Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa nationala 2008
lucrari       tehnici       grupuri       mecatronica      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu




Rezultate

CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa naţională, 16-18 mai 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Co   50 Ar    50 Pr  Diplome acordate
1 Codreanu Maria Teodora VI Şc. "A. Russo" Iaşi IS Manole Maricica 29 28 34 91 Ar
2 Moga Alexandru VI Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi IS Magdalena Postolache 27 26 37 90 Ar
3 Trîmbiţaşu Ioana VI Şc. Nr. 29 Galaţi GL Caragea Cătălina 23 27 35 85 Ar
4 Ungureanu Silviu Daniel VI Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi IS Ţura Mihaela 24 26 32 82 Ar
5 Calin David VI Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi IS Ţura Mihaela 20 28 32 80 Ar
6 Ciobanu Ioan VI Şc. Nr. 3 Câmpulung Moldovenesc SV Iftimie Lăcrămioara 26 21 30 77 Ar
7 Crâşmăreanu Teodora VI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 17 27 33 77 Ar
8 Leonte Maria Bianca VI Şc. Nr. 12 Galaţi GL Radu Florica 25 19 32 76 Ar
9 Puiu Octavian VI Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani IS Hirean Liliana 21 24 30 75 Ar
10 Sibechi Radu Tudor VI Şc. Nr. 4 Suceava SV Penişoară Tudoriţa 21 23 30 74 Ar
11 Teodorescu Ioana Loredana VI Şc. Nr. 7 Botoşani BT Costin Mihaela 22 22 29 73 Ar
12 Ceban Victoria VI Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi IS Postolache Magdalena 19 27 26 72 Co
13 Damian Adelina VI Şc. Nr. 7 Botoşani BT Costin Mihaela 21 20 29 70 Ar
14 Savin Vlad Mihai VI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 20 22 28 70 Ar
15 Săvoaia Mădălina VI Col. Naţional Iaşi IS Rotaru Jean 18 21 30 69 Ar
16 Tracicaru Rareş VI Şc. Nr. 1 Fălticeni SV Prisăcariu Ana 22 20 27 69 Ar
17 Angheluţă Mihai VI Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 18 20 30 68 Ar
18 Nechita Mihai VI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 17 24 25 66 Ar
19 Rusca Monica VI Şc. Nr. 7 Botoşani BT Costin Mihaela 22 18 26 66 Ar
20 Vicovan Sebastian VI Col. Naţional Iaşi IS Rotaru Jean 21 17 28 66 Ar
21 Bejan Remus Dragoş VI Lic. Teor. "G. Călinescu" Constanţa CT Bacu Mihaela 18 21 26 65 Ar
22 Dugilă Andrei VI Şc. Nr. 6 Botosani BT   18 18 26 62 Ar
23 Irimescu Iustin VI Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 20 19 23 62  
24 Iacob Robert VI Şc. "G. Coşbuc" Iasi IS Cahniţă Magdalena 19 18 24 61  
25 Manolachi Mihaela VI Col. "R. Wurmbrand" Iaşi IS Hatescu Emilia 16 20 25 61 Ar
26 Marciuc Maria Alexandra VI Şc. Normală "V.Lupu" Iaşi IS Machiu Ana 17 23 20 60  
27 Lămătic Ioana VI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 18 20 21 59  
28 Panaitescu Răzvan VI Lic. Teor. "G. Călinescu" Constanţa CT Bacu Mihaela 16 20 26 62 Ar
29 Teleanu Cristina VI CNP "C. Brătescu" Constanţa CT Nasurla Ilhan 19 18 22 59  
30 Vodă Alexandru VI Lic.de Muzică "G. Enescu" Bucureşti B Bulgariu Mirela 15 19 25 59 Ar
31 Cioban Daniel VI Şc. Nr. 5 "Bogdan Vodă" Rădăuţi SV Lupoae Tudor 15 20 23 58
32 Sandu Alexandra VI Şc. Nr. 7 Botoşani BT Costin Mihaela 17 18 21 56
33 Ungureanu Anda VI Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani IS Hirean Liliana 15 18 23 56
34 Spulber Dan Vasile VI Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 11 18 24 53
35 Şerban Teodor VI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 14 17 22 53
36 Mariciuc Vasile Alexandru VI Şc. "M. David" Negreşti VS   12 16 17 45
37 Gălăţeanu Laura VI Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi IS Săndulescu Valentina 14 13 13 40
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu     1 =  diplomă acordată prof. Magdalena Cahniţă conf. univ. dr. Cristian Baban



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa naţională, 16-18 mai 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Pr  Diplome acordate
1 Ursu Andra Mara VII Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi IS Postolache Magdalena 34 38 35 107 Ar
2 Măzăroaie Cristina VII Şc. Nr. 12 Galaţi GL Radu Florica 37 32 36 105 Ne
3 Merticariu Bogdan Cristian VII Col. Naţional Iaşi IS Rotaru Jean 33 31 39 103 Co
4 Sas Mădălina Ioana VII Lic. Teor. "Ovidius" Constanţa CT Bahrim Mariana 34 30 35 99 Co
5 Portasă Bogdan Daniel VII Lic. Teor. "Sp. Haret" Tecuci GL   33 30 34 97 Co
6 Anghel Theodor VII Col. Naţional Iaşi IS Rotaru Jean 27 34 35 96 Co
7 Flueraru Bogdan Mihai VII Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 29 31 34 94 Co
8 Avădănii Diana VII Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi IS Koriloff Adam 28 26 34 88 Co
9 Câmpanu Iulia VII Col. Naţ. "N. Gane" Fălticeni SV Ciuruş Marcel 25 28 34 87 Co
10 Radu Simona Cristina VII Lic. "Al. Marghiloman" Buzău BZ Apostoiu Marcela 23 30 31 84 Co
11 Zimmermann Andreas Walter VII Col. Naţ. "M. Eminescu" Botoşani BT Galer Sorin 29 23 27 79 Ne
12 Ursu Paula Andreea VII Şc. Nr. 8 Vaslui VS Cruceanu Dyana 25 24 29 78 Co
13 Dumitru Andreea VII Lic. "Al. Marghiloman" Buzău BZ Apostoiu Marcela 19 22 28 69 Co
14 Hodorog Robert Andrei VII Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 20 26 21 67 Ar
15 Crîjman Alexandru VII Şc. "A. Vlaicu" Constanţa CT Drăghici Sorina 23 26 16 65 Ar
16 Irimescu Doru Ştefan VII Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi IS Koriloff Adam 17 26 21 64 Ar
17 Angheluţă Cristian VII Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 18 22 21 61  
18 Niţă Antonia VII Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 17 18 25 60  
19 Preluca Vasilica Raluca VII Şc. Nr. 1 Gura Humorului SV Smiganoschi Argentina 15 15 28 58 Co
20 Calfa Alexandru VII Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi IS Smirnov Cristina 19 19 19 57  
21 Neculai Monica Viviana VII Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 17 17 23 57  
22 Nastasia Mariana VII Şc. Normală "V. Lupu" Iaşi IS Machiu Ana 18 17 21 56  
23 Boşcu Liviu VII Şc. Nr. 28 Galaţi GL Oprea Mihaela 16 16 19 51  
24 Antonică Alexandru Claudiu VII Şc. Nr. 10 "M. Sadoveanu" Vaslui VS Dumitraşcu Irina 17 18 15 50  
25 Borş Dumitra VII Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi IS Ioana Călţun 17 15 18 50  
26 Petrea Irina Florentina VII Şc. Nr. 12 Galaţi GL Radu Florica 10 16 23 49  
27 Barbălată Georgiana Bianca VII Şc. Nr. 10 "M. Sadoveanu" Vaslui VS Dumitraşcu Irina 20 14 13 47  
28 Pădurariu Constantin Cristian VII Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos  IS Comăniciu Evelina 12 20 15 47  
29 Chirilă Mădălina Elena VII Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti IS Sivaş Vasile 15 11 15 41  
30 Paveliuc Simona Mihaela VII Şc. Nr. 10 "M. Sadoveanu" Vaslui VS Dumitraşcu Irina 14 11 14 39  
31 Cozma Laurenţiu Cristinel VII Şc. Nr. 10 "M. Sadoveanu" Vaslui VS Dumitraşcu Irina 11 13 10 34  
32 Ciubotaru Mihaela VII Şc. Nr. 8 Vaslui VS Cruceanu Dyana 12 6 14 32  
33 Spaimă Robert Alexandru VII Şc. Nr. 10 "M. Sadoveanu" Vaslui VS Dumitraşcu Irina 8 9 12 29  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu     1 =  diplomă acordată prof. Elisabeta Asăndulesei conf. univ. dr. Cristian Baban



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa naţională, 16-18 mai 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Pr  Diplome acordate
1 Giurgica-Tiron Tudor VIII Col. Naţional Iaşi IS Rotaru Jean 44 45 44 133 Pr
2 Ambăruş Gabriel VIII Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS Pleşu Tatiana 40 38 31 109 Ne
3 Bantaş Elena VIII Şc. Nr. 22 Galaţi GL   29 32 36 97 Co
4 Enache Ianis VIII Lic. Teor. "Ovidius" Constanţa CT Leu Sorina 25 35 37 97 Co
5 Bulai Lavinia VIII Col. "C. Hogaş" Tecuci GL   35 27 28 90 Ne
6 Ilisei Andrei VIII Col. Naţ. "P. Rareş" Suceava SV Amorăriţei Carmen 21 32 30 83 Ar
7 Rusu Radu George VIII Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei IS Tansanu Elena 22 28 27 77 Ar
8 Sava Lucian Cristian VIII Col. Naţional Iaşi IS Aniţă Maria 23 27 26 74 Ar
9 Tiba Bianca VIII Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 24 24 19 67  
10 Giuboruncă Tiberiu VIII Şc. Nr. 10 Botoşani BT Condurache Sorin 23 19 18 60  
11 Munteanu Iulian VIII Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS Pleşu Tatiana 23 19 17 59  
12 Popovici Bogdan VIII Col. Naţ. "P. Rareş" Suceava SV Amorăriţei Carmen 21 19 18 58  
13 Enachi Ştefana VIII Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 22 17 17 56  
14 Beleca Constantin VIII Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi IS Asăndulesei Elisabeta 17 16 22 55  
15 Condurache Oana Andreea VIII Şc. Nr. 10 Botoşani BT Condurache Sorin 25 14 14 53  
16 Ibănescu Flavius VIII Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Petrea Silvia Mirela 15 22 15 52  
17 Vicol Iulian Alexandru VIII Şc. Nr. 5 "Bogdan Vodă" Rădăuţi SV Lupoae Tudor 13 23 9 45  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu     1 =  diplomă acordată prof. Corina Balan conf. univ. dr. Cristian Baban


CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa naţională, 16-18 mai 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - liceu

Clasa a IX-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Pr  Diplome acordate
1 Amorăriţei Vlad IX Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Vasiliu Mihai 20 27 32 79 Pr
2 Dochiţă Mihai IX Lic. Teor. "Sp. Haret" Tecuci GL Radu Florica 19 15 29 63 Co
3 Jalencu Victor IX Col. Naţional Iaşi IS Aniţă Maria 20 22 17 59 Ar
4 Alexandru Diana IX Col. Naţ. "M. Eminescu" Botoşani BT Pintilei Aurelian 20 19 19 58 Ne
5 Buliga Alexandru IX Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana Rodica 21 17 17 55 Ne
6 Gheorghe Andrei Horia IX Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana Rodica 13 19 20 52 Co
7 Huţanu Eduard IX Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani IS Cazacu Davidescu Ion 19 17 16 52 Ne
8 Macovei Alin Paul IX Col. Naţ. "Şt. Cel Mare" Suceava SV Hristea Dan 16 14 21 51 Co
9 Murăraşu Ionel IX Col. Naţ. "N. Gane" Fălticeni SV Ciuruş Marcel 14 13 21 48 Co
10 Stan Lucian IX Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Petrea Silvia Mirela 15 16 15 46 Ar
11 Sultan Tiberiu Constantin IX Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Enescu Luminiţa 14 19 13 46 Ar
12 Lohan Mădălina IX Col. Naţ. "M. Eminescu" Botoşani BT Pintilei Aurelian 11 11 21 43 Co
13 Galan Cristina IX Col. Naţ. "E. Hurmuzachi" Rădăuţi SV Şniţăr Tiberiu 13 11 18 42 Co
14 Halip Alexandru IX CNMB Constanţa CT Dobrin Claudia 18 10 14 39 Ne
15 Corciova Alexandru IX Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Petrea Silvia Mirela 10 10 17 37 Co
16 Creţu Cezar Alexandru IX Col. Militar "St. Cel Mare" Câmpulung Moldovenesc SV Ciobanu Adina 12 9 16 37  
17 Popescu Sebastian Gabriel IX CNMB Constanţa CT Dobrin Claudia 18 9 9 36 Ne
18 Lazăr Ana Maria IX Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana Rodica 10 10 15 35  
19 Stigleţ Mihaela Angelica IX Gr. Şc. "Al. Cel Bun" Gura Humorului SV Ucraineţ Stela 11 13 9 33  
20 Crăciun Mirela IX Col. Naţ. "M. Eminescu" Botoşani BT Chiţac Dan 12 10 10 32  
21 Gaiginschi Emil IX Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi IS Ciocoiu Laura 10 9 10 29  
22 Luchian Antonia Narcisa IX Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani IS Cazacu Davidescu Ion 9 9 10 28  
23 Ujeniuc Sorin IX Şc. Creştină "Filadelfia" Suceava SV Costan Gheorghina 9 8 8 25  
24 Parfimon Mihai IX Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos  IS Mateiaş Anca 7 7 7 21  
Clasa a X-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Ei       50  Pr  Diplome acordate
1 Şorodoc Ionuţ X Col. Naţ. "Şt. Cel Mare" Suceava SV Costan Costică 30 33 40   103 Pr
2 Gîmbuţă Amalia Raluca X Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Chetraru Mihai 25 29 37   91 Co
3 Frîncu Andrei Cătălin X Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani IS Banu Viorel 26 26 35   87 Co
4 Putrea Vasile Florin  X Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi IS Perjoiu Rodica 24 32 31   87 Ar
5 Teacă Ionuţ X Lic. Teor. "Ovidius" Constanţa CT Leu Sorina 20 33 34   87 Co
6 Mărgarint Vlad Dumitru X Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Chetraru Mihai 24 29 33   86 Co
7 Potârniche Dragoş X Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Mândruţă-Tănăsescu Virginia 22 30 29 45 81 Ar, Ei
8 Profir Bogdan X Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Ciuchină Vasile 21 26 30   77 Co
9 Chiru Alexandru Constantin X Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana 20 21 32   73 Co
10 Taran Gheorghe X Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi IS Alexandru Liliana 22 22 29   73 Co
11 Costache Marius Cătălin X Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Mândruţă-Tănăsescu Virginia 25 25 22   72 Ne
12 Curcan Marian X Col. Naţional Iaşi IS Oniciuc Eugen 20 27 23   70 Ar
13 Oancea Ana Maria X Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Petrea Silvia Mirela 18 23 29   70 Co
14 Mare Ştefan X Lic. Teor. "A. Iancu" Cluj CJ Biriş Lidia 21 18 28   67 Co
15 Poenaru Glad X Col. Naţ. "M. Eminescu" Constanţa CT Pagalea Irina 21 19 26   66 Co
16 Asavei Adina X Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani IS Cazacu Davidescu Ion 14 19 27   60 Co
17 Caranfil Anca X Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Petrea Silvia Mirela 13 19 27   59 Co
18 Panaite Marilena X Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Vasiliu Mihai 17 18 23   58  
19 Ciornodolea Ioana Andreea X Col. Naţ. "Şt. Cel Mare" Suceava SV Costan Costică 14 24 19   57  
20 Muntean George X Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana 19 15 23   57  
21 Gheorghiu Răzvan X Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS Popa Cristinel 15 21 20   56  
22 Sandu Emilian X Col. Naţ. "Al. Vlahuţă" Rm. Sărat BZ Diţoiu Ionel 18 14 24   56  
23 Cornea Cristina X Gr. Şc. "C.D. Neniţescu" Baia Mare MM Chioran Viorica 12 18 22   52  
24 Damian Lavinia X Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS Pleşu Tatiana 13 19 19   51  
25 Ghinea Ştefan X Col. Naţ. "M. Kogălniceanu" Galaţi GL Sava Ion 14 18 17   49  
26 Radu Petruţ X Col. Naţ. "B.P. Haşdeu" Buzău BZ Dragomir Mariana 10 17 22   49  
27 Turcu Daniel X Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi IS Smirnov Cristina 6 13 18   37  
28 Şomotiuc Adriana X Gr. Şc. "C.D. Neniţescu" Baia Mare MM Chioran Viorica 10 15 8   33  
29 Cristea Bogdan X Col. Naţ. "M. Eminescu" Botoşani BT Lungu Alin 6 8 5   19  
Clasa a XI-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Pr  Diplome acordate
1 Brezoiu Gabriel Andrei XI Col. Naţ. de Informatică "T. Vianu" Bucureşti B Dobrescu Corina 30 39 41 110 Pr, Co
2 Oprea Oana Diana XI Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Vasiliu Mihai 32 36 35 103 Ar
3 Manea Ştefan XI Col. Naţ. "Al. Vlahuţă" Rm. Sărat BZ Alexandru Dana 20 30 35 85 Co
4 Grigoruţă Cristina XI Col. Naţ. "P. Rareş" Suceava SV Greculeac Anca 15 31 29 75 Ar
5 Ailenei Alexandru XI Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS   21 26 28 75 Co
6 Marcu Silvia XI Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Ciuchină Vasile 17 20 32 69 Co
7 Cosovanu Lucian XI Col. Naţ. "Şt. cel Mare" Suceava SV Rotaru Fanica 15 18 33 66 Co
8 Murariu Emma Eugenia XI Col. "M. Eminescu" Botoşani BT Bălăucă Cristina 15 24 26 65 Co
9 Popescu Aniela XI Col. Naţ. "Al. Vlahuţă" Rm. Sărat BZ Alexandru Dana 15 15 31 61 Co
10 Moise Cristian XI Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Vasiliu Mihai 17 16 26 59 Co
11 Buda Geanina Ioana XI Lic. Teor. "Sp. Haret" Tecuci GL Corneschi Ioan 11 21 24 56 Co
12 Anechiţei Andreea Mihaela XI Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani IS Mertic Gheorghe Petru 15 14 24 53 Co
13 Ulinic Mircea XI Col. Naţ. "Gh.R. Codreanu" Bârlad VS Angheluţă Cătălin 17 19 16 52  
14 Laiu Bogdan XI Lic. Teor. "M. Kogălniceanu" Vaslui VS Ignat Cătălin 11 20 15 46  
15 Buzea Andrea Carla XI Lic. Teor. "Decebal" Constanţa CT Oprea Filis 15 14 16 45  
16 Romilă Andrei XI Lic. Teor. "Cuza Vodă" Huşi VS Popa Cristinel 19 9 17 45 Ne
17 Ruţă Segiu XI Col. Naţional Iaşi IS Ouatu Andu 12 12 19 43  
18 Dumitrescu Ina XI Col. Naţ. "V. Alecsandri" Galaţi GL Ciuchină Vasile 13 16 13 42  
19 Rusu Andrei Mihai XI Col. Naţ. "Şt. cel Mare" Suceava SV Golda Sorin 12 12 18 42  
20 Andrieş Daniela XI Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi IS Alexandru Liliana 9 14 18 41  
21 Achirei Iulia Atena XI Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani IS Banu Viorel 8 6 12 26  
22 Prihor Paul XI Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi IS Smirnov Cristina 5 6 14 25  
23 Ghioc Constantin Claudiu XI Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani IS Banu Viorel 6 9 9 24  
24 Neacşu Dragos  XI Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi IS Smirnov Marius 5 5 9 19  
25 Galan Iulian Ilie XI Col. Naţ. "E. Hurmuzachi" Rădăuţi SV Goreac Mircea 5 5 5 15  
26 Pop Cristina XI Gr. Şc. de Ind. Uşoară Baia Mare MM Vasilov Felicia 5 5 5 15  
Clasa a XII-a
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Judeţul Profesor îndrumător Ne   50 Ar    50 Co    50 Pr  Diplome acordate
1 Cristea Tatiana XII Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi IS Alexandru Liliana 46 46 47 139 Pr
2 Bodnărescu Adrian XII Col. Naţ. "E. Hurmuzachi" Rădăuţi SV Goreac Mircea 40 42 45 127 Co
3 Marcu Valentin XII CNMB Constanţa CT Dobrin Claudia 33 41 37 111 Ar
4 Pricop Andrei Mihai XII Lic. Teor. "M. Kogălniceanu" Vaslui VS Ignat Cătălin 31 40 40 111 Ar
5 Beşliu Ionuţ XII Gr. Şc. "D. Negreanu" Botoşani BT Melinte Ovidiu 17 17 30 64  
6 Condurache Alexandru Ioan XII Gr. Şc. "D. Negreanu" Botoşani BT Melinte Ovidiu 9 20 9 38  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu     1 =  diplomă acordată prof. Marius Smirnov conf. univ. dr. Cristian Baban



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro