Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2010
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne  50
Co   50
JV    50
Pr 
Diplome acordate
1
Romaniuc Radu, Sandu Lucian, Bosînceanu Alexandra, Suhani Stefan, Macovei Mădălina, Porcărasu Paula
VIII
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Drăgan Daniela
44
42
44
76
Pr
2
Bolohan Sergiu, Cazamir Miruna Elena, Tătaru Radu Cristian
VII
Gr. Sc. Vlădeni
Largu Vasile
42
42
43
75
JV
3
Blaga Teofil, Haraga Ruxandra, Mogoşanu Adelina, Lupu Diana, Andrian Diana, Fîntînaru Mădălina
VII
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Iulian Leahu
42
42
43
73
JV
4
Podoleanu Iliuţă, Dron Domnica, Cojocaru Codrin, Ştefan Bogdan
VI
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Iulian Leahu
40
42
42
72
Co
5
Bodea Ioana, Filip Ştefana, Enache Codrin, Bărbăcuţă Ioana, Fădur Mădălina
VI
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Iulian Leahu
38
40
40
70
Co
6
Odageru Elena, Rusu Alexandra, Manolache Theona, Gheorgita Madalina
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Partenie Doina
38
40
40
70
Co
7
Trufanda Stefan, Holicov Andrei, Grosu Georgeana, Timofte Ana-Maria, Ionescu Alexandru
VII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Asandulesei Elisabeta
41
40
43
70
JV
8
Ceban Victoria, Bulichi Georgiana, Curmei Bogdan
VIII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
39
38
38
69
Ne
9
Bucătaru Adina Florenţa, Jacotă Simona Dorina, Matei Emanuel
VIII
Sc. "Al.I.Cuza", Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
35
39
38
66
Co
10
Blăjută Diana, Pintilei  Serban, Camanaru Vlad, Crăcană Ioana, Costoaea  Traian
VI
Lic. de Informatică "Gr. Moisil", Iasi
Smirnov Marius
35
38
39
66
JV
11
Ursache Georgiana, Crăciun Mădălina, Farcas Iuliana, Popa Eduard, Hutuleac Petru
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
37
36
36
65
Ne
12
Asofiei Roxana, Butnariu Iuliana Diana, Mocanu Madalina, Acasandrei Andreea, Cusmuliuc Ciprian
VIII
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
36
35
37
60
JV
13
Constantin Diana, Vieriu Andra, Cazacu Florina, Tudor Raluca, Rusu Andrada
VII
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Iulian Leahu
35
35
34
60
Ne
14
Angheluta Bianca, Nistor Daniela, Secara Serban, Vieriu Cristian, Penelea Lucian
VI
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Asandulesei Elisabeta
33
36
35
60
Co
15
Adochitei Cristian, Istrate Gianina, Luchian Alexandru, Luchian Sorin, Mitrea Ionut
VIII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
33
36
36
59
Co
16
Zabulică Ştefan Traian, Fliurţ Ştefan Cristian, Strejac Patricia, Olariu George, Zaharia Florentina Patricia
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
29
29
30
48
17
Stifiuc Ecaterina, Ursache Diana, Cehan Teona, Calancea Sebastian
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
25
26
28
45
18
Boldeanu Stefan, Padurariu David, Zaharia David
VIII
Sc. "M. Codreanu" Iasi
Lazar Aurora
25
24
25
42
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Irina Frunză



CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne  50
Co   50
JV    50
Ei       50 
Pr       90 
Diplome acordate
1
Beda Paula, Pipirig Cristian, Salagor Valeria, Rusu Laura, Turcanu Genoveva
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Săndulescu Valentina
46
46
46
86
Pr
2
Cretu Paul, Iftimie Elena, Luca Veronica, Chiriac Georgiana, Ilascu Ioana
XI
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina 
44
44
41
79
Pr
3
Chiscariu Sabina, Neamtu Petronela, Pristavita-Mardare Constantin, Lumina Ionut
X
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
44
43
44
79
Pr
4
Ariciuc Roxana Geta, Bucos Ruxandra, Crudu Adriana, Stratila Ancuta Iuliana, Vita Mare Lorena
X
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
44
42
46
78
JV
5
Burca Mariana, Țurcan Natalia, Lungu Valentina, Bustiuc Dorin
IX
Gr. Sc. "D. Mangeron" Iasi
Călin Ionela
41
43
42
76
Co
6
Merlan Ciprian, Moisuc Petronel, Busuioc Georgiana, Ciobanu Elena
XI
Gr. Sc. de Transporturi CF Iasi
Urmă Luminita
41
42
43
76
JV
7
Sava Mihai, Gogu Mircea, Marciuc Dan, Laba Andrei, David Alexandru
XI
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Baban Daniela 
37
40
38
75
Co
8
Hodorog Andrei, Iatu Cornelia, Irimia Antonia
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
41
42
40
75
Co
9
Toma Ioana, Helbet Elena
X
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iasi
Drăgan Daniela
41
42
42
75
JV
10
Calfa Alexandru, Buchi Andrian, Gribincia Veronica, Lunganu Oana
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
41
43
40
74
Co
11
Ciobanu Razvan, Giurgila Marta, Olarasu Vanessa, Rotariu Alexandra, Tanasa Amalia
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Săndulescu Valentina
40
40
44
74
JV
12
Durnea Bogdan, Ghierca Petronela,Caveschi Ionut, Bunduc Doru, Negrus Ana Maria
XII
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina, Baban Daniela 
37
44
44
73
JV
13
Amariei Ionut, Miron Andrei, Ciobanu George, Moisii Cosmin, Stan Iustin
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
40
40
38
72
Ne
14
Dabija Alin Mihai, Dohotaru Stefan Lucian, Marincuta Mihai
IX
Lic. Teor. "M. Costin", Iasi
Antici Adina
41
40
39
72
Ne
15
Marinescu Ioan Bogdan, Poponeţ Emanuela Roxana, Rotaru Ioana, Şpaiuc Ana Maria, Vîrlan Alexandra Mădălina
X
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
42
41
41
72
Ne
16
Bulgaru Anda, Cocoi Cezara, Ionescu Silvia, Purice Laura, Turcanu Cristina
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Săndulescu Valentina
38
41
38
71
Co
17
Vârlan Maria, Stoian Elena, Tupilus Diana, Cretu Manuela, Mardare Cristina
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
39
39
37
71
Ne
18
Fighir Ancuţa, Holban Andrei, Manole Sorina, Spînu Evelyn
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Ciocoiu Laura
41
39
40
70
Ne
19
Afloarei Marian, Rotariu Cristian, Rusu Constantin, Vartic
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Iasi
Antici Adina
37
42
39
70
Co
20
Grecu Liliana, Ruş Andreea Georgiana, Vartolomei Marta Ramona
X
Col. National Iasi
Apetrei Anca
36
38
38
70
JV
21
Chirilă Alexandra, Daniela Leonte, Iosifescu Georgiana, Dârdără Mădălina, Filip Andreea, Marinică Mădălina
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
38
40
37
69
Co
22
Zoitoi Lavinia, Grosu Ionela, Ionescu Valerian Stejarel, Ungureanu Dragos, Echimov Tiberiu
XI
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
38
40
41
69
JV
23
Cojocaru Veronica, Georgescu Ana Maria, Popa Răzvan, Burciu Sergiu, Roşca Mihail
IX
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iasi
Pavliuc Adrian
36
38
40
40
68
JV, Ei
24
Luchian Antonia, Maftei Maria, Olaru Laura, Buzatu Adina, Marica Razvan
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
37
37
39
67
JV
25
Avarvarii Delia Ioana, Gheorghiu Gabriela Felicia, Rautu Ioana Sabina, Scrab Larisa Oana, Vartolomei Costina
X
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
37
37
34
66
Ne
26
Frunză Monica, Crucianu Marina, Duca Vasilica, Iordache Andreea
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
34
37
35
66
Co
27
Savciuc Anatolie, Furtuna Ina, Iftene Georgiana, Surubaru Petronel
IX
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina 
36
34
34
66
Ne
28
Arhire Denisa, Bogos Livioara, Bulgaru Ionela, Lupu Andreea, Manole Lorena
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
34
37
37
64
Co
29
Ciocoiu Claudia Miruna, Cojocari Cătălina Gabriela, Ioniţă Ana, Ţapciuc Oana Mădălina
X
Col. National Iasi
Apetrei Anca
36
37
38
63
JV
30
Cartita Raluca, Alexa Tiberiu
X
Lic. Teor."V. Alecsandri", Iasi
Partenie Doina Helene
33
35
37
63
JV
31
Mahu Alexandra, Buznea Gabriela, Ciofu Alexandru
X
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Gabriela Foca
35
34
34
63
Ne
32
Nita Elisabeta, Miroiu Radu, Buca Stefan, Caunica George, Anastasoaie Alexandru
X
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina 
30
33
35
62
JV
33
Chiscariu Patricia, Colessa Andreea, Prodan Adrian
IX
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
33
35
36
62
JV
34
Nechita Bogdan Radu, Budescu Bianca
IX
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Grindei Luiza
30
34
32
62
Co
35
Balan Raluca, Buleu Alina, Ilinca Madalina, Isachi Denise, Plesca Simona, Precub Iuliana
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
33
36
34
61
Co
36
Băncianu Andreea, Ciobanu Dragos, Chirilă Stefan, Ianos Geanina, Diaconu Octaviana
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
33
35
32
60
Co
37
Cărăbus Radu, Sandu Vlad, Tirpescu Cosmin
IX
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Baban Daniela 
35
32
32
59
Ne
38
Sandu Vasile Cristian, Ciobanu Stefania, Rabuianu Ramona, Herea Farid, Luciu Constantin
XII
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina 
32
34
32
58
Co
39
Răsipanu Diana, Iolle Ioana, Dorobăt Mădălina, Tulbure Andreea, Macovei Florentina
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
31
34
31
58
Co
40
Badanau Roxana, Buznanu Alexandru, Matrescu Tudor, Miron Dumitru, Plop Alexandra
X
Lic. Teor. "M. Costin", Iasi
Antici Adina
29
36
29
56
Co
41
Cojocaru Mirela-Alexandra, Dumitrache Ana-Maria, Grecu Alexandra, Matianu Dragos, Stavarache Gabriela
X
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
30
29
34
55
JV
42
Cotofan Gabriel, Mârcă Viorel Ionuţ, Chiva Cristina, Popa Florentina, Unguru Claudiu George
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Iasi
Cristina Ştefania Olariu
31
27
33
53
JV
43
Vătăjanu Laura, Sonea Mihaela, Avădanei Marian, Ivascu Dana
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
31
36
32
53
Co
44
Miron George, Bularda Lucian, Pal Sergiu, Stanciu Stefan, Deloiu Florin
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
29
33
27
53
Co
45
Scarlat Ioana Bianca, Bucsa Maria Madalina, Mihaila Diana Ancuta, Pintiliuc Irina Georgiana
IX
Col. National Iasi
Anita Maria
32
33
27
52
Co
46
Luca Emilia, Acatrinei Tudor, Foca Victor, Ghiorghiu Ion, Tigaeru Claudiu
X
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Morosan Dorina 
31
32
26
51
Co
47
Bârsan Diana, Rosu Stefana, Codreanu Andrei, Zota Bianca, Tomniuc Andreea
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
30
34
27
51
Co
48
Murărescu Andrei, Ilie Radu, Victor Macoveschi, Furnică Antonio, Strelciuc Cristian
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
32
26
38
50
JV
49
Pricop Stefania, Băltatu Teodora, Bolohan Roxana, Matasariu Claudia, Moga Raluca
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
27
30
27
50
50
Cobilita Catalina, Curmei Renata, Simionica Petronela, Drută Silvia
X
Lic. Teor. "M. Costin", Iasi
Antici Adina
32
28
33
47
JV
51
Chirilă Mădălina, Pricop Bogdan, Melinte Andreea
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
25
23
26
46
52
Hurdubai Ovidiu, Florea Mădălina, Sorocan Ioana, Anitei Andreea
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
33
27
27
45
Ne
53
Atudosiei Claudia, Carlescu Flavia, Leonte Dragos Cristian, Olaieru Ovidiu, Prepelita Anca 
XI
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Luchian Dorina
24
25
25
44
54
Astefanei Alex, Nechita Armand, Diaconu Alexandru, Voiculescu Sorin, Frunză Cosmin
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
23
26
24
41
55
Stavarache Mădălina, Dobos Maria, Marinescu Sorina, Simon Georgiana
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
26
24
29
41
56
Dimitriu Dragos, Parascan Iulian, Onofrei Marcel, Berlea Alex, Rosmarin Vlad
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
18
18
19
35
57
Mosnegutu Ioana, Grigoras Ioana, Herscovici Simona
IX
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Koriloff Adam
19
19
27
31
58
Blagoci Vlad, Ursu Andra, Popovici Mihai Andrei, Epure Alexandru Eusebiu, Dascalu Alexandra Gabriela
IX
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Alexandru Liliana
16
16
22
26
59
Litcanu Cezara, Gorgan Ana Maria, Hristodirescu Ilinca, Sandu Ioana, Boariu Sorina
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
5
5
5
9
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Petronela Drăgoi  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro