Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa nationala 2007
lucrari       tehnici       grupuri       referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu

Rezultate

CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 1-3 iunie, Năvodari
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - gimnaziu

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Judeţul
Profesor îndrumător
Ar    50
Co   50
Ne   50
Pr      90  
Diplome acordate
1
Popescu Mihai
6
Sc. 37
CT
Şerban Mariana
43
41
46
76
Pr
2
Anghel Teodor
6
Col. Naţional
IS
Rotaru Jean
41
33
36
62
Ar
3
Toma Florina
6
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
40
35
34
61
Ar
4
Magardiceanu Razvan
6
Sc. 43 „Ferdinand”
CT
41
35
35
59
Ar
5
Costea Andrei
6
C.N.P. „C.Brătescu”
CT
Nasurla Ilhan
41
36
37
54
Ar
6
Omer Eden
6
Sc.39”N.Tonitza”
CT
Costea Elena
31
26
31
50
Ar
7
Munteanu Cristina
6
Sc. 29 „Sf. Ana”
GL
Caragea Cătălina
22
28
26
48
Co
8
Filip Smaranda
6
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
32
23
22
47
Ar
9
Toncu Flavia
6
Sc. Eforie Nord
CT
Nicolae Elena
29
29
33
47
Co
10
Cantemir Amalia
6
Şc. Normală „V.Lupu”
IS
Popa Luminiţa
21
27
24
40
Co
11
Mazaroaie Cristina
6
Sc. 12
GL
Radu Florica
28
27
29
40
Ne
12
Isache Alexandra
6
Sc. "Miron Costin"
SV
27
22
20
39
Ar
13
Mirica Andreea
6
Sc. Eforie Nord
CT
Nicolae Elena
20
22
27
39
Ne
14
Nastasia Mariana
6
Şc. Normală „V.Lupu”
IS
Popa Luminiţa
20
27
20
39
Co
15
Pricop Despina-Sonia
6
Şc. „O.Cazimir”
IS
Largu Maria Sirina
21
20
24
39
Ne
16
Zaharia Irina
6
Sc. 43 „Ferdinand”
CT
Popa Victoria
22
24
27
39
Ne
17
Banu Călin
6
C.N.P. „C.Brătescu”
CT
Nasurla Ilhan
22
21
24
35
Ne
18
Dumitru Andreea
6
Lic. „Al. Marghiloman”
BZ
Apostoiu Marcela
15
22
15
34
Co
19
Irimia Carmen Antoaneta
6
Col. Naţional
IS
Oniciuc Eugen
22
22
22
34
Ar
20
Slămnoiu Anca
6
Sc. „V.Cristoforeanu” Rm. Sărat
BZ
Coman Diana
22
22
21
33
Ar
21
Pricop Teodor
6
Col. „C.Negruzzi”
IS
Ţura Mihaela
24
24
24
39
Ar
22
Dogaru Simona
6
Sc. „V.Cristoforeanu” Rm. Sărat
BZ
Coman Diana
14
18
13
31
23
Ghiţă Cristian-Alin
6
Sc. „V.Cristoforeanu” Rm. Sărat
BZ
Coman Diana
19
12
13
30
24
Dincă Adriana
6
Sc. „V.Cristoforeanu” Rm. Sărat
BZ
Coman Diana
15
17
15
29
25
Arghiropol Ioana 
6
Sc. 29 „M.Viteazul”
CT
Filimon Marinela
13
12
17
28
26
Mocanu Alina
6
Sc.39”N.Tonitza”
CT
Costea Elena
14
17
17
26
27
Blagoci Vlad
6
L.T. "V. Alecsandri"
IS
Smirnov Cristina
17
18
14
25
28
Pindaru Vestina-Ana-Maria
6
Sc. 10 "M. Sadoveanu"
VS
17
17
17
25
29
Chirila Madalina
6
Sc. "DD Patrascanu"
IS
13
13
6
24
30
Bădilă Alexandru 
6
C.N.M.B.
CT
Dobrin Claudia
16
14
12
22
31
Obreja Andreea-Laura
6
Sc. 10 "M. Sadoveanu"
VS
13
16
13
22
1
Giurgică-Tiron Teodor
7
Col. Naţional
IS
Rotaru Jean
39
45
45
71
Ne, Ei
2
Moscalu Teodora
7
Sc. “Ferdinand”
CT
Popa Victoria
39
40
44
65
Ne, Ei
3
Coman Livia
7
Sc. 29 „M.Viteazul”
CT
Mincu Mariela
34
30
38
58
Ne
4
Jalaboi Raluca
7
Şc. „B.P.Haşdeu”
IS
Asăndulesei Elisabeta
22
28
33
55
Ne
5
Bulai Lavinia
7
C.N.”Calistrat Hogaş”
GL
Petrică Ramona
34
33
29
54
Ar
6
Mihalcea Ionuţ
7
Sc. 29 „M.Viteazul”
CT
Mincu Mariela
26
29
29
54
Ne
7
Lupu Andreea
7
Sc. „V.Cristoforeanu” Rm. Sărat
BZ
Coman Diana
33
32
36
53
Ne
8
Mavriş Iulian
7
Col. Naţional
IS
26
29
33
52
Ne
9
Sava Lucian-Cristian
7
Col. Naţional
IS
Aniţă Maria
24
26
33
51
Ne
10
Burci Elena-Mădălina
7
Sc.”I.Minulescu”
CT
Burci Adriana
28
32
28
48
Co
11
Condurache Oana-Andreea
7
Sc. 10 
BT
Condurache Sorin
24
31
29
48
Co
12
Nistor Monica
7
Şc.”Gh.I.Brătianu”
IS
Murgescu Dana
29
33
30
46
Co
13
Stegarescu Marius
7
Sc. 29 „Sf. Ana”
GL
Caragea Cătălina
24
32
26
46
Co
14
Dumitru Mădălina
7
Sc.”I.Minulescu”
CT
Burci Adriana
20
23
29
44
Ne
15
Saioc Georgian-Vlad
7
Sc.7 „R.Opreanu”
CT
Panaitescu Floarea
25
30
27
44
Co
16
Giuboruncă Ionuţ-Tiberiu
7
Sc. 10 
BT
Condurache Sorin
19
27
27
43
Co
17
Nedelcu Adina-Ioana
7
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
24
29
33
42
Ne
18
Popa George
7
CNVA
GL
Costache Doru
20
18
21
39
19
Beleca Constantin
7
Şc. „B.P.Haşdeu”
IS
Asăndulesei Elisabeta
20
16
22
38
20
Borleanu Bogdan
7
Şc. nr. 10 "M. Sadoveanu"
19
23
26
36
Ne
21
Ciorăţeanu Dragpş Ionuţ
7
Şc. nr. 10 "M. Sadoveanu"
22
18
26
34
Ne
22
Enache Antonia
7
Sc.3 Năvodari
CT
Sc.3 Năvodari
17
22
17
34
23
Grigoriţă Alin
7
Sc. 12
GL
Radu Florica
15
20
16
31
24
Ivan Alexandru
7
Sc.7 „R.Opreanu”
CT
Panaitescu Floarea
14
14
21
29
25
Pindic Bogdan
7
Sc. 37
CT
Şerban Mariana
11
13
12
24
1
Păun Monica
8
C.N.M.B.
CT
Dobrin Claudia
37
42
46
73
Ne, Ei
2
Manole Lavinia
8
Sc.38 „D.Cantemir”
CT
Ciobănescu Stoiana
39
33
38
72
Ar, Ei
3
Harja Cristian
8
„Şc. „I.Cantacuzino” Paşcani
IS
Hirean Liliana
34
28
37
65
Ne
4
Buzincu Iulian
8
Şc. „D.D.Pătrăşcanu” Tomeşti
IS
Silvaş Vasile
29
24
32
61
Ne
5
Creţu Cezar
8
Şc. cu clasele I-VIII nr. 3 Rădăuţi
SV
Macovei Haralambie
29
29
37
61
Ne
6
Murăraşu Ionel
8
Şc. cu clasele I-VIII Baia
SV
Daneliuc Silvia
22
24
26
58
Ne
7
Radu Smaranda
8
Şc. „B.P.Haşdeu”
IS
Postolache Magdalena
28
29
27
52
Co
8
Pintilie Nicoleta Livia
8
Şc. „B.P.Haşdeu”
IS
Postolache Magdalena
21
27
25
49
Co
9
Moroşan Adrian-Gabriel
8
Şc. cu clasele I-VIII nr. 5 Rădăuţi
SV
Lupoaie Carmen
18
20
26
44
Ne
10
Pintilie Liviu
8
Şc. „B.P.Haşdeu”
IS
Postolache Magdalena
15
22
23
42
Ne
11
Stoian Georgiana
8
Sc. 24
GL
Ghitau Cornel 
17
21
20
42
Co
12
Alexandru Ştefan
8
Sc. 28 „M.Eminescu”
GL
Oprea Mihaela
19
23
23
41
Co
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu  1 =  diploma acordată   prof. Sfetea Elena



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 1-3 iunie, Năvodari
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - liceu

Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Judeţul
Profesor îndrumător
Ar    50
Co   50
Ne   50
Pr      90
Diplome acordate
1
Chiru Alexandru
9
C.N. „B.P.Haşdeu”
BZ
Dragomir Mariana
35
32
26
53
Ar
2
Grigore Irina-Alexandra
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
31
37
25
53
Co
3
Taran Gheorghe
9
Lic. „G.Ibrăileanu”
IS
Alexandru Liliana
39
29
23
53
Ar
4
Sandu Octav-Emilian
9
C.N. „Al. Vlahuţă” Rm. Sărat
BZ
Diţoiu Ionel
39
32
25
52
Ar
5
Tene Daniel
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
29
30
14
51
Co
6
Profir Bogdan
9
CNVA
GL
Ciuchină Vasile
27
32
23
50
Co
7
Tatomir Teodor-Cristian
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
30
26
24
50
Ar
8
Cristache Valentina-Andreea
9
L.T. "Gr. Moisil" Urziceni
IL
30
32
27
47
Co
9
Putrea Vasile-Costin
9
Col. Naţional
IS
Oniciuc Eugen
34
22
17
45
Ar
10
Ghinea Ştefan
9
CNMK
GL
Sava Ioan
33
18
17
42
Ar
11
Covaciu Livia
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
24
25
15
38
Co
12
Rotaru Vlad
9
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
22
18
11
37
Ar
13
Prică  Iulia
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
31
18
17
36
Ar
14
Acatincăi Constantin-Georgian
9
Lic. „M.Costin” Paşcani
IS
Rascarache Corneliu
23
23
15
35
Co
15
Costea Cristina
9
CNVA
GL
Vasiliu Mihai
20
23
18
35
Co
16
Ianko Eva
9
L.T.”Ovidius”
CT
Leu Sorina
20
21
19
34
Co
17
Cioarca Vasile
9
C.N. „B.P.Haşdeu”
BZ
Dragomir Mariana
25
22
23
32
Ar
18
Osman Ozgur
9
C.N.M.B.
CT
Băraru Ion
28
28
28
32
Ar
19
Poenaru Glad 
9
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
25
18
16
31
Ar
20
Teacă Ionuţ
9
L.T.”Ovidius”
CT
Leu Sorina
20
26
21
31
Co
21
Cioban Cosmin-Ionut
9
C.N."A. T. Laurian"
BT
23
18
14
31
Ar
22
Stan Alexandru
9
L.T.”Ovidius”
CT
Leu Sorina
18
17
11
30
23
Magopet Robert
9
C.N."A. T. Laurian"
BT
21
15
16
30
Ar
24
Ragabeja Ştefan
9
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
14
15
14
29
25
Enache Iulia-Alina
9
L.T. „Traian”
CT
Avram Alexandrina
22
7
5
28
Ar
26
Boboşilă Andra
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
15
14
6
27
27
Niculache Daniela-Georgiana 
9
L.T. „Ovidius”
CT
Buttuceanu Laurenţiu
12
13
16
27
28
Asavei Adina
9
Lic. „M.Costin” Paşcani
IS
Ion Cazacu-Davidescu
14
15
11
24
29
Căpăţână Raluca
9
L.T. „Traian”
CT
Stănculete Nicolae
2
11
10
24
30
Chirilă Ştefan-Alexandru
9
Lic. „V.Alecsandri”
IS
Smirnov Cristina
10
17
7
24
31
Percă Andreea
9
Şc. „I.Cantacuzino”
IS
Chiculiţă Viorel
15
12
10
21
32
Buriceanu Dorin Gabriel
9
L.T. "Gr. Moisil" Urziceni
IL
15
16
14
21
33
Opincaru Ioana-Lucia
9
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
7
6
6
11
34
Pîrlea Robert-Iulian
9
Lic. „M.Costin” Paşcani
IS
Rascarache Corneliu
7
6
6
11
35
Galon Alina-Georgiana
9
C.N. ”M.Eminescu”
BT
5
5
5
9
1
Moise Cristian
10
CNVA
GL
Vasiliu Mihai
37
45
40
72
Pr
2
Neacşu Dragoş
10
Lic. „Gr.Moisil”
IS
Alexandru Constantin
40
42
39
71
Pr
3
Oprea Oana
10
CNVA
GL
Vasiliu Mihai
42
42
76
68
Ar, Ei
4
Ruţă Sergiu
10
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
42
35
41
68
Ar, Ei
5
Lazăr Adina Roxana
10
C.N. „B.P.Haşdeu”
BZ
Dragomir Mariana
37
42
31
66
Co
6
Murariu Emma-Eugenia
10
C.N. ”M.Eminescu”
BT
48
32
46
66
Ar, Ei
7
Brezoiu Gabriel Andrei
10
Col. Nat. de Informatica "T. Vianu"
B
Corina Dobrescu
28
44
38
62
Co, Ei
8
Huminiuc Teodor
10
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
30
31
28
59
Co
9
Mustafa Atila
10
G.S. Telecomunicaţii
CT
37
40
30
59
Co
10
Luca Matei
10
Lic. „G.Ibrăileanu”
IS
Alexandru Liliana
30
31
23
58
Co
11
Păduraru Laura
10
Col. Naţional
IS
Ouatu Andu
34
31
29
58
Ar
12
Alexandru Cosmin
10
CNVA
GL
Ciuchina Maria
33
34
30
53
Co
13
Cotleţ Ovidiu
10
Şc.Creştină Filafelfia
SV
38
37
60
51
Ar
14
Buzea Andreea
10
L.T.”Decebal”
CT
Oprea Filis
27
25
22
50
Ar
15
Podosu Ioana
10
C.N. „B.P.Haşdeu”
BZ
Dragomir Mariana
24
35
24
47
Co
16
Adoamnei Andreea
10
Lic. „I.Neculce” Tg. Frumos
IS
Comaniciu Evelina
28
26
12
46
Ar
17
Cristea Oana
10
CNVA
GL
Ciuchina Vasile
23
30
15
44
Co
18
Untu Andrei
10
C.N. ”M.Eminescu”
BT
39
24
25
44
Ar
19
Ungureanu Dragoş
10
Lic. „G.Ibrăileanu”
IS
Alexandru Liliana
23
30
19
42
Co
20
Solomon Bogdan
10
L.T.”Decebal”
CT
Oprea Filis
32
25
20
41
Ar
21
Ciocan Silviu
10
L.T.”N.Bălcescu” Medgidia
CT
Vasile Iuliana
27
27
18
40
Ar
22
Baubec Ener
10
L.T. „Traian”
CT
Avram Alexandrina
21
25
12
38
23
Bîncă Alexandra
10
L.T. "Gr. Moisil" Urziceni
IL
22
22
16
38
24
Cârmaciu Bogdan
10
L.T. „Ovidius”
CT
Buttuceanu Laurenţiu
12
18
12
36
25
Isaila Radu
10
L.T. „Traian”
CT
Boiangiu Teodora
17
16
10
35
26
Mocanu Dan
10
C.N.M.B.
CT
Dobrin Claudia
16
14
11
35
27
Tanasie Andreea
10
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
25
20
20
35
28
Iacobiţă Mihaela Gabriela
10
Col. Naţ. "M. Eminescu"
BT
18
11
13
34
29
Vaisser Bogdan
10
C.N. ”M.Eminescu”
BT
18
24
22
32
30
Dobre Georgiana
10
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
11
17
16
26
31
Sosoi Andreea-Iulia
10
Lic. „M.Costin” Paşcani
IS
Ion Cazacu-Davidescu
13
19
12
26
32
Anechei Cătălin
10
C.N. Eminescu 
CT
Pagalea Irina
12
16
14
24
33
Berbecaru Romina
10
Col. Th.de El. şi Telec.
IS
Moroşan Dorina
8
8
9
13
1
Cristea Tatiana
11
Lic. „G.Ibrăileanu”
IS
Alexandru Liliana
29
43
42
66
Pr
2
Memet Edvin
11
L.I.Informatica
CT
Sinan Kosak
38
30
45
57
Ne, Ei
3
Marcu Valentin
11
C.N.M.B.
CT
Dobrin Claudia
31
27
38
54
Ne
4
Lişman Cristina
11
Col. Naţional
IS
Jean Rotaru
25
21
28
48
Ne
5
Stanciu Georgiana
11
C.N. "Al. Vlahuta Rm. Sarat 
BZ
30
25
33
48
Ne
6
Caceandone Mihai
11
C.N.M.B.
CT
Oprea Sanda
23
22
36
41
Ne
7
Băbeanu Alexandru
11
C.N.M.B.
CT
Dobrin Claudia
31
27
52
40
Ne
8
Bunea Georgiana
11
Col. Naţional
IS
Jean Rotaru
19
24
27
40
Ne
9
Pascal Elena-Daniele
11
CNVA
GL
Vasiliu Mihai
23
24
24
33
Co
10
Pricope Dragoş
11
CNVA
GL
Costache Doru
24
14
17
31
Ar
11
Tănase Andrei-Victor
11
L.T. „Ovidius”
CT
Bahrim Mariana
17
18
22
31
12
Cretu Cristian-Viorel
11
L.T. "Gr. Moisil" Urziceni
IL
16
18
12
28
13
Păguţe Oana-Maria
11
Lic. „V.Alecsandri”
IS
Smirnov Cristina
14
9
8
25
14
Dobrotă Valentin
11
L.T.”Ovidius”
CT
Baban Valerica
12
12
11
17
1
Bălteanu Albert
12
Lic. „M.Costin” Paşcani
IS
Rascarache Corneliu
11
22
7
34
Co
2
Beloşeschi Silvia
12
Lic. „V.Alecsandri”
IS
Călţun Ioana
16
21
10
31
Co
3
Olaru Iulian
12
Col. Th.de El. şi Telec.
IS
Moroşan Dorina
12
9
5
20
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu  1 =  diploma acordată   prof. Şerbu Florin



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro