Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2007
lucrari       tehnici       grupuri       referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

Tehnici de laborator gimnaziu      Tehnici de laborator liceu




Rezultate
CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - clasele VI-VIII
Nr. crt
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ga    50  
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Răpceanu Ioana, Bernevic Elsa, Irimia Antoaneta
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
44
45
39
128
Procopiu
2
Bîrlădeanu Alexandra, Amariei Anca, Harton Ioana
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
38
38
40
116
Edison
3
Ştefan Ioana, Filip Smaranda, Flueraru Bogdan
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
38
40
36
114
Galilei
4
Nicolae Grigorescu Mihai, Mititelu Iulian, Baciu Laura
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
33
35
40
108
Edison
5
Agop Ştefana, Aruştei Adrian, Rotaru Monica
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
42
34
32
108
Arhimede
6
Petruşcă Monica, Foszto Monica
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
31
32
34
97
Edison
7
Nastasia Mariana, Cantemir Amalia
VI
Şc. Normală " V. Lupu" Iaşi 
Luminiţa Popa
35
28
30
93
Arhimede
8
Popovici Andrei, Aioanei Alin, Burdea Cristian
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
34
28
31
93
Arhimede
9
Moşneguţu Ioana, Chelab Amira, Combriuc Iustina
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
29
24
32
85
Edison
10
Botezatu Iulia, Robu Oana
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
25
25
30
80
Edison
11
Şulic Alexandru, Bolea Iuliana, Achirei Ştefan
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
24
28
24
76
Galilei
12
Fenechiu Alex, Grigoraş Ioana, Zamfir Simona
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
18
18
30
66
Edison
13
Chiţimuş Diana, Toma Florina, Szabo Sabrina
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
20
17
28
65
Edison
14
Guşă Andrei, Calfa Alexadru, Moisii Cosmin
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
26
14
21
61
15
Epure Alexandru, Samoil Alexandru, Alupoaie Elena
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
21
14
21
56
16
Bulgariu Ovidiu, Ciortescu Ilinca, Steinbach Radana
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
17
13
22
52
17
Popa Sebastian Teo, Toma Beatrice Diana
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
13
15
14
42
18
Luca Andrei Marian, Bughius Raul
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
13
14
13
40
19
Groza Petru, Paiu Eduard, Ciobanu Ştefan
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
13
14
13
40
20
Cotiugă Diana Elena, Pîrlea Ancuţa
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
11
11
12
34
21
Grădinaru Costel Cătălin, Ungureanu Teodor Alexandru, Olăraşu Andrei Ionuţ
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
10
10
10
30
1
Mihalache Ştefan, Ţârcă Alexandru, Condrea Daria
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
48
45
49
142
Procopiu
2
Giurgică -Tiron Tudor, Bezrucav Ştefan, Colibaba Anais
VII
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
41
40
44
125
Procopiu
3
Mavriş Iulian, Boroş Marian, Ionel Cristi
VII
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
35
37
43
115
Edison
4
Gălăţeanu Ioana, Enache Ştefana, Tiba Bianca
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
40
35
31
106
Arhimede
5
Sava Lucian, Ungureanu Ionuţ, Stafie Vlad
VII
Col. Naţional Iaşi
Aniţă Maria
33
23
40
96
Edison
6
Berlea Alexandru, Filip Andreea, Stanciu Stefan
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
32
30
26
88
Arhimede
7
Boţu Alexandru, Bacuşcă Alberto,  Rotaru Andrei
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
24
22
26
72
Edison
8
Berlea Smaranda, Oroian Bianca, Popa Cătălina
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
19
24
29
72
Edison
9
Petrescu Emanuel
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
14
13
25
52
Edison
10
Pricop Lucian, Botezatu George, Rusu Mălin Alex
VII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
7
7
21
35
11
Bejan Roxana, Scutariu Geanina
VII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
9
9
11
29
12
Negrilă Andrei, Agudaru George, Turcanu Răzvan
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Maria Cahniţă
5
5
9
19
1
Ioanid Nicolae, Gall Tudor
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
32
45
30
107
Galilei
2
Piroi Andrei, Olariu Tudor
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
33
40
33
106
Galilei
3
Dumitrescu Victor, Ghiorghiţă Daniel
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
29
35
41
105
Edison
4
Rusu Constantin, Geaman Andreea
VIII
Lic. Teor. "M. Costin" Iaşi
Felicia Giurgea
16
22
16
54
5
Negru Antonia, Petrea Iulian, Vatamanu Vlăduţ
VIII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
14
17
16
47
6
Baciu Alina Mihaela, Toma Radu, Olăeru Ovidiu Constantin
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
9
10
13
32
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Mariana Stana



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - clasele IX-XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ga    50  
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Taran Gheorghe, Popovici Ionuţ
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
47
49
49
145
Procopiu
2
Curcan Marian, Zvarişte Cosmin
IX
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
46
47
48
141
Procopiu
3
Putrea Florin, Spînu Dragoş
IX
Col. Naţional Iaşi
Oniciuc Eugen
45
48
48
141
Procopiu
4
Olan Ioana, Ursulean Magda
IX
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
46
47
47
140
Procopiu
5
Aniţoaei Teodora, Coman Ruxandra, Hodea Cosmin
IX
Lic. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
36
44
41
121
Galilei
6
Gavrilaş Ştefan, Hrebenciuc Robert 
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Iaşi
Felicia Giurgea
21
26
38
85
Edison
7
Ruţă Sergiu, Păduraru Laura, Cojocaru Alexandra
X
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
50
50
50
150
Procopiu
8
Huminiuc Teodor, Neagu Cristian, Danilov Călin
X
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
46
49
45
140
Procopiu
9
Ionel Dan, Mihai Alexandru,         Moroşanu Vlad
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
45
45
49
139
Procopiu
10
Andrieş Daniela, Lazăr Diana,             Luca Matei
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
47
47
44
138
Procopiu
11
Arcuş Iulian, Mancaş Mihai
X
Lic. Teor. "M. Costin" Iaşi
Felicia Giurgea
46
46
29
121
Arhimede, Galilei
12
Babiuc Sanda, Placinschi Oana, Ungureanu Dragoş
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
34
38
48
120
Edison
13
Mardare Vadim, Bistriceanu Gheorghe, Ariton Iulian
X
Gr. "Anghel Saligny" Iaşi
Araloe Silvia, Stana Mariana
38
35
40
113
Edison
14
Focşa Oana Cătălina, Mihu Denisa, Ghercă Ştefan
X
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
21
21
38
80
Edison
15
Ianuş Andrada, Baibarac Arina
XI
Col. Naţional + Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Andu Ouatu, Rodica Perjoiu
50
50
50
150
Procopiu
16
Lişman Cristina, Cristea Tatiana
XI
Col. Naţional + Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Jan Rotaru, Liliana Alexandru
45
49
50
144
Procopiu
17
Curcan Bogdan, Gafencu Lucian, Mihăilă Laura, Ursan Mihai
XI
Col. Naţional Iaşi
Andu Oatu
45
45
45
135
Procopiu
18
Oprea Ştefan, Cârlescu Ştefănel, Pricopoaia Mihai
XI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Dorina Luchian
39
45
45
129
Galilei, Edison
19
Popa Horia, Popovici Tudor Alexandru
XII
Col. Naţional "Emil Racoviţă" Iaşi
Nechifor Anca
50
50
50
150
Procopiu
20
Beloşeschi Silvia, Constantin Dumitru, Palade Vlad
XII
Lic. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Calţun
48
50
45
143
Procopiu
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Gabriela Foca



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2018 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro