Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2008
lucrari       tehnici       grupuri       mecatronica       referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 22-23 martie 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Nechita Mihai
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
41
36
39
116
Pr
2
Manolache Mihaela
VI
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
38
36
35
109
Ne
3
Ungureanu Silviu
VI
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
35
36
36
107
Co
4
Calin David
VI
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
39
33
34
106
Ne
5
Codreanu Teodora
VI
Şc. "A. Russo" Iaşi
Manole Maricica
39
34
33
106
Ne
6
Iacob Robert
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
39
37
30
106
Ne
7
Lămătic Ioana
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
27
34
42
103
Co
8
Vicovan Sebastian
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
34
37
32
103
Ar
9
Moga Alexandru
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
36
29
37
102
Co
10
Crâşmăreanu Teodora
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
34
28
38
100
Co
11
Săvoaia Mădălina
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
29
34
34
97
Co
12
Savin Vlad Mihai
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
33
29
32
94
Ne
13
Ferariu Tudor
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
28
26
40
94
Co
14
Puiu Octavian
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
28
33
31
92
Ar
15
Popa Teodor
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
30
30
31
91
Co
16
Şerban Teodor
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
32
24
34
90
Co
17
Ceban Victoria
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
24
31
33
88
Co
18
Marciuc Maria
VI
Şc. Normală "V.Lupu" Iaşi
Machiu Ana
29
30
29
88
Ar
19
Ungureanu Anda
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
26
28
34
88
Co
20
Aprofirei Mădălina
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
32
19
36
87
Co
21
Lupan Dana
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
19
30
37
86
Co
22
Ilaşcă Filip
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
27
32
26
85
Ar
23
Gabor Silviu
VI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
30
27
27
84
Ne
24
Buhu Vlad
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
32
26
25
83
Ne
25
Pădurariu David Alexandru
VI
Şc. M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
29
28
26
83
Ne
26
Vrabie Tudor
VI
Col. Naţional Iaşi
Oatu Andu
27
24
31
82
Co
27
Grigoras Maria
VI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
33
26
21
80
Ne
28
Romaniuc Radu
VI
Şc. „Al. cel Bun” Iaşi
Leahu Iulian
21
27
31
79
Co
29
Sandu Lucian
VI
Şc. "Al. cel Bun" Iaşi
Drăgan Daniela
29
26
24
79
Ne
30
Stan Rareş
VI
Şc. M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
32
21
26
79
Ne
31
Costache Dan
VI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
26
25
27
78
Co
32
Grosu Andreea
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Daniela Murgescu
26
31
21
78
Ar
33
Hatescu Iustina
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
23
23
32
78
Co
34
Moisei Ema
VI
Şc. "T. Maiorescu" Iaşi
Rusu Cristina
25
28
23
76
Ar
35
Florea Cristina
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
30
22
23
75
Ne
36
Boldeanu Ştefan
VI
Şc. M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
27
22
25
74
Ne
37
Teodorescu Ionuţ Cristian
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
24
26
24
74
Ar
38
Gociman Andra
VI
Gr. Şc. Vladeni
Largu Vasile
29
21
23
73
Ne
39
Matei Silviu
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
21
31
20
72
Ar
40
Puiu Alexandru
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Hirean Liliana
25
23
23
71
Ne
41
Greierosu Claudiu
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
26
19
25
70
Ne
42
Moisa Bogdan
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Magdalena Cahniţo
22
24
24
70
43
Parvu Alina
VI
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
26
20
23
69
Ne
44
Galateanu Laura
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
25
27
16
68
Ar
45
Brînză Alina
VI
Lic. Teor. "M. Eminescu" Iaşi
Receanu Ionela
25
24
17
66
Ne
46
Ambrosie Elisa
VI
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
20
24
21
65
47
Vintilă Gabriel
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Sivaş Vasile
21
20
23
64
48
Stanila Ilinca
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
26
21
16
63
Ne
49
Aelenei Adrian
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
23
19
20
62
50
Mănucă Rareş
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
24
18
19
61
51
Vasiliu Alexandra
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Daniela Murgescu
21
20
18
59
52
Bălănici Alexandru
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
18
22
18
58
53
Arion Cristina
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
18
17
22
57
54
Ştefăniţă Alexandru
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Keller Mihai
23
17
17
57
55
Tanasiu Florentina
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Daniela Murgescu
21
20
16
57
56
Marghidan Radu Florin
VI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
22
19
15
56
57
Popovici Cosmin
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
16
21
19
56
58
Rusu Tudor Matei
VI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
18
20
18
56
59
Ciobotariu Iulia
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
17
20
18
55
60
Sava Alexandra
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Tansanu Elena
20
19
15
54
61
Ursache Alexandru
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
15
23
16
54
62
Cărăuşu Costin
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
18
15
20
53
63
Petrisor Teodor-Mihail
VI
Şc. cu cl. I-VIII Pietrosu-Tătăruşi
Lazar Georgeta
17
20
16
53
64
Aprofirei Florina-Alina
VI
Şc. cu cl. I-VIII Pietrosu-Tătăruşi
Lazar Georgeta
15
22
15
52
65
Asofiei Florina Cosmina
VI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Livadaru Aurica
15
22
15
52
66
Lungu Iulian
VI
Şc. "Al. cel Bun" Iaşi
Drăgan Daniela
16
22
14
52
67
Mocanu Eloda
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
13
24
15
52
68
Buză Eduard
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
21
15
14
50
69
Bivol L. Eusebiu
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
14
20
15
49
70
Talaba Alina
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
20
16
13
49
71
Vieru Andra
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Manole Maricica
16
17
15
48
72
Huştiu Sofia
VI
Şc. M. Codreanu" Iaşi
Lazăr Aurora
13
15
19
47
73
Cuciureanu Iulian
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
18
13
14
45
74
Curcudel Georgiana
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
14
15
16
45
75
Hitruc Cristi
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
15
11
19
45
76
Panainte Dimitrie
VI
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
14
18
13
45
77
Puiu Craita
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
11
23
11
45
78
Costin Alexandra
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
9
17
18
44
79
Vecliuc Daniel
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Keller Mihai
17
15
12
44
80
Alexandrescu Evelina
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Daniela Murgescu
15
13
15
43
81
Harasim Maria
VI
Şc. Leţcani
ANDRIESCU DORINA
12
14
16
42
82
Alupului Cosmin
VI
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
12
16
13
41
83
Bran V. Răzvan
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
13
16
12
41
84
Judeanu Paul
VI
Şc."N. Iorga" Paşcani
Berbece Lidia
11
18
12
41
85
Turcu Andrei
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
15
8
18
41
86
Zamfirescu Anca
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Sivaş Vasile
14
9
17
40
87
Buruiană Cătălina
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
12
11
15
38
88
Gângă Adelina
VI
Şc. Normală "V.Lupu" Iaşi
Machiu Ana
11
13
14
38
89
Bucătaru Adina
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
12
13
12
37
90
Pricop Ovidiu
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
14
13
10
37
91
Mazuru Denisa
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
12
10
14
36
92
Sandu Roxana
VI
Şc."N. Iorga" Paşcani
Berbece Lidia
14
12
10
36
93
Balcan Sebastian
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
15
11
9
35
94
Chelaru Georgiana
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Sivaş Vasile
6
12
15
33
95
Vieru Vladut
VI
Şc. Normală "V.Lupu" Iaşi
Machiu Ana
13
9
11
33
96
Cretu Daniel
VI
Gr. Şc "V. Madgearu" Iaşi
Mihăilă Liliana
8
13
11
32
97
 
Spiridon Alexandra
VI
Şc."N. Iorga" Paşcani
Berbece Lidia
8
14
9
31
98
Şcoban Ana Maria
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
12
8
9
29
99
Cirtita Marin Ioan
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
7
13
7
27
100
Frijan Cosmin
VI
Şc. Uda-Tătăruşi
Lazar Georgeta
7
11
9
27
101
Rotariu Larisa
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
13
6
8
27
102
Trocea Miruna
VI
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
8
8
10
26
103
Manolache Helmuth
VI
Şc. "T. Maiorescu" Iaşi
Rusu Cristina
7
11
7
25
104
Tabara Alexandra Elena  
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
9
10
6
25
105
Zamfir Adrian Dumitru
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
9
8
8
25
106
Popovici Ana Maria
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
6
8
8
22
107
Miron Dragos
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
5
11
5
21
108
Stredie Vlăduţ
VI
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Sivaş Vasile
6
6
9
21
109
Boghian Stefan
VI
Şc. cu cl. I-VIII Pietrosu-Tătăruşi
Lazar Georgeta
8
6
6
20
110
Ungureanu Teofana
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
5
5
7
17
111
Hotin Ştefan
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iasi
Cahniţă Magdalena
5
5
6
16
112
Poiana Ana-Maria
VI
Şc. Uda-Tătăruşi
Lazar Georgeta
5
5
6
16
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Cahniţă



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 22-23 martie 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Ei       50 
Pr 
Diplome acordate
1
Merticariu Bogdan Cristian
VII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
46
45
47
47
138
Pr, Ei
2
Anghel Theodor
VII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
37
37
42
116
Co
3
Borş Dumitra
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
33
39
38
110
Ar
4
Avădănii Diana
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
37
35
35
107
Ne
5
Ţocu Alice Liliana
VII
Şc. "Al. Cel Bun" Iaşi
Leahu Iulian
36
36
33
105
Ne
6
Farcaş Ioana
VII
Şc. "I. Creangă" Iaşi
Gârlagiu Gabriela
29
36
37
102
Co
7
Flueraru Bogdan Mihai
VII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
34
33
31
98
Ne
8
Hodorog Andrei
VII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
28
33
37
98
Co
9
Calfa Alexandru
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
27
34
35
96
Co
10
Nastasia Mariana
VII
Şc. Normală "V. Lupu" Iaşi
Popa Luminita
28
32
35
95
Co
11
Păduraru Diana
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
29
28
36
93
Co
12
Ursu Andra
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
29
29
34
92
Co
13
Irimescu Doru Ştefan
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
30
29
32
91
Co
14
Pădurariu Constantin Cristian
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
28
30
31
89
Co
15
Cretu Mihaela Carmen
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
29
35
23
87
Ar
16
Anton Mădălina
VII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
29
29
27
85
Ne
17
Moisa Bogdan Gabriel
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Magdalena
21
31
33
85
Co
18
Prodan Adrian
VII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Buchila Daniela
28
24
33
85
Co
19
Paiu Delia Georgiana
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
27
30
28
85
Ar
20
Bejan Elena Cristina
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
25
29
28
82
Ar
21
Juncu Ştefana
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
28
27
26
81
Ne
22
Turcu Răzvan Cristian
VII
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
25
25
31
81
Co
23
Andrei Mihnea
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
26
24
30
80
24
Chirilă Mădălina Elena
VII
Şc. "D.D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Sivaş Vasile
25
26
29
80
Co
25
Bursuc Andreea
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
25
27
27
79
26
Bernevic Elsa
VII
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
24
23
31
78
Co
27
Ilaşcu Răzvan George
VII
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
20
29
29
78
Ar
28
Ursu Gina
VII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
25
24
29
78
29
Danciu Şerban
VII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
21
29
27
77
Ar
30
Aelenei Vlad
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
27
28
21
76
Ne
31
Drăguş Teodora
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Postolache Magdalena
27
25
24
76
Ne
32
Răpceanu Ioana
VII
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
21
26
28
75
33
Scarlat Ioana Bianca
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Dobrinescu Ecaterina
23
22
30
75
Co
34
Ponor Cosmina Georgiana
VII
Şc. "P. Rareş" Hârlău
Sîrbu Radu
24
21
29
74
35
Pricop Teodor
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
24
25
25
74
36
Lupu Andrei Stefan
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
19
24
29
72
37
Aruştei Adrian
VII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
19
23
29
71
38
Răţoi Andrei
VII
Gr. Şc. "M. Busuioc" Paşcani
Ungureanu Ciceronie
22
24
25
71
39
Rotaru Monica
VII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
22
23
26
71
40
Mărgineanu Antonia
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Ţura Mihaela
24
18
28
43
70
Ei
41
Irimia Carmen Antonia
VII
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
28
18
23
69
Ne
42
Petruţ Anton
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
19
24
25
68
43
Morariu Adrian
VII
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
19
22
24
65
44
Ermolai V. Vasile
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
16
22
25
63
45
Neculai Andrei
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
21
18
24
63
46
Popa Camelia
VII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
19
22
22
63
47
Făgeţel Cosmin Mihai
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Magdalena
19
23
20
62
48
Necoară Riana-Maria
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
17
24
19
60
49
Mătăsariu Claudia Elena
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
17
21
20
58
50
Petriţă Ana Maria
VII
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Koriloff Adam
19
17
20
56
51
Bacuscă Ştefan Roberto
VII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
17
24
14
55
52
Călin Andreea Georgiana
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Magdalena
16
16
23
55
53
Răsipanu Diana
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
18
19
18
55
54
Mihalachi Alexandru
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
18
20
16
54
55
Segneanu Elena Mihaela
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Cahniţă Magdalena
16
19
19
54
56
Popa Ionuţ Alexandru
VII
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
18
20
15
53
57
Plăcintă Elisa-Cristiana
VII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
17
20
15
52
58
Mititelu Iulian
VII
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
13
16
22
51
59
Obreja Andreea Ecaterina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
18
14
17
49
60
Gabura Cezar-Cosmin
VII
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Paşcan Maria Carmen
13
14
17
44
61
Burciu Sergiu
VII
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Paşcan Maria Carmen
12
13
12
37
62
Alexandru Laurenţiu
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
10
12
12
34
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 22-23 martie 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne      50
Ar    50
Co  50  
Pr    (2d)
Diplome acordate
1
Giurgica-Tiron Tudor
VIII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
46
47
46
139
Pr
2
Sava Lucian Cristian
VIII
Col. Naţional Iaşi
Aniţă Maria
28
35
30
93
Ar
3
Tiba Bianca
VIII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
23
36
27
86
Ar
4
Enachi Ştefana
VIII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
21
25
37
83
Co
5
Rusu Radu George
VIII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu Iloaiei
Tansanu Elena
19
32
31
82
Ar
6
Beleca Constantin
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
23
23
34
80
Co
7
Ivan Laura Giorgiana
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
27
20
32
79
Co
8
Moraru Silviu Eugen
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
21
29
29
79
Ar
9
Onita Ciprian
VIII
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
25
19
35
79
Co
10
Cosmiuc Silviu
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
18
18
33
69
Co
11
Jalaboi Raluca Alexandra
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Asăndulesei Elisabeta
20
18
30
68
Co
12
Profiri Radu
VIII
Col. "R. Wurmbrand" Iaşi
Hatescu Emilia
24
15
29
68
Co
13
Gălăţanu Ioana
VIII
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
17
25
25
67
14
Niamtu Cristian Andrei 
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
17
18
26
61
15
Bostacă Simona Georgiana
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Ungureanu Teodora
11
20
23
54
16
Bezrucav Stefan 
VIII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
12
22
19
53
17
Lupu Veronica
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Chelariu Emanuel
14
12
22
48
18
Furnică Antonio
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
8
17
22
47
19
Dobreanu Stefan
VIII
Col. Naţional Iaşi
Rotaru Jean
9
7
13
29
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Doina Corina Balan



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 22-23 martie 2008, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Gaiginschi Emil
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Ciocoiu Laura
24
25
22
71
Ar
2
Jalencu Victor
IX
Col. Naţional Iaşi
Aniţă Maria
24
19
22
65
Ne
3
Hutanu Eduard
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
22
22
19
63
Ar
4
Sprîncean Nicu
IX
Lic. Teor. "M. Eminescu" Iaşi
Receanu Ionela
19
20
24
63
Co
5
 
Luchian Antonia Narcisa
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
22
19
17
58
Ne
6
Parfimon Mihai
IX
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Mateiaş Anca
22
14
14
50
Ne
7
Chiscariu Radu Emanuel
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
19
11
14
44
Ne
8
Iordache Beatrice
IX
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Mateiaş Anca
15
17
11
43
9
Ionescu Silvia
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
16
11
10
37
10
Creţu Mihai
IX
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Mateiaş Anca
8
16
12
36
11
Stefan Silviu 
IX
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Pavliuc Adrian
12
13
11
36
12
 
Maftei Maria Loredana
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
13
11
10
34
13
Beda Paula
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
10
14
9
33
14
Neagu I. Ioana-Alexandra
IX
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
9
15
9
33
15
Gociman Marian
IX
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Pavliuc Adrian
10
7
10
27
16
Pipirig Cristian
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Săndulescu Valentina
11
7
7
25
17
Barbărasă Ion
IX
Gr. Şc. “M. Sturdza" Iaşi
9
7
8
24

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Pr 
Diplome acordate
1
Taran Gheorghe
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
43
39
38
120
Pr
2
Frincu Andrei
X
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
36
36
37
109
Co
3
Curcan Marian
X
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
34
35
31
100
Ar
4
Asavei Adina
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
34
32
32
98
Ne
5
Putrea Florin 
X
Col. Naţ. "C. Negruzzi" Iaşi
Perjoiu Rodica
28
34
34
96
Co
6
Spînu Dragoş
X
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
32
27
30
89
Ne
7
Acatincai Constantin Georgian
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
24
29
28
81
Ar
8
Popovici Ionuţ
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
24
27
22
73
Ar
9
Ailenei Oana
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
22
25
25
72
10
Parlea Robert Iulian
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
21
26
24
71
Ar
11
Grigoras Radu Emil
X
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Chiculiţă Viorel
18
21
27
66
Co
12
Turcu Daniel
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
22
26
18
63
Ar
13
Baiceanu Andreea
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
21
20
19
60
14
Aştefănoaii Larisa
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
22
19
16
57
15
Budianu Andreia
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
16
20
21
57
16
Alexandru Adela
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
17
19
15
51
17
Pruteanu Ion
X
Gr. Şc. C.F. "Unirea" Paşcani
Creţu Valerica
23
14
14
51
18
Chrila Stefan
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
13
17
15
45
19
Ciobanu Dragos
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
18
12
10
40
20
Iordache Ciprian
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
16
12
7
35
21
Pîslariu Marius
X
Gr. Şc. “Şt. Procopiu” Iaşi
Foca Gabriela
10
13
10
33
22
Tofan Ştefania
X
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
12
9
10
31
23
Crihan Daniel
X
Gr. Şc. “Şt. Procopiu” Iaşi
Foca Gabriela
12
10
5
27
24
Zicman Gabriel
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Şalaru Vasile
12
10
5
27

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Ei       50 
Pr 
Diplome acordate
1
Andrieş Daniela
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
40
30
31
45
101
Ne, Ei
2
Ghioc Claudiu
XI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
25
33
40
98
Co
3
Achirei Iulia
XI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Banu Viorel
31
29
34
94
Co
4
Anichiţei Andreea Mihaela
XI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
30
23
32
85
Co
5
Ruţă Segiu
XI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
27
22
36
85
Co
6
Neacsu Dragos 
XI
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Alexandru Constantin
24
24
30
78
Co
7
Huţanu Andreea
XI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
21
26
30
77
Co
8
Ungureanu Dragoş
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
25
19
28
72
9
Huminiuc Teodor
XI
Col. Naţional Iaşi
Ouatu Andu
21
20
29
70
10
Prihor Paul
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
18
19
30
67
Co
11
Cazan Stelian
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
20
16
30
66
Co
12
Tugui Cezar
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
15
19
28
62
13
Costin Ana
XI
Col. Teh. de Electr. şi Telecom. Iaşi
Baban Daniela
18
17
25
60
14
Luca Matei
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
19
19
19
57
15
Ursu Oana Alexandra
XI
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Mertic Gheorghe Petru
18
18
19
55
16
Berbecaru Romina
XI
Col. Teh. de Electr. şi Telecom. Iaşi
Baban Daniela
14
19
21
54
17
Adoamnei P Andreea
XI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg. Frumos 
Comăniciu Evelina
12
17
18
47
18
Benta Bogdan
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Smirnov Cristina
15
8
18
41
19
Nechifor Dana
XI
Col. Teh. de Electr. şi Telecom. Iaşi
Baban Daniela
19
13
9
41
20
Grădinariu Maria
XI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
8
11
15
34
21
Buduleci Ionuţ
XI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Cazacu Davidescu Ion
6
6
15
27

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar    50
Co    50
Ei       50 
Pr 
Diplome acordate
1
Cristea Tatiana
XII
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Alexandru Liliana
26
32
30
88
Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marius Smirnov conf. univ. dr. Cristian Baban



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro