Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2009
lucrari       tehnici       grupuri       mecatronica       referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 4 - 5 aprilie 2009, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Frunză Cristian Alexandru
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
44
44
46
134
Pr
2
Talif Victor
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
46
38
44
128
Pr
3
Naconecinîi Tudor
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
39
39
44
122
Pr
4
Simionescu Cristian
VI
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
35
35
43
113
Pr
5
Calancea Cristina
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
37
33
38
108
Co
6
Simion Cosmin Ionuţ
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Largu Maria Sorina
40
35
33
108
Ne
7
Petrovici Andra
VI
Şc. Normală "V. Lupu" Iaşi
Popa Luminiţa
32
33
42
107
Co
8
Vasilache Mihai
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
38
32
35
105
Ne
9
Vieriu Andra
VI
Şc. "Alexandru cel Bun" Iaşi
Leahu Iulian
30
38
36
104
Ar
10
Olaru Mihai
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
41
33
29
103
Ne
11
Palihovici Andrei
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
29
35
37
101
Co
12
Ulman Teodor
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
34
31
36
101
Co
13
Ciupilan Cristian
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
32
33
35
100
Co
14
Apetroaei Darius
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
30
31
37
98
Co
15
Aioanei Dragoş
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
37
26
33
96
Ne
16
Ţarălungă Ana Alice
VI 
Şc. cu cls. I-VIII Moţca
Ungureanu Cristinel
29
27
39
95
Co
17
Mangalagiu Ioan
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
30
29
33
92
Co
18
Stoica Ştefan
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
26
26
40
92
Co
19
Jalencu Diana
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
32
26
33
91
Co
20
Grigoraş Diana Cristina
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
34
28
28
90
Ne
21
Minghel Andrei
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
30
25
35
90
Co
22
Eşanu Alexandru
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
29
31
29
89
Ar
23
Costantin Diana
VI
Şc. "Alexandru cel Bun" Iaşi
Leahu Iulian
40
22
22
84
Ne
24
Mucileanu Miruna
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
28
27
29
84
Co
25
Imbrea Carina Diana
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
27
24
32
83
Co
26
Noea Otilia
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
24
24
35
83
Co
27
Ştifiuc Ekaterina
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
23
23
37
83
Co
28
Murariu Alina
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Murgescu Daniela
29
27
26
82
Ne
29
Ursachi Georgiana
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
24
26
32
82
Co
30
Apetroaiei Andreea Mădălina 
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
27
23
31
81
Co
31
Cristia-Avram Vlad
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
37
22
21
80
Ne
32
Ioniţă Alexandru
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
24
26
30
80
Co
33
Leonte Codrin Gabriel
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
25
26
29
80
Co
34
Berlea Dumitru Vlad
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Aniţa Maria
30
21
28
79
Ne
35
Maxim Dragoş
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Maria Magdalena
25
21
31
77
Co
36
Marcu Teodora Alexandra
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
26
26
24
76
37
Vasilache Constantin
VI
Şc. cu cls. I-VIII Grajduri
Macovei Livia
24
23
29
76
Co
38
Buzatu Claudiu
VI
Lic. Teor. "M.Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
10
32
29
71
Ar
39
Geantău Cosmin
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
21
20
30
71
Co
40
Drîmbă Iuliana Andreea
VI
Şc. "T. Maiorescu" Iaşi
Juverdeanu Marinela
20
21
28
69
Co
41
Popovici Cătălina
VI
Şc. "A. Russo" Iaşi
Machiu Ana
21
19
28
68
Co
42
Delescu Ana Maria
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Murgescu Daniela
23
16
28
67
Co
43
Bosânceanu Tudorel
VI
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
22
22
22
66
44
Sitaru Ioana
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Aniţa Maria
25
19
22
66
45
Rusu Mădălina Andreea
VI
Şc. "Al. Vlahuţă" Iaşi
Băbuşcă Daniela
22
23
20
65
46
Costea Călin Cristian
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
18
14
32
64
Co
47
Roşca Valentin
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
23
23
18
64
48
Aluculesei Dumitru
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
18
17
29
64
Co
49
Apostol Marius Florin
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
17
18
28
63
Co
50
Pascal Irinel
VI
Sc. cu cl. I-VIII Heci
Hirean Alexandru
17
20
26
63
51
Cracan Daniela
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
25
22
15
62
52
Ivascu Gabriela
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Costea Dan Marian
18
20
24
62
53
Andonesei Samuel
VI
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Juverdeanu Marinela
17
21
24
62
54
Brînză Paul
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
19
20
28
67
Co
55
Nicola Delia
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
20
22
19
61
56
Anton-Dedea Bogdan
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
20
17
23
60
57
Artenie Adrian Florin
VI
Şc. cu cls. I-VIII Moţca
Ungureanu Cristinel
15
17
26
58
58
Ciolan Teodora
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
20
20
18
58
59
Crăciun Madalina
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
16
16
26
58
60
Florescu Paraschiva
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
19
19
19
57
61
Huţupaşu Vlad Ioan
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
15
15
23
53
62
Puiu Sebastian
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Berbece Lidia
16
14
22
52
63
Eşanu Codrin Ştefan
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
16
13
20
49
64
Catîru Daniel
VI 
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
17
9
22
48
65
Tiba Ştefana
VI
Şc. "Al. Vlahuţă" Iaşi
Băbuşcă Daniela
19
14
14
47
66
Tănase Mădălin
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
14
20
12
46
67
Ştefănescu Alexandru
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
12
12
19
43
68
Deloiu George
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Murgescu Daniela
10
11
21
42
69
Isari Lorena
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
11
11
19
41
70
Ceapă Adelina
VI
Şc. "I. Teodeoreanu" Iaşi
Vecliuc Elena
13
14
13
40
71
Tănasă Anca
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
10
12
18
40
72
Varteniuc Andrei
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
10
12
18
40
73
Badulescu Bogdan
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Costea Dan Marian
11
9
19
39
74
Zabulic Valentin
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
12
9
18
39
75
Corduneanu Florian Mihai
VI
Colegiul Naţional Iaşi
Aniţa Maria
11
9
18
38
76
Cotruţa Raluca
VI
Şc. cu cls. I-VIII Grajduri
Macovei Livia
9
9
20
38
77
Polcovnicu Ioana
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
9
10
18
37
78
Irimia Măna Paula
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
12
14
11
37
79
Huţanu Daniel
VI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
10
9
17
36
80
Brumă Eusebiu
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Maria Magdalena
10
8
17
35
81
Nistor Miruna
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Murgescu Daniela
15
10
9
34
82
Clatinici Paul Eduard
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
11
11
11
33
83
Irimia Andreea
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
8
7
16
31
84
Joldescu Petronel
VI
Sc. cu cl. I-VIII Heci
Hirean Alexandru
13
9
9
31
85
Pavel Doru
VI
Şc. "A. Russo" Iaşi
Machiu Ana
13
10
8
31
86
Agape Petru Alexandru
VI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
10
10
10
30
87
Gavril Smaranda
VI
Şc. "Alexandru cel Bun" Iaşi
Leahu Iulian
8
6
16
30
88
Ciobanu Georgiana Elena
VI
Şc. cu cls. I-VIII Moţca
Ungureanu Cristinel
10
7
11
28
89
Baran Alin
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
6
6
15
27
90
Canură Mădălina
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
10
9
8
27
91
Domniţă Florin
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
12
7
7
26
92
Bandur Alexandra
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
5
6
14
25
93
Bârliba Călin
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
9
8
7
24
94
Şleghel Emma
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Costea Dan Marian
5
5
14
24
95
Ignat Ecaterina
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
8
8
6
22
96
Alexandru Gabriel
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Petrişor Lăcrămioara
7
7
7
21
97
Mihăiţă Andreea
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
5
6
5
16
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Cahniţă



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 4 - 5 aprilie 2009, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Florea Cristina
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
34
38
37
109
Pr
2
Prăjanu Ionuţ
VII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
35
34
37
106
Pr
3
Ghilan Mara
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
34
29
40
103
Co
4
Savin Vlad
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
32
35
34
101
Ar
5
David Diana
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
28
28
37
93
Co
6
Greierosu Claudiu
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
22
36
35
93
Ar
7
Nechita Mihai
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
33
29
27
89
Ne
8
Lazanu Raluca
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
29
28
31
88
Co
9
Macovei Costel
VII
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
26
32
25
83
Ar
10
Popa Teodor
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
24
31
27
82
Ar
11
Serban Teodor
VII
Colegiul Naţional Iaşi
21
28
33
82
Co
12
Matei Silviu
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
30
24
26
80
Ne
13
Ungureanu Silviu
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
22
28
29
79
Co
14
Dimitriu Elena
VII
Şc. "I. Teodoreanu" Iaşi
Vecliuc Elena
26
24
28
78
Co
15
Săvoaia Mădălina
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
26
25
27
78
Co
16
Gabor Silviu
VII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
24
21
32
77
Co
17
Iacob Robert
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Maria Magdalena
24
25
27
76
Co
18
Vintilă Gabriel
VII
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
25
23
27
75
Co
19
Puiu Octavian
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
25
23
26
74
20
Scutaru Cristina
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Maria Magdalena
23
30
21
74
Ar
21
Vizitiu Monica Maria
VII
Şc. "I. Ghica" Iaşi
Todirel Adriana
27
22
25
74
Ne
22
Lamatic Ioana
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
24
24
25
73
23
Apostol Mădălina Georgiana
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Tansanu Elena
23
24
25
72
24
Luchian Alexandru
VII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
23
31
18
72
Ar
25
Lupaşcu Codrin Alexandru
VII
Col."R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
24
20
28
72
Co
26
Pîrîu Octavian
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
27
20
25
72
Ne
27
Schipor Narcis
VII
Col."R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
21
23
27
71
Co
28
Grosu Andreea
VII
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Murgescu Daniela
28
20
22
70
Ne
29
Călin David
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
27
18
25
70
Ne
30
Moga Alexandru
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
19
18
32
69
Co
31
Manolachi Mihaela Isabela
VII
Col."R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
22
22
24
68
32
Stângaciu Ramona Daniela
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Tansanu Elena
18
24
26
68
33
Hatescu Iustina
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
18
23
27
68
Co
34
Gălăţanu Laura
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
21
18
28
67
Co
35
Simion Raphaela
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
20
20
26
66
36
Ceban Victoria
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
16
29
20
65
Ar
37
Aprofirei Mădălina
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Maria Magdalena
19
20
25
64
38
Mertic Silviu Ionuţ
VII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
14
23
27
64
Co
39
Ungureanu Anda
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
18
22
23
63
40
Guşă Diana Elena
VII
Şc. "I. Ghica" Iaşi
Todirel Adriana
21
20
21
62
41
Boldeanu Ştefan
VII
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
20
19
21
60
42
Puiu Alexandru
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
18
20
22
60
43
Istrate Geanina
VII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
14
23
21
58
44
Vararu Lavinia Geanina
VII
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Largu Maria Sorina
18
21
19
58
45
Butnariu Maria
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
27
16
15
58
Ne
46
Iancu Beatrice
VII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
15
15
25
55
47
Adochiţei Cristian
VII
Lic. Teor. "M.Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
13
22
18
53
48
Buhu Vlad
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
12
22
19
53
49
Ivan Theodor
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
16
17
17
50
50
Stan Rareş
VII
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
18
14
16
48
51
Stănilă Ilinca
VII
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
12
15
19
46
52
Talabă Alina
VII
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
17
14
15
46
53
Bârzu Gabriel Cătălin
VII
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
13
14
17
44
54
Ştefăniţă Alexandru
VII
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Keller Mihai
16
13
15
44
55
Sarion Paula
VII
Şc. " A. Russo" Iaşi
Machiu Ana
13
13
14
40
56
Romaniuc Radu Costin
Şc. "Alexandru cel Bun" Iaşi
Leahu Iulian
15
14
11
40
57
Tăbăranu Andrei
VII
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
7
15
17
39
58
Vrabie Tudor
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
13
14
12
39
59
Pădurariu David Alexandru
VII
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
10
13
15
38
60
Cârdei Constantin
VII
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
9
12
16
37
61
Răileanu Bogdan Dumitru
VII
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Largu Maria Sorina
8
12
16
36
62
Costache Dan
VII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
9
10
15
34
63
Gângă Adelina
VII
Şc. Normală "V. Lupu" Iaşi
Popa Luminiţa
7
11
16
34
64
Brudariu Brânduşa
VII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
9
11
13
33
65
Vieriu Andra
VII
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
13
8
12
33
66
Pavel Mădălina Zenovia
VII
Şc. "I. Teodoreanu" Iaşi
Vecliuc Elena
6
8
16
30
67
Bran Răzvan
VII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
6
14
9
29
68
Butnariu Bianca
VII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
8
9
11
28
69
Bivol Eusebiu
VII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
6
11
9
26
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 4 - 5 aprilie 2009, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Chiţimuş Diana
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
36
48
49
133
Pr
2
Ursu Andra
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
44
41
47
132
Pr
3
Danciu Şerban
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
40
42
44
126
Co
4
Sabaiduc Andreea
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
39
38
42
119
Co
5
Ungureanu Cristina Diana
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
43
36
39
118
Ne
6
Chirilă Mădălina
VIII
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Silvaş Vasile
25
41
43
109
Co
7
Rusu Răzvan Nicolae
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Berbece Lidia
36
33
40
109
Co
8
Diamescu Diana
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
27
37
43
107
Co
9
Paiu Delia Georgiana
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
31
33
39
103
Co
10
Flueraru Bogdan
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
28
36
37
101
Co
11
Irimescu Doru
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
29
32
37
98
Co
12
Purcaru Simona
VIII
Gr. Şc. "M. Busuioc" Paşcani
Ungureanu Cicerone
37
29
32
98
Ne
13
Lupu Andrei
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
28
35
35
98
Ar
14
Prodan Alexandru
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
29
29
39
97
Co
15
Simionescu Manuel
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
31
29
35
95
Co
16
Atanasiu Dan
VIII
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
30
27
37
94
Co
17
Bejan Cristina
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magda
30
32
31
93
Ar
18
Pădurariu Constantin Cristian
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
32
29
27
88
Ne
19
Creţu Carmen 
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
29
32
26
87
Ar
20
Hodorog Andrei
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
21
29
34
84
Co
21
Răţoi Andrei
VIII
Gr. Şc. "M. Busuioc" Paşcani
Ungureanu Cicerone
29
28
25
82
22
Bulgariu Ovidiu
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
27
25
29
81
23
Prodan Adrian
VIII
Lic. Teor.  "M. Costin" Paşcani
Buchilă Daniela
26
32
23
81
Ar
24
Turcu Răzvan Cristian
VIII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
28
24
28
80
25
Acsinte Marius Preda
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Berbece Lidia
26
32
21
79
Ar
26
Plăcintă Elisa Cristiana
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
21
32
19
72
Ar
27
Mihalache Alexandru
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
19
20
32
71
Co
28
Aelenei Vlad
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
27
19
24
70
29
Popa Ionuţ Alexandru
VIII
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
24
19
27
70
30
Enea Tudor 
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
27
16
21
64
31
Iamandi Mihai
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
16
22
26
64
32
Lazăr Vlad
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
23
18
22
63
33
Niţă Răzvan
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
17
18
25
60
34
Costăchescu Lori
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magda
17
18
18
53
35
Rotaru Monica
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
17
10
21
48
36
Donica Vlad
VIII
Colegiul Naţional Iaşi
Rotaru Jean
17
13
16
46
37
Doroftei Lorena
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
13
12
19
44
38
Petruţ Anton
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
15
12
14
41
39
Necoară Maria
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
10
12
18
40
40
Lupu Alin
VIII
Lic. Teor.  "I. Neculce" Târgu Frumos
Comaniciu Evelina
9
16
13
38
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 4 - 5 aprilie 2009, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Crăcană Silviu
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Jean Rotaru
22
25
16
63
Ar
2
Tiba Bianca
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
18
26
19
63
Ar
3
Enachi Stefana
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
16
19
16
51
Ar
4
Mocanu Dan
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
14
16
18
48
Co
5
Zaharescu Adrian
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
14
17
17
48
Co
6
Nedelcu Adina
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
18
18
11
47
Ne
7
Ilioaia Cosmin Constantin
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
11
14
19
44
Co
8
Sava Lucian
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
13
19
12
44
Ar
9
Hoşliag Irina
IX
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
13
15
14
42
10
Berlea Alex George
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
12
16
13
41
Ar
11
David Patrizia
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
13
16
11
40
Ar
12
Ivan Laura
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
12
13
14
39
13
Berlea Smaranda
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
10
16
12
38
Ar
14
Macsim Mădălina
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
12
12
14
38
15
Tănasă Ioana
IX
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
10
14
14
38
16
Chişcariu Sabina Iuliana
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
10
16
12
38
Ar
17
Hroştea Laura
IX
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
11
11
13
35
18
Costan Vasilica Iulia
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
10
12
11
33
19
Mârţ Ştefan
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
8
12
13
33
20
Tomniuc Andreea
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
9
11
12
32
21
Veleşca George Bogdan
IX
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Petru
9
12
11
32
22
Ioniţă Diana
IX
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
9
10
10
29
23
Lumină Ionuţ
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
9
11
9
29
24
Neamţu Petronela
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
8
11
9
28
25
Rotariu Denisa Mădălina
IX
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
7
11
10
28
26
Gălăţanu Ioana
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
8
9
10
27
27
Chiriac George
IX
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
7
10
9
26
28
Niţă Elisaveta
IX
Col. Teh. de Electronică si Telecomunicaţii Iaşi
Moroşan Dorina
7
11
8
26
29
Caunică George
IX
Col. Teh. de Electronică si Telecomunicaţii Iaşi
Moroşan Dorina
6
8
7
21
30
Filip Andreea Georgiana
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
6
8
7
21
31
Butnaru Mihaela
IX
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
6
7
7
20
32
Bobu Codrin Ionuţ
IX
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Luchian Dorina
6
7
6
19

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Merticariu George
X
Colegiul Naţional Iaşi
Ouatu Andu
36
34
36
106
Pr
2
Jalencu Victor
X
Colegiul Naţional Iaşi
Aniţa Maria
30
34
36
100
Pr
3
Radu Smaranda
X
Col. Naţ. "E. Racoviţă" Iaşi
Nechifor Ana
24
27
22
73
Ar
4
Paviliu Alexandru
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
19
21
30
70
Co
5
Huţanu Eduard Gabriel
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
18
21
26
65
Co
6
Luca Ana
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
18
19
26
63
Co
7
Suditu Denisa   
X
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
18
20
23
61
8
Cristea Ciprian
X
Col. Naţ. "E. Racoviţă" Iaşi
Nechifor Ana
16
19
26
61
Co
9
Sprîncean Nicu
X
Col. Naţ. "M. Eminescu" Iaşi
Receanu Ionela
17
19
23
59
10
Gaiginschi Emil
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Ciocoiu Laura
13
16
22
51
11
Luchian Antonia Narcisa
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
15
14
22
51
12
Zaza Ioana
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
16
17
15
48
13
Popa Marcel
X
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
12
15
16
43
14
Salagup Inga
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
11
13
18
42
15
Chişcariu Radu Emanuel
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
12
14
15
41
16
Grădinaru Cristina
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
15
13
13
41
17
Maftei Ştefan
X
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
11
11
17
39
18
Puiu Andreea
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
12
13
14
39
19
Pavăl Corina Petronela
X
Col. Econ. Administrativ Iaşi
Rascarache Corneliu
12
14
13
39
20
Olaru Laura Andreia
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
12
14
12
38
21
Şcheianu Adina
X
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
13
13
10
36
22
Gorgan Iosif
X
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iaşi
Foca Gabriela
10
12
12
34
23
Gâliţă Mirela
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
10
11
11
32

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Hogaş Iulian
XI
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
45
49
47
141
Pr
2
Frîncu Andrei Cătălin
XI
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
40
43
41
124
Ar
3
Asavei Adina Mihaela
XI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
39
37
40
116
Co
4
Băncianu Andreea
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
35
37
39
111
Co
5
Albu Raluca
XI
Col. Naţ. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
36
36
34
106
Ne
6
Turcu Daniel
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
31
37
36
104
Ar
7
Acatincăi Constantin Georgian
XI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
28
37
35
100
Ar
8
Budianu Andreia
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
31
37
31
99
Ar
9
Tofan Mădălina
XI
Colegiul Naţional Iaşi
Keller Mihai
25
37
35
97
Ar
10
Pârlea Robert Iulian
XI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu-Davidescu Ion
29
29
37
95
Co
11
Aştefănoaii Larisa Lenuţa
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
25
32
33
90
12
Chirilă Ştefan Alexandru
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
27
30
29
86
13
Ichim Andreea
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
20
19
17
56
14
Condurache Ana Maria
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
12
19
18
49
15
Ispir Aniela
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
13
16
12
41
16
Maier Monica
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
8
9
15
32

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Ghioc Constantin Claudiu
XII
Col. Naţ. "M.Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
26
30
28
84
Ar
2
Airinei Vlad Doru
XII
Col. Naţ. "M.Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
14
14
22
50
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marius Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro