Smirnov Cristina 35 35 38   68 Co
5 Tiba Ștefana Alexandra X Colegiul Național Iași Anița Maria 36 32 36   68 Ne
6 Stifiuc Ekaterina Maria X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași Săndulescu Valentina 37 34 33   64 Ne
7 Mitrică Diana X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Keller Mihai 29 31 34   60 Co
8 Chiuchiu Sergiu X Colegiul Național Iași Rotaru Jean 32 30 36   56 Co
9 Amironesei Aura Elena X Colegiul Național Iași Rotaru Jean 29 28 36   55 Co
10 Petrașco Ilie X Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iași Anton Iuliana 35 32 20   51 Ne
11 Mucileanu Miruna X Colegiul Național Iași Anița Maria 27 26 33   50 Co
12 Ulman Teodor X Colegiul Național Iași Ouatu Andu 24 27 25   48  
13 Nicola Delia  X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil” Iași Pavliuc Adrian 30 22 35   47 Co
14 Ciucalău Emilia Maria X Colegiul Național Iași Anița Maria 29 23 24   46  
15 Perju Sânziana X Colegiul Național Iași Rotaru Jean 26 25 26   43  
16 Huțanu Mădălina X Colegiul Național Iași Anița Maria 19 21 19   39  
17 Toma Daniel X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 18 18 32   36 Co
18 Bostan Remus X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 30 29 34   55 Co
19 Ursanu Teodora X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 16 11 13   30  
20 Neagu Sebastian X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 11 9 8   20  
21 Gârleanu Francisc-Iosif X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 11 5 9   19  
22 Caunic Paul Lucian X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 14 10 10   18  
23 Bradu Dionisie Daniel X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 10 10 8   16  
24 Axinte Georgiana X Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iași Foca Gabriela 5 5 5   9  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Asofiei Cosmina XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 30 44 42   68 Pr
2 Ungureanu Anda XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 28 41 36   63 Ar
3 Popa Teodor  XI Colegiul Național Iași Ouatu Andu 34 30 34   56 Ne
4 Butnariu Maria XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 15 27 27   55 Ar
5 Pădurariu Maria XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 25 23 31   51 Co
6 Vasluianu Ana XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 24 17 17   36 Ne
7 Vecliuc Daniel Dumitru XI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 18 14 21   31  
8 Mertic Silviu XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 13 13 20   26  
9 Abiculesei Betuela XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 7 10 17   24  
10 Ambrosie Gabriel XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani Banu Viorel 11 12 17   24  
11 Luchian Alexandru  XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 11 11 19   23  
12 Grigoriu Maria XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 15 12 11   20  
13 Ștefăniță Alexandru XI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu” Iași Șalaru Vasile 9 9 12   18  
14 Tiron Ramona XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 6 6 8   14  


Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Strungaru Mara XII Colegiul „Costache Negruzzi”   Iași Alexandru Liliana 38 41 40   73 Pr
2 Aruștei Adrian XII Colegiul Național Iași Ouatu Andu 16 19 19   44  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro