Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2011
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Pr           90  Diplome acordate
1 DASCĂLU LAURENŢIU VI Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 34 32 38 52 Co
2 PRAJANU ANDREEA VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 32 26 33 51 Co
3 ORĂŞANU DIANA VI Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 22 30 30 50 Co
4 VINTILĂ TEODORA VI Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  16 26 28 48 Co
5 GRĂDINARU MARIA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 26 26 25 47 Ne
6 AMARANDEI GEORGE VI Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 25 22 20 45 Ne
7 MĂRIUŢĂ SILVIU-ANDREI VI Şc. cu cls. I-X Moţca Ungureanu Cristinel 23 23 33 45 Co
8 COSTEA SERBAN VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 18 30 22 44 Ar
9 MIŢAC IULIA-OANA VI Col. Naţ. „G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 19 25 22 44 Ar
10 MANĂU GEORGE VI Col. „C. Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam  24 29 26 43 Ar
11 PANĂ SIMONA VI Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 22 27 18 43 Ar
12 PETRICĂ BOGDAN-ANDREI VI Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 16 24 23 43 Ar
13 IOSUB IUSTINA VI Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  20 28 20 42 Ar
14 SIMON SEBASTIAN VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 21 31 24 42 Ar
15 UNGUREANU BIANCA-ELANA VI Gr. Şc. Econ. de Turism Iaşi Vecliuc Elena  16 21 16 41 Ar
16 NEGURA RĂZVAN VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 23 27 28 40 Co
17 PRICOP CLAUDIA VI Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 17 24 19 40 Ar
18 REDIU CLAUDIU VI Lic. Teor. „D. Cantemir" Iaşi Drăgan Daniela 20 23 27 40 Co
19 GAVRIL DRAGOŞ VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 21 29 27 39 Ar
20 HREŢU CRISTIAN VI Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 29 21 19 39 Ne
21 MELINTE LAURENŢIU VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 14 24 18 38 Ar
22 CUBERSCHI LUCIAN VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 18 23 20 37 Ar
23 DASCĂLU MATEI VI Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 27 27 21 37 Ne
24 MARIN RALUCA VI Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 17 24 18 37 Ar
25 NISTOR MARIA VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Berbece Lidia 10 21 22 37 Co
26 BEJINARIU IONELA-MIHAELA VI Gr. Şc. „V. Madgearu" Iaşi Mihăilă Liliana 17 29 20 36 Ar
27 BOLOTA ŞTEFAN VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 17 26 19 36 Ar
28 GOTCĂ ADRIAN VI Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 23 22 17 36 Ne
29 BEZEDICA ŞTEFAN VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 16 21 18 35 Ar
30 COJOCARU CATALINA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 20 13 16 35 Ne
31 FRENTZ ROBERT VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 11 18 20 35 Co
32 GÂLIŢĂ COSMIN-IONUŢ VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Manole Maricica 10 21 18 35 Ar
33 OANEA IOANA VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 11 22 14 35 Ar
34 MAXIM ALEXANDRA VI Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 19 19 21 35 Co
35 GOSPODARU TEODOR-DANIEL VI Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 15 18 20 35 Co
36 GUZGĂ CRISTIAN VI Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 21 24 21 34 Ar
37 ILAŞCU ALEXANDRA VI Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 11 20 21 34 Co
38 LEIZERUC DIANA-MARIA VI Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 13 20 15 34 Ar
39 MANDRIC MARIAN-EUGEN VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Manole Maricica 14 20 18 34 Ar
40 MARTINAŞ ALEXANDRA VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 14 24 20 34 Ar
41 PETRESCU ANDREI VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 11 20 21 34 Co
42 POPESCU PAULA-LAURA VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 14 22 16 34 Ar
43 ROMEDEA TEONA VI Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  12 16 20 34 Co
44 VASILACHE GEORGE LAURENŢIU VI Lic. Teor. „D. Cantemir" Iaşi Drăgan Daniela 14 20 12 34 Ar
45 IRINA MARIA-ELENA VI Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Dumitrache Coca 14 20 17 33 Ar
46 POPESCU MARIUS VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 10 17 14 33  
47 SIMICIUC SERGIU-ANDREI VI Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 15 23 19 33 Ar
48 CIOBANU ALEXANDRA VI Col. Naţ. „G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 17 16 19 32  
49 NĂSTASĂ SILVIA VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 16 21 17 32 Ar
50 STOICA IULIAN-NARCIS VI Gr. Şc. „V. Madgearu" Iaşi Mihăilă Liliana 14 20 14 32 Ar
51 ZĂLINCA CLAUDIU VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 11 17 20 32 Co
52 ZBANŢ RADU VI Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  9 20 17 32 Ar
53 COBOLIŢĂ GEORGIANA VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 11 20 10 31 Ar
54 COZLAC MARA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 13 20 14 31 Ar
55 GHIBA DANIEL  VI Şc. „Al. Vlahuţă" Iaşi Băbuşcă Daniela 11 18 14 31  
56 PLĂVĂNESCU TUDOR VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 12 20 11 31 Ar
57 DOBOŞ CĂTĂLINA VI Şc. Leţcani Andriescu Dorina 12 20 17 31 Ar
58 IRIMIŢA ALEXANDRU-GABRIEL VI Şc. Leţcani Andriescu Dorina 13 19 21 31 Co
59 GOSPODARU CRISTIAN-DANIEL VI Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 10 20 15 31 Ar
60 ABUDĂNII LORENA-PATRICIA VI Gr. Şc. Econ. de Turism Iaşi Vecliuc Elena  12 17 15 30  
61 BUJOR ALEXANDRA VI Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 16 20 18 30 Ar
62 FILIP GEORGIANA VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 10 18 14 30  
63 LĂPUŞNEANU FABIAN VI Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 9 22 11 30 Ar
64 MĂRGINEAN BIANCA VI Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 14 26 14 30 Ar
65 SAMSON MIHAIL VI Col. „C. Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam  18 18 14 30  
66 STRĂCHINARU ALIN-GABRIEL VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 16 20 16 30 Ar
67 ŞTEFAN ALEXANDRU VI Şc. „A. Russo" Iaşi Machiu Ana 14 17 21 30 Co
68 AIFTIMIE SILVIU-ALEXANDRU VI Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 8 20 14 30 Ar
69 BOARIU CODRIN VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 11 20 11 30 Ar
70 NIŢĂ RADU VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 9 18 14 29  
71 TOADER DRAGOŞ VI Col. Naţ. „G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 10 20 15 29 Ar
72 CRAUS ADALBERT VI Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 14 17 15 28  
73 FRUNZĂ ŞTEFANA VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 7 20 11 28 Ar
74 CHILUG SEBASTIAN VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Manole Maricica 9 16 16 27  
75 CIOCAN TEODORA VI Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 9 17 15 27  
76 GOREA EDUARD VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 12 18 15 27  
77 MOISII MARIN VI Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Comaniciu Evelina 11 19 15 27  
78 ZAMFIR CĂTĂLINA VI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Paraschiv Daniela 9 15 15 27  
79 CIUBOTARU CRISTINA VI Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  14 15 13 26  
80 ALEXA DRAGOŞ-CONSTANTIN VI Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 11 15 15 25  
81 BURA TUDOR VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 15 16 14 25  
82 CĂLĂRAŞU TEODORA VI Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 14 12 13 25  
83 CROITORU ALEXANDRU  VI Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 7 16 12 25  
84 IONESCU IONEL VI Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 11 16 14 25  
85 PANAITE DIANA VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Asofiei Angela 10 17 14 25  
86 RĂULEAC ROBERT VI Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 10 13 16 25  
87 SANDU ELENA-BIANCA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 9 17 13 25  
88 SIMON AMALIA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Săndulescu Valentina 10 21 10 25 Ar
89 LUCACHE BIANCA VI Şc. „E. Cuza” Iaşi Manole Maricica 11 15 10 24  
90 ŢUGUI IOANA-MĂDĂLINA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 7 15 12 24  
91 HARAPCIUC EDUARD VI Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 14 16 14 24  
92 BEJAN MANUEL VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 8 15 10 23  
93 GHERASIM ALEXANDRU VI Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 9 15 13 23  
94 MANĂU VLAD VI Col. „C. Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam  8 10 11 23  
95 URSU GEORGIANA VI Şc. Leţcani Andriescu Dorina 7 12 14 23  
96 IUGA DENIS VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 10 18 10 22  
97 CHIHAIA ROBERT VI Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 14 15 15 22  
98 FLOREA GEORGIANA-FLORENTINA VI Gr. Şc. Econ. de Turism Iaşi Vecliuc Elena  8 12 14 22  
99 HURJUI ALEXANDRA VI Şc. „E. Cuza” Iaşi Manole Maricica 8 16 10 22  
100 MANDACHE MĂDĂLINA-DIANA VI Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 5 11 12 22  
101 VENCU CĂTĂLIN VI Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 13 15 10 22  
102 ARVINTE ANA-ALEXANDRA VI Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 6 12 11 21  
103 BENŢA MARGARETA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 9 14 8 21  
104 BOICU IRINA VI Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 8 15 10 21  
105 DULIBA MĂLINA-DANIELA VI Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 6 17 6 21  
106 GRIGORIU IOANA VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 10 15 12 21  
107 PĂSĂROIU MAGDALENA VI Gr. Şc. „V. Madgearu" Iaşi Mihăilă Liliana 8 15 10 21  
108 CHICHIRĂU MĂLINA VI Col. „C. Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam  7 11 12 20  
109 MIRON MIRCEA-SEBASTIAN VI Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 5 12 9 20  
110 CRĂCIUN IOANA VI Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 7 12 9 20  
111 CHELARU MĂLINA VI Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Comaniciu Evelina 7 11 12 20  
112 AVĂDĂNII BIANCA  VI Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 6 9 12 19  
113 MOGLAN ANDREEA VI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Asofiei Angela 8 10 11 19  
114 PAŞCU CĂLIN VI Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 8 11 9 16  
115 DUMBRAVĂ BIANCA-MIHAELA VI Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 8 6 10 16  
116 DOROFTEA ROBERT VI Şc. „Al. Vlahuţă" Iaşi Băbuşcă Daniela 8 8 11 15  
117 CIUBOTARIU IONUŢ VI Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 8 8 9 15  
118 BĂNĂRESCU TUDOR VI Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 5 8 6 13  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Maricica Manole



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 TOFAN ALEXANDRA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 41 36 39   70 Pr
2 OUATU IUSTIN VII Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 42 37 39   68 Pr
3 BOBÎRNĂ PETRU-COSTIN VII Lic. Teor. „Ştefan cel Mare”, Hîrlău Sîrbu Florentina 33 25 31 45 57 Ne, Ei
4 MAŢCU MARA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 25 26 26 45 55 Ar, Ei
5 PĂCURARU CODIN VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 32 26 33 45 53 Co, Ei
6 APOSTOL ADINA VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 27 24 33   52 Co
7 BUCIULEAC CATINCA VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  24 24 28   52 Co
8 PESCARU VICTOR VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca 35 33 33   51 Ne
9 BURDEA DELIA VII Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 22 17 23   44 Co
10 CONDREA BOGDAN VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 22 17 31   44 Co
11 BRATU ROXANA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 18 17 26   43 Co
12 COŞULIANU CRISTI VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 28 25 32   43 Co
13 MIHAI CĂTĂLIN VII Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Mateiaş Anca 25 17 24   42 Ne
14 CHIRVĂSUŢĂ ELENA-ANDREEA VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca 22 18 23   41 Co
15 CARJA MIHAIL VII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 27 21 24   40 Ne
16 DANIELESCU TEODOR VII Col. „C. Negruzzi” Iaşi Ţura Mihaela  28 19 27   40 Ne
17 ZUPCU DRAGOŞ VII Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 22 24 32   40 Co
18 COMANICIU ALEXANDRA VII Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Mateiaş Anca 20 19 25   38 Co
19 CONSTANTIN IOANA VII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 22 18 22   38 Ne
20 MARINCEAN ION VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 21 20 21   38 Ne
21 STOICA MĂLIN VII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 24 24 18   38 Ar
22 PANAINTE COSMINA VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 21 18 21   38 Ne
23 PINTILESCU ANDRA VII Şc. „Gh. I Brătianu”, Iaşi Murgescu Daniela 18 22 19   37 Ar
24 MORARU CRISTINA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 20 15 22   37 Co
25 AMARIEI MARINEL VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 21 17 26   36 Co
26 MURARIU TUDOR VII Şc. „I. Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 16 13 25   36 Co
27 BERNEAGĂ LAURA VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  22 20 27   35 Co
28 CORNEA ŞTEFAN VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 23 14 22   35 Ne
29 HRISCU GEORGIANA VII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 16 13 22   35 Co
30 UNGUREANU MATEI VII Col. Naţ. „M. Eminescu" Iaşi Receanu Ionela 17 18 22   35 Co
31 ANICĂI TEODORA VII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 26 20 22   34 Ne
32 NEAGU OANA-ANDREEA VII Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 17 15 26   34 Co
33 CÎRSTEAN VLAD-BOGDAN VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca 19 10 19   34  
34 ROTARIU COSMIN-PAUL VII Lic. Teor. „D. Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 17 15 22   34 Co
35 AGAPE ANDREI VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 16 17 24   33 Co
36 MOLDOVANU TEODORA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 20 18 23   33 Co
37 BALMUŞ BIANCA VII Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 19 12 19   32  
38 GHIŢUN IOANA VII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 16 13 17   32  
39 MAFTEI CLAUDIU VII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 18 15 23   32 Co
40 MANDRIC ROBERT VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 13 13 20   32  
41 MOIŞANU MIRUNA VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  17 12 20   31  
42 BACIU TEODORA VII Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 14 15 16   31  
43 MITITELU ALEXANDRU VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  16 11 18   31  
44 PĂDURARIU FLORIN VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 21 19 23   31 Co
45 DUMEA MIRUNA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 14 15 19   30  
46 FATTAH SARA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 14 14 18   30  
47 GAŞPAR MONA-GABRIELA VII Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 10 15 19   30  
48 PIU CLAUDIU-CĂTĂLIN VII Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 16 14 22   30 Co
49 POPOVICI GABRIEL VII Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 14 16 16   30  
50 ASOFIEI IULIAN-BOGDAN VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 14 12 17   29  
51 BERECHET ALEXANDRU  VII Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  14 12 19   29  
52 MUSTAŢĂ MIHNEA-GABRIEL VII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius 18 16 17   29  
53 RĂŞCANU IOANA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 15 12 20   29  
54 SÂRGHE MATEI VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  16 12 19   29  
55 ADAM ALEXANDRU VII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Manole Maricica 14 15 17   28  
56 CAZACU-DAVIDESCU VIOLETA VII Şc. „T. Maiorescu" Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 13 10 17   28  
57 MANOLACHE BIANCA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 14 10 16   28  
58 OBREJA MARIANA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 16 16 20   28  
59 PRICOP FLORENTINA VII Şc. „Gh. I Brătianu”, Iaşi Murgescu Daniela 16 12 14   28  
60 VATAMANIUC AMELIA VII Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 16 13 13   28  
61 CUCU ANDREEA VII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 16 16 23   27 Co
62 GHERASIM RAUL VII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 14 15 20   27  
63 LEONTE RUXANDA-ALEXANDRA VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 14 11 18   27  
64 LUCHIAN BOGDAN VII Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Asofiei Angela 14 11 15   26  
65 SOFRONIE VLAD-MIHAI VII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Manole Maricica 13 12 15   26  
66 POTOROACĂ DRAGOŞ VII Şc. Leţcani Andriescu Dorina 14 12 18   26  
67 CROITORU ALEXANDRA VII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 8 12 17   25  
68 FLOREAN OANA-LAVINIA VII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius 10 13 16   25  
69 CHIRILĂ ARMAND VII Şc. „I. Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 12 11 16   25  
70 LAZAR RADU  VII Şc. „T. Maiorescu" Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 15 13 16   24  
71 LUCA OCTAVIAN VII Col. Naţ. „M. Eminescu" Iaşi Receanu Ionela 11 11 14   24  
72 LUPAŞCU DIANA-MARIA VII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius 12 9 15   24  
73 LUPU BEATRICE VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 10 11 15   24  
74 LOZNEANU MIHAELA ANDRA VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 13 10 12   23  
75 POPA IOANA VII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  13 12 18   23  
76 TUDORAN RADU VII Şc. „Gh. I Brătianu”, Iaşi Murgescu Daniela 13 11 13   23  
77 FOSZTO MIRIAM VII Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 8 9 17   22  
78 PETRIUC ELENA VII Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Grivole Magda 13 11 14   22  
79 TARNOVESKI MĂDĂLINA VII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 11 10 15   22  
80 CLAPON GEORGE-CRISTIAN VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 12 13 15   22  
81 ANDREI CRISTIAN VII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 13 12 16   21  
82 BURDUN CLAUDIU-FLORIN VII Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 8 8 16   20  
83 FLOREA MARINA VII Şc. „T. Maiorescu" Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 10 9 13   20  
84 MOCANU ROBERT-DUMITRU VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 10 9 15   20  
85 MOCANU LIVIU-MIHAI  VII Şc. „Col. C. Langa" Miroslava Vecliuc Elena 10 9 14   19  
86 PARASCA ROBERT VII Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Asofiei Angela 9 8 12   19  
87 PACHEF ANA-MARIA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 10 9 11   18  
88 CREŢU DIANA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 10 9 9   14  
89 RĂILEANU ANDREEA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 7 7 7   11  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 FRUNZĂ CRISTIAN VIII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Berbece Lidia 44 41 43   76 Pr
2 CALANCEA GEORGIANA VIII Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 41 42 47   74 Pr
3 AMIRONESEI ELENA VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  36 39 38   73 Pr
4 APETROAEI MĂDĂLINA VIII Şc. „Şt. Bârsănescu" Iaşi Ciobanu Cătălina 41 37 36   70 Ne
5 DĂNILĂ IOANA VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  37 38 41   70 Co
6 CĂUNEAC LOLA VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  36 37 39   68 Co
7 TANASA ANCA VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 37 35 36   68 Ne
8 TUDOSE LAURA VIII Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 41 41 38   68 Ne
9 MITAN ALEXANDRU VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  31 37 34   68 Ar
10 NEGRUŞER TUDOR VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  32 36 37   67 Co
11 PLEŞCA LIVIA VIII Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 38 40 34   64 Ar
12 CIUCALĂU EMILIA VIII Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Comaniciu Evelina 41 37 33   63 Ne
13 GROSU GEORGIANA VIII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 36 38 40   62 Co
14 MUCILEANU MIRUNA VIII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 33 42 35   62 Ar
15 COJOCARIU VLAD VIII Şc. „I. Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 34 31 30   61 Ne
16 STOIAN VICTOR VIII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 32 34 27   61 Ar
17 PERJU SÂNZIANA VIII Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  32 34 32   60 Ar
18 SIMIONESCU CRISTIAN VIII Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 36 33 34   59 Ne
19 ŞTIFIUC ECATERINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 26 34 35   59 Co
20 TIBA ŞTEFANA-ALEXANDRA  VIII Şc. „Al. Vlahuţă" Iaşi Băbuşcă Daniela 32 34 29   57 Ar
21 CRĂCIUN MĂDĂLINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 33 33 34   56 Co
22 CRISTEA AVRAM VIII Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  30 34 26   56 Ar
23 HOCIUNG OANA VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 28 34 30   56 Ar
24 OLARU MIHAI VIII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 30 35 30   55 Ar
25 BUTNĂRAŞU ROBERT VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 34 31 32   53 Ne
26 LUPU ANDREI VIII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Berbece Lidia 35 31 26   52 Ne
27 SANDU BIANCA-COSMINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 29 35 24   52 Ar
28 STAN COSMIN VIII Şc. „I. Creangă” Iaşi Gârlagiu Gabriela 27 35 27   51 Ar
29 BRÎNZĂ PAUL VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 29 26 25 45 50 Ei
30 APOSTOL MARIUS VIII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Berbece Lidia 28 28 33 40 49 Ei
31 BURLACU ANTONIA VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  24 20 17   49  
32 PLĂCINTĂ VALENTIN VIII Col. „R. Wurmbrand” Iaşi Gafencu Iuliana 27 34 24   49 Ar
33 PUIU SEBASTIAN VIII Şc. „I. Cantacuzino” Paşcani Berbece Lidia 28 30 26   48  
34 BERLEA VLAD VIII Col. Naţional Iaşi Apetrei Anca  19 28 18   45  
35 BOHAN ADELINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 23 30 22   45  
36 MAXIM DRAGOŞ VIII Şc. „G. Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena 24 28 22   44  
37 LUNGU MARIA VIII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 23 29 23   43  
38 ACĂLFOAIE ALEXANDRU VIII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Paşcan Maria 24 29 23   42  
39 TIMOFTE LARISA VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 23 27 22   42  
40 ANTONESCU ANDREEA IRINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 23 27 21   41  
41 RUSU ALEX VIII Şc. „T. Maiorescu" Iaşi Rusu Cristina 19 25 20   36  
42 BOTOŞĂNEANU IOANA VIII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 18 19 20   35  
43 NEDELCU TEODORA VIII Şc. „T. Maiorescu" Iaşi Rusu Cristina 18 25 17   32  
44 MANOLACHE VASILE VIII Şc. „O. Cazimir” Iaşi Largu Maria Sorina 18 25 17   32  
45 CANURA MĂDĂLINA VIII Şc. „D. D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 16 12 19   27  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Pr           90  Diplome acordate
1 PUIU OCTAVIAN IX Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  40 44 43 75 Pr
2 MOGA ALEXANDRU IX Col. Naţ. „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai 35 36 36 71 Ar
3 PUIU ALEXANDRU  IX Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  30 37 37 66 Ar
4 UNGUREANU ANDA-ELENA IX Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 23 35 36 60 Co
5 VOICU MARIA MAGDALENA IX Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 29 35 29 57 Ar
6 BUTNARIU MARIA IX Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 26 24 28 56 Co
7 MERTIC SILVIU IX Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 27 26 32 53 Co
8 CIUC TIBERIU-CONSTANTIN IX Col. Naţional Iaşi   21 28 30 51 Co
9 LUCHIAN ALEXANDRU IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 13 22 27 44 Co
10 TIRON RAMONA IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 15 21 22 40  
11 SECRIERU MIHAELA IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 12 19 22 39  
12 PINTILIASA IONUŢ IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 16 18 21 37  
13 GRIGORAŞ GEANINA IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 13 23 18 36  
14 ANGHEL ADRIAN IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 15 19 19 35  
15 ILAŞCĂ PAUL-FILIP IX Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 18 16 25 35  
16 VASLUIANU ANA IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 10 18 19 35  
17 ADOCHŢEI CRISTIAN IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 15 23 13 33  
18 GHEORGHINĂ ADRIANA IX Lic. Teor. „Ştefan cel Mare”, Hîrlău Iordăchioaie Octaviana 11 15 11 27  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 ANGHEL THEODOR X Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  43 43 42   78 Pr
2 STRUNGARU MARA X Col „C. Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 42 40 42   76 Pr
3 PRODAN ALEXANDRU X Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  32 34 33   67 Ar
4 CHIRILĂ MĂDĂLINA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 38 36 33   65 Ne
5 ROTARU MONICA X Col. Naţional Iaşi Rotaru Jean  28 28 28   64 Co
6 RĂŢOI ANDREI X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 32 34 31   61 Ar
7 BOCA MARIUS-ANDREI X Lic. Teor. „I. Neculce” Târgu Frumos Comaniciu Evelina 38 39 30   59 Ar
8 ARUŞTEI ADRIAN X Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 25 25 31 50 57 Co, Ei
9 BERNEVIC ELSA-MARIA X Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 23 28 28   57 Co
10 CHIŞCARIU PATRICIA X Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 19 27 27   55 Co
11 COLLESA ANDREEA X Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 23 28 30   53 Co
12 BLAGOCI VLAD X Col „C. Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 21 28 24   51 Ar
13 RUSU RĂZVAN X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 31 34 22   47 Ar
14 JITARU ANDREI X Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 19 20 17   42  
15 PONOR COSMINA-GEORGIANA X Lic. Teor. „Ştefan cel Mare”, Hîrlău Iordăchioaie Octaviana 14 19 18   41  
16 NECULAU FRANCISC-GEORGE X Lic. Teor. „Ştefan cel Mare”, Hîrlău Iordăchioaie Octaviana 17 24 26   37 Co
17 DILA DELIA X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 17 16 12   33  
18 CARAZAN VADIM X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 17 18 13   30  
19 PRODAN ADRIAN X Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 19 13 7   29  
20 ANASTASIU RADU X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 13 9 10   26  
21 CORNEA TUDOR X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 13 21 13   25  
22 AXINTE FLORIN X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 10 12 14   24  
23 BUZDUGAN GEORGE X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 12 11 11   24  
24 CURCA ANCA-ŞTEFANA X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 7 10 13   24  
25 MATEI ADRIAN X Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 9 12 11   24  
26 VELNICERU VLAD-IONUŢ X Lic. Teor. „Ştefan cel Mare”, Hîrlău Iordăchioaie Octaviana 17 9 6   24  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Pr           90  Diplome acordate
1 ONOFREI MARCEL XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 33 41 42 70 Pr
2 NEAMŢU PETRONELA XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 36 38 36 64 Ar
3 FURNICĂ ANTONIO XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 31 35 33 57 Ar
4 CHIŞCARIU SABINA XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 25 34 36 55 Co
5 CONSTANTINESCU ANDREI-ALEXANDRU XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 27 31 34 50 Co
6 CRISTIAN MIHAELA-MĂDĂLINA XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 28 36 23 45 Ar
7 LUMINĂ IONUŢ XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 29 24 26 45 Ne
8 ROTARIU DENISA-MADALINA XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 24 29 33 42 Co
9 ANASTASIEI ANCUŢA XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 23 35 22 40 Ar
10 SCHIPOR ANA-MARIA XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 8 18 15 35  
11 BLÎNDU GEORGE XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 17 21 20 34  
12 EDUŢANU ANCUŢA XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 7 14 17 28  
13 GURALIVU CRISTIAN-ELISEI XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 7 21 9 27  


Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne   50 Ar   50 Co    50 Pr           90  Diplome acordate
1 RADU SMARANDA XII Col. Naţ. „E. Racoviţă", Iaşi Ilinca Codruţ 27 33 34 62 Co
2 HORAICU COSTEL-DANIEL XII Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 29 39 32 58 Ar
3 GAIGINSCHI EMIL XII Col. Naţ. "G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 28 26 34 58 Co
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marius Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro