Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2012
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Şerbănescu Iustina VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 32 28 40   58 Pr
2 Zaharia-Lefter Rareş-Petru  VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 27 31 37   55 Co
3 Lutic Vlad VI Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 27 27 33   55 Co
4 Petrea Irina VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 31 23 39   53 Co
5 Cricu Iulia VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 30 24 41   51 Co
6 Cruceanu Cosmin VI Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 34 27 40   51 Co
7 Micu Alexandra-Elena VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 33 24 38   51 Co
8 Giurgea Elisa VI Şcoala „George Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 31 16 32   51 Co
9 Maximovici Ştefan VI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 33 23 36   50 Co
10 Gafencu Gabriel VI Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 32 23 36   49 Co
11 Luchian Vlad-Ilie VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 30 20 35   49 Co
12 Ştumbea Anca VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 40 30 25   49 Ne
13 Mihalache Mircea VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 26 22 32   48 Co
14 Herghelegiu Andreea VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 30 13 26   47 Ne
15 Leonte Robert VI Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 31 21 33   47 Co
16 Maxim Bianca-Teodora VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 30 25 38   47 Co
17 Bărbieru Leonard VI Şcoala „George Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 29 24 38   47 Co
18 Leuciuc Andrei VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 29 21 34   46 Co
19 Melinte Alexandru-Gicu VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 29 27 40   46 Co
20 Bucătaru Ioana VI Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana 24 25 40   45 Co
21 Cazacu Tudor VI Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 26 25 38   45 Co
22 Drobotă Ana VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 27 27 41   45 Co
23 Mihai Andreea-Catrinel VI Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 27 18 32   45 Co
24 Agachi Ovidiu VI Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 26 24 38   44 Co
25 Iliescu Theodor VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 27 27 40   44 Co
26 Mocanu Andrei-George VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 25 20 35   44 Co
27 Simon Lorena VI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Asofiei Angela 26 17 31   44 Co
28 Berbece Sabin VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 24 17 29   42 Co
29 Florea Dănuţ VI Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 25 25 38   42 Co
30 Robu Alexandru VI Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 25 23 36   42 Co
31 Ursache Ana-Maria VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 22 22 38   42 Co
32 Atanasiu Lucian VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 23 19 31   41 Co
33 Jardă Maria VI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Asofiei Angela 15 20 23   40  
34 Moldovanu Rareş VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 23 23 36   40 Co
35 Neagu Gabriela VI Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 21 19 32   40 Co
36 Săcrieru Vladislav VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 18 14 32   40 Co
37 Apostol Ovidiu-Cătălin VI Şcoala Moţca Ungureanu Teodora 35 26 26   39 Ne
38 Baboi Mădălina-Maria VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 18 14 31   39 Co
39 Moraru Bianca-Gianina VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Gârlagiu Gabriela 20 20 35   39 Co
40 Ursache George VI Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 22 22 35   39 Co
41 Alexandru Ştefania VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 21 21 34   38 Co
42 Belceanu Ştefana VI Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 20 15 29   38 Co
43 Boca Laura VI Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 21 18 31   38 Co
44 Ciobanu Andra VI Şcoala „Elena Cuza” Iaşi Manole Maricica 30 27 23   38 Ne
45 Copăcianu Cezara VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 23 19 30   38 Co
46 Faulhaber Ionuţ-Alexandru VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 21 12 25   38  
47 Grigoriu Cristian-Petrişor VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 17 21 30   38 Co
48 Mititelu Ioana VI Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 21 19 32   38 Co
49 Chipară Gabriel VI Liceul Tehnologic „Ştefan Cel Mare” Cotnari Pralea Oana 18 16 31   37 Co
50 Petrovici Ştefan VI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Şalaru Vasile 19 19 33   37 Co
51 Popa Andrei VI Liceul Tehnologic „Ştefan Cel Mare” Cotnari Pralea Oana 18 12 27   37  
52 Pricop Ana-Maria VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 22 21 32   37 Co
53 Silimon Adelina VI Liceul Tehnologic „Ştefan Cel Mare” Cotnari Pralea Oana 19 19 33   37 Co
54 Tabuncic Francesca VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 23 22 32   37 Co
55 Gimiga Mihaela-Andreea VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 19 18 31   36 Co
56 Mihăilă Maria VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 19 18 31   36 Co
57 Rusu Bogdan-Laurenţiu VI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Şalaru Vasile 18 18 32   36 Co
58 Tanasă Lavinia VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 16 15 29   36 Co
59 Cojocaru Alexandru VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 17 14 27   34  
60 Fyrolaki Anna-Daniela VI Şcoala „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 18 17 29   34 Co
61 Buzilă Radu-Octavian VI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 15 15 29   33 Co
62 Gosav Teodora VI Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 12 12 27   33  
63 Manole Simona-Elena VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 29 24 24   33 Ne
64 Vasilcu Gabriel VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Gârlagiu Gabriela 21 21 29   33 Co
65 Onofrei Mălina-Maria VI Şcoala Moţca Ungureanu Teodora 14 14 26   32  
66 Avarvarei Paul VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi   15 16 27   32  
67 Prepeliţă Andrei VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 17 17 27   31  
68 Zaharia Irina VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 14 12 25   31  
69 Apetrei Bogdan VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 15 15 26   30  
70 Iliescu Adelina VI Liceul Tehnologic „Ştefan Cel Mare” Cotnari Pralea Oana 9 13 22   30  
71 Goldan Anamaria VI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Şalaru Vasile 23 21 20   28  
72 Baciu Sabina VI Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 8 8 23   27  
73 Bajureanu Cătălina VI Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 23 19 19   27  
74 Lăzărescu Iustin-Constantin VI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Şalaru Vasile 12 12 23   27  
75 Moroşanu Gabriela VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Gârlagiu Gabriela 15 13 21   27  
76 Ciobanu Teofil-Constantin VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 9 9 22   26  
77 Codreanu Iasmina-Gabriela VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 8 8 22   26  
78 Mereu Adrian Ilie VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 8 8 22   26  
79 Chiper Alexandru VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 20 20 21   25  
80 Fîcă Paul VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 15 15 21   25  
81 Zarif Raymond VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 9 9 21   25  
82 Cârjă Vlăduţ-Irinel VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 14 13 19   24  
83 Fytrolakis Alexandros VI Şcoala „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 13 13 20   24  
84 Maxim Claudiu-Ştefan VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 20 20 20   24  
85 Şerban Vlad VI Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 14 14 20   24  
86 Rusu-Popa Luca VI Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 19 18 18   23  
87 Istrate Cosmin VI Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 18 12 12   22  
88 Formagiu Michael-Gabriel VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 17 14 14   21  
89 Nistor Diana VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 16 16 16   20  
90 Iacob Sebastian-Ionuţ VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 8 12 8   16  
91 Musteaţă Iuliana VI Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 10 9 9   14  
92 Ichim Ştefan VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 6 6 6   10  
93 Ghiarasim Robert VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 5 5 5   9  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Cahniţă



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Moraru Ioana VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 38 41 35   62 Pr
2 Pădurariu Iuliana VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 38 38 41   59 Pr
3 Samson Mihail VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 34 41 28   55 Ar
4 Apetrei Teodor VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 37 29 41   53 Co
5 Grigoriu Maria VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 34 33 28   53 Ne
6 Ciubotaru Adina VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 37 29 29   49 Ne
7 Axintioi Claudiu VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 25 35 26   48 Ar
8 Ionescu Ioan VII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 30 28 26   46 Ne
9 Irina Maria VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 31 25 32   46 Co
10 Nistor Maria VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 27 24 25   46 Ne
11 Costea Şerban VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 28 30 19   45 Ar
12 Călăraşu Teodora VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 31 28 29   44 Ne
13 Vintila Teodora VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 23 23 27   43 Co
14 Căprian Andreea VII Liceul „Ion Neculce” Tg. Frumos Comaniciu Evelina 22 29 29   42 Co
15 Frentz Robert VII Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 25 26 27   40 Co
16 Rotaru Magda VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 18 27 19   40 Ar
17 Avasâlcăi Victor VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 27 20 26   39 Ne
18 Iosub Iustina VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 22 24 21   39 Ar
19 Măriuţă Silviu-Andrei VII Şcoala Moţca Ungureanu Cristinel 15 22 26   39 Co
20 Adam Alexandru VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 23 16 18   39 Ne
21 Bezedică Ştefan VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 23 21 20   38 Ne
22 Ezariu Adina VII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 30 25 23   38 Ne
23 Manău Vlad VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 27 26 23   38 Ne
24 Oanea Ioana VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 18 28 20   38 Ar
25 Simon Sebastian VII Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Asofiei Angela 24 25 19   38 Ar
26 Manău George VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 20 29 22   37 Ar
27 Marin Raluca-Petronela VII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 14 26 18   36 Ar
28 Mihăiţă Andreea VII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 21 26 25   36 Ar
29 Pană Alexandra-Simona VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 25 20 25   36 Co
30 Popescu Paula VII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 20 22 24   36 Co
31 Simiciuc Sergiu VII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 18 23 20   35 Ar
32 Moisii Marin VII Liceul „Ion Neculce” Tg. Frumos Comaniciu Evelina 10 23 18   35 Ar
33 Bârgăoanu Antonela VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 28 22 24   34 Ne
34 Artenie Maria-Manuela VII Şcoala Moţca Ungureanu Teodora 18 20 25   33 Co
35 Romedea Teona VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 20 22 19   33  
36 Miron Mircea-Sebastian VII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 15 19 24   32 Co
37 Leizeruc Diana VII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 21 17 19   31  
38 Macovei Octavian-Florentin VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 18 21 18   31  
39 Stoian Victor-Teodor VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 23 24 20   31 Ar
40 Cojocaru Puiu-Florin VII Şcoala „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 16 21 21   30  
41 Cordun Alexandra VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 12 20 18   30  
42 Busuioc Sandra VII Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 20 18 21   29  
43 Cantea Elmi Aisha VII Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 18 15 21   28  
44 Miţac Oana-Isabela VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 12 24 12   28 Ar
45 Nastasă Silvia VII Şcoala „Otilia Cazimir” Largu Sorina 7 13 18   28  
46 Gâliţă Cosmin VII Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Manole Maricica 16 24 16   28 Ar
47 Căluţu Maria VII Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 11 14 18   27  
48 Cobiliţă Georgiana VII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 16 18 17   27  
49 Condrea Andreea VII Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 19 23 19   27 Ar
50 Dulcianu Eduard-Mihai VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 20 20 21   27  
51 Păsăroiu Magdalena VII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana 15 16 16   27  
52 Bejan Manuel VII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 16 17 15   26  
53 Ciubotă Ioana-Florina VII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 18 16 20   26  
54 Gospodaru Teodor VII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 16 17 15   26  
55 Rediu Claudiu VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 13 14 21   26  
56 Vasilache George-Laurenţiu VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 12 20 14   26  
57 Atănăsoai Alexandra VII Şcoala Generală Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela 14 17 14   25  
58 Duliba Mălina VII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 21 13 13   25  
59 Galbău Iustin VII Şcoala Generală Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela 15 18 18   25  
60 Avîrvarei Iulian VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Gârlagiu Gabriela 18 18 20   24  
61 Martinaş Alexandra VII Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Asofiei Angela 15 17 16   24  
62 Zaharia Bogdan VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 9 11 10   24  
63 Bîrleanu Andrei-Cristian VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 11 14 12   23  
64 Dilă Anca VII Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 14 13 18   23  
65 Sălceanu Sergiu VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 11 12 14   23  
66 Tudose Georgiana VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 14 17 14   23  
67 Boaru Codrin VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 14 15 15   22  
68 Chiraculea Alexandra VII Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 11 14 11   22  
69 Tiron Maria VII Şcoala Generală Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela 14 15 15   22  
70 Zamfir Cătălina VII Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 10 10 16   22  
71 Borş Cosmin VII Şcoala „Ion Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 13 11 15   21  
72 Rădeanu Răzvan VII Liceul „Ion Neculce” Tg. Frumos Comaniciu Evelina 9 8 14   21  
73 Parfenii Teodor VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Paraschiv Daniela 9 12 10   21  
74 Toader Dragoş VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 16 15 15   20  
75 Bejinariu Mihaela VII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana 9 9 14   18  
76 Cătărău Andrei VII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 11 10 13   18  
77 Stoica Narcis VII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana 9 13 8   18  
78 Ciobotariu Cristina VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 12 11 12   17  
79 Segale Dan VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 7 8 9   16  
80 Chilug Sebastian VII Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Manole Maricica 8 9 6   15  
81 Zaharia Alexandra VII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana 7 7 8   12  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Tofan Alexandra VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 35 42 39   58 Pr
2 Păcuraru Codin-Iosif VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 27 33 23   53 Ar
3 Teşoi Dragoş-Florin VIII Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 21 36 29   52 Ar
4 Coşulianu Cristi VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 22 33 26   49 Ar
5 Burdea Delia-Gabriela VIII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 24 29 28   47 Ar
6 Danielescu Teodor VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 19 27 31 50 45 Co, Ei
7 Pintilie Elena-Cristina VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 31 29 37   45 Co
8 Constantin Ioana VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 21 23 24 50 44 Co, Ei
9 Mandric Robert VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 25 25 25   37 Ne
10 Mihai Cătălin VIII Liceul „Ion Neculce” Tg. Frumos Mateiaş Anca 25 21 22   36 Ne
11 Mihăilescu Codrin VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 27 22 25   36 Ne
12 Vatamaniuc Amelia VIII Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 20 21 25   36 Co
13 Condrea Bogdan VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 14 19 22   35 Co
14 Maţcu Mara VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 22 20 27   35 Co
15 Pescaru Victor VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 20 16 20   34 Co
16 Cornea Ştefan VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 23 22 22   33 Ne
17 Neagu Oana VIII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 19 19 27   33 Co
18 Comăniciu Alexandra VIII Liceul „Ion Neculce” Tg. Frumos Mateiaş Anca 22 16 19   31 Ne
19 Luchian Andreea VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 16 17 19   30 Co
20 Samson Loredana VIII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 9 13 20   30 Co
21 Albu Cristian VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 19 24 19   28 Ar
22 Apostol Adina VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 12 12 19   27 Co
23 Baciu Teodora VIII Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 7 10 19   26 Co
24 Codreanu Mihai VIII Scoala "Otilia Cazimir" Largu Maria Sorina 7 12 13   24  
25 Bratu Roxana VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 10 15 14   23  
26 Moldovan Theodora VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 8 8 19   23 Co
27 Pădurariu Florin VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 11 13 15   23  
28 Anicăi Teodora-Cristina VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 12 12 12   22  
29 Maftei Claudiu VIII Şcoala „Ştefan Bârsănescu” Iaşi Ciobanu Cătălina 13 14 16   21  
30 Fattah Sara VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 7 12 11   20  
31 Gaşpar Mona-Gabriela VIII Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 8 9 15   20  
32 Hăvârneanu Matei VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 9 12 12   19  
33 Ionescu Oana-Elena VIII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 12 12 13   19  
34 Lupu Beatrice VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 12 13 10   19  
35 Andrei Cristian VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 11 11 10   18  
36 Constantin Alexandra VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 8 10 10   18  
37 Răileanu Andreea VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 7 7 10   14  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Guzel Emre-Levin IX Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Receanu Ionela 43 44 44   81 Pr
2 Lungu Andreea Emanuela IX Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi Miron Cristinel 44 44 45   81 Pr
3 Fattah Solar IX Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Receanu Ionela 44 45 44   81 Pr
4 Sandu Cosmina IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 25 28 29   62 Co
5 Mucileanu Miruna IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 23 32 35   58 Co
6 Ursanu Teodora IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 29 30 33   58 Co
7 Simionescu Cristian IX Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 21 27 23   57 Ar
8 Ştifiuc Ekaterina-Maria  IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 28 28 20   56 Ne
9 Antonescu Andreea IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 28 27 36   55 Co
10 Mitrică Diana IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai 26 30 23   55 Ar
11 Anton-Dedea Bogdan IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 27 27 35   53 Co
12 Răduţ Ramona IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 20 24 27 50 53 Ei
13 Perju Sânziana IX Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 31 28 33   52 Co
14 Huţanu Mădălina IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 22 30 31   47 Co
15 Doleanu Ştefan-Bogdan IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 19 16 27   44 Co
16 Nicola Delia IX Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 15 15 27   39 Co
17 Matieş Mădălina IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 19 15 16   38  
18 Neculai Laura IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 29 18 23   38 Ne
19 Tiba Ştefana IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 17 19 17   37  
20 Olaru Mihai IX Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 15 19 24   36  
21 Angheluş Andreea IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 13 15 23   33  
22 Bostan Remus IX Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 21 18 20   33  
23 Buta Ionela IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 17 16 21   30  
24 Anghel Gianina IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 12 11 16   27  
25 Grigore Paula IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 9 10 16   23  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Andone Mădălin Emanuel X Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Iaşi Silvaş Grigore 48 47 47   84 Pr
2 Ungureanu Anda Elena X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 35 43 43   71 Co
3 Ciuc Tiberiu X Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 31 37 37   69 Co
4 Moga Alexandru X Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai 30 37 39   64 Co
5 Ambrosie Gabriel X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 31 34 37   62 Co
6 Butnariu Maria X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 27 33 37   61 Co
7 Pîrvu Alina X Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 26 31 34   57 Co
8 Vasluianu Ana X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 24 36 33   55 Ar
9 Luchian Alexandru X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 16 28 21   43  
10 Anghel Adrian X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 16 18 24   40  
11 Tiron Ramona X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 23 25 23   39  
12        Manolachi Mihaela-Isabela X Colegiul „Richard Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 15 23 18   38  
13 Adochiţei Cristian X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 18 33 18   37 Ar
14 Secrieru Mihaela X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 15 20 16   37  
15 Grigoras Ecaterina X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 12 18 15   35  
16 Pintiliasa Ionuţ X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 12 15 16   29  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Buchi Adrian XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 47 44 44   81 Pr
2 Strungaru Mara XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 31 26 31   66 Pr
3 Aruştei Adrian XI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 25 21 19   49 Ne
4 Frunză Cosmin XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 16 22 18   48 Ar
5 Răţoi Andrei XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 11 18 22   37 Co
6 Chirilă Mădălina XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 11 12 20   35 Co
7 Miron Andrei XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 9 18 15   36 Ar
8 Aştefanei Alex XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 10 17 14   35 Ar
9 Axinte Florin XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 12 18 17   31 Ar
10 Neculau Francisc-George XI Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Iordăchioaie Octaviana 7 14 13   28  
11 Buzdugan George XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 6 10 20   28 Co
12 Anastasiu Radu XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 13 9 13   25  
13 Nica Ştefan XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 8 15 14   25  
14 Bernevic Elsa XI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 10 10 15   23  
15 Chişcariu Patricia XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 9 9 11   23  
16 Diaconu Alexandru XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 10 10 12   22  
17 Dilă Delia XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 8 10 12   18  
18 Sofrone Georgiana XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 7 9 12   18  
19 Turcu Răzvan XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 6 6 14   18  
20 Paiu Dimitrie XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 8 8 11   17  
21 Curcă Ştefana XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 5 5 10   14  
22 Jitaru Andrei XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 5 5 9   13  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Onofrei Marcel XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 35 35 36   72 Pr
2 Ilie Radu XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 35 34 36   71 Pr
3 Miron George XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 27 33 34   64 Co
4 Bularda Lucian XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 26 27 32 50 53 Co, Ei
5 Stanciu Ştefan XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 11 22 24   47 Co
6 Adonicioaiei Andrei XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 15 21 18 50 40 Ei
7 Husein Karim XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 16 17 25   40 Co
8 Codreanu Raluca XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 18 21 20   39  
9 Tomniuc Andreea XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 6 19 21   38  
10 Filip Andreea XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 9 14 20   37  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Cristina Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro