Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2017
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2007
lucrari       tehnici       grupuri       referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate

CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ne   50
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Nastasia Mariana
VI
Şc. Normală " V. Lupu" Iaşi 
Luminiţa Popa
36
40
37
113
Newton
2
Pricop Despina Sonia
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
25
39
36
100
Newton
3
Cantemir Amalia
VI
Şc. Normală " V. Lupu" Iaşi 
Luminiţa Popa
34
30
35
99
Edison
4
Toma Florina
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
31
26
37
94
Edison
5
Pricop Teodor
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
26
28
29
83
Edison
6
Irimia Carmen Antoaneta
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
21
26
34
81
Edison
7
Filip Smaranda
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
21
24
32
77
Edison
8
Anghel Theodor
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
21
23
32
76
Edison
9
Chiţimuş Diana
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
25
20
29
74
Edison
10
Flueraru Bogdan Mihai
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
20
27
25
72
Newton
11
Niţă Răzvan
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
20
20
30
70
Edison
12
Bîrlădeanu Alexandra
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
22
20
23
65
Edison
13
Blagoci Vlad
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
19
15
27
61
Edison
14
Danciu Şerban
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
19
15
27
61
Edison
15
Agop Ştefana
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
23
15
22
60
Arhimede
16
Bernevic Elsa Maria
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
20
16
24
60
Edison
17
Leon Robert Nicolae
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
18
19
23
60
Edison
18
Petrea Şerban
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
17
17
25
59
Edison
19
Szabo Sabrina
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
22
16
21
59
Arhimede
20
Răpceanu Ioana
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
21
19
18
58
Arhimede
21
Ştefan Ioana Alexandra
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
17
13
28
58
Edison
22
Bursuc Andreea
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
20
14
23
57
Edison
23
Rotaru Monica
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
23
17
16
56
Arhimede
24
Todiruţă Anca
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
16
15
25
56
Edison
25
Niculae Grigorescu Mihai
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
18
17
20
55
Edison
26
Epure Alexandru
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
21
15
18
54
Arhimede
27
Foszto Monica
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
16
17
21
54
Edison
28
Hodorog Andrei
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
17
16
20
53
Edison
29
Şulic Alexandru Ionuţ
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
17
14
22
53
Edison
30
Păstrăv Mădălina
VI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Daniela Buchilă
18
16
18
52
31
Petruşcă Monica
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
15
15
22
52
Edison
32
Baciu Laura
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
14
16
21
51
Edison
33
Ifrim Larisa Maria
VI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Daniela Buchilă
18
16
17
51
34
Chirilă Mădălina
VI
Şc. "D. D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Vasile Silvaş
21
15
15
51
Arhimede
35
Achirei Ştefan
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
17
16
17
50
36
Ioniţă Norbert
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
17
19
14
50
37
Doboş Maria Antonia
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
16
14
20
50
Edison
38
Cojocaru Cristian
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Cătălina Ciobanu
16
13
20
49
Edison
39
Irimescu Doru-Ştefan
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
12
11
25
48
Edison
40
Zelinschi Dragoş
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
15
16
17
48
41
Boţoc Cristina
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
12
15
20
47
Edison
42
Hliboceanu Ioana
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
16
14
17
47
43
Bejan Elena Critina
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
13
13
20
46
Edison
44
Velicu Daniel
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
18
11
17
46
45
Atanasiu Dan Constantin
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Cătălina Ciobanu
14
11
20
45
Edison
46
Miron Tudor
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
12
8
25
45
Edison
47
Tabuncic Simon
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Cătălina Ciobanu
14
14
17
45
48
Calfa Alexandru
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
14
13
17
44
49
Drăguş Teodora
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
17
10
17
44
50
Ciortescu Ilinca Maria
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
12
18
13
43
51
Craus Alexandru
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
17
12
14
43
52
Popa Sebastian Teo
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
15
10
18
43
53
Prodan Alexandru
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
16
13
14
43
54
Ungureanu Teodor Alexandru
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
15
16
12
43
55
Rădulescu Iulian Valentin
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
11
11
20
42
Edison
56
Prodan Adrian
VI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Daniela Buchilă
11
11
20
42
Edison
57
Nechita Andrei
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
17
8
16
41
58
Podea Alexandra Maria
VI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
11
9
21
41
Edison
59
Călin Andreea Georgiana
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
11
9
20
40
Edison
60
Mardare Andrei
VI
Şc. "Al. Vlahuţă" Iaşi
Băbuşcă Daniela
13
13
14
40
61
Mătăsariu Claudia
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
15
13
12
40
62
Minea Vlad Constantin
VI
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Dana Murgescu
12
15
13
40
63
Moisa Bogdan Gabriel
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
11
13
15
39
64
Rusu Andreea
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
14
8
17
39
65
Scarlat Bianca Ioana
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Magdalena Postolache
16
9
14
39
66
Dăscăliţă Elena
VI
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Daniela Buchilă
12
10
16
38
67
Ursu Gina Ioana
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
13
13
12
38
68
Mititelu Iulian
VI
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
12
9
16
37
69
Năstasă Ana Maria
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
15
7
14
36
70
Brînză Adrian Mihai
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
10
6
19
35
71
Ţugui Claudia
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Jean Rotaru
11
11
12
34
72
Aneculei Lorena Alexandra
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
11
9
13
33
73
Juncu Ştefana
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
10
8
15
33
74
Lupu Andrei
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
12
7
14
33
75
Macovei Ştefan Claudiu
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
12
10
11
33
76
Mărgineanu Antonia
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
9
10
14
33
77
Olăraşu Andrei Ionuţ
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
11
10
12
33
78
Rogojină Vlăduţ
VI
Şc. cu cls. I-VIII Grajduri
Teodor Novac
13
12
8
33
79
Bolea Loredana
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
12
8
12
32
80
Bulgariu Ovidiu
VI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
9
8
15
32
81
Costăchescu Alexandra
VI
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
11
9
12
32
82
Moisii Cosmin
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
11
9
12
32
83
Osoeanu Forentina
VI
Şc. "D. D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Vasile Silvaş
8
7
17
32
84
Tagarcea Andreea
VI
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
12
11
9
32
85
Bura Mihail Sebastian
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu 
11
8
12
31
86
Plăcintă Eliza Cristiana
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comaniciu
12
8
11
31
87
Pohonţu Alexandru
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comaniciu
11
8
12
31
88
Roşu Vlad Ioan
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Maricica Manole
11
7
13
31
89
Stegariu Vlad Ionuţ
VI
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Magdalena Postolache
12
8
11
31
90
Bahnea Ioana Roxana
VI
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu 
12
9
9
30
91
Mihăilă Andrei
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
10
11
9
30
92
Sârbu Cristina
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Cătălina Ciobanu
14
7
9
30
93
Tăme Alexandru
VI
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Cătălina Ciobanu
8
12
10
30
94
Ciucă Alexandra
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
7
7
15
29
95
Făgeţel Cosmin
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
10
8
11
29
96
Florea Vasile
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
11
8
10
29
97
Grădinaru Costel Cătălin
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
10
9
10
29
98
Meiu Miriam
VI
Şc. "O. Cazimir" Iaşi
Maria Sorina Largu
10
8
11
29
99
Andrei Mihnea
VI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
9
8
11
28
100
Rădeanu Isabela
VI
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
9
8
11
28
101
Schitcu Dragoş Codrin
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
10
6
12
28
102
Pisică Alexandru
VI
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Magdalena Cahniţă
9
6
12
27
103
Strătilă Gheorghe Bogdan
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comaniciu
8
8
11
27
104
Tăcuţanu Andrei Vlad
VI
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
10
7
10
27
105
Toma Beatrice Diana
VI
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
9
11
7
27
106
Pădurariu Constantin Cristian
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comaniciu
10
6
10
26
107
Necoară Riana Maria
VI
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comaniciu
10
6
8
24
108
Rusu Cosmina Florentina
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
10
7
7
24
109
Tupiluş Andreea Diana
VI
Şc. "E. Cuza" Iaşi
Maricica Manole
6
5
13
24
110
Asaftei Tudor
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
9
6
8
23
111
Burlă Valentin
VI
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Aurora Lazar
10
6
6
22
112
Munteanu Cristina
VI
S.A.M. Coarnele Caprei
Ana Machiu
8
5
9
22
113
Amoaşei Daniel Albert
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
9
5
7
21
114
Olaru Ana Maria
VI
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
7
7
7
21
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Cahniţă



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ne   50
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Giurgică -Tiron Tudor
VII
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
49
50
49
148
Procopiu
2
Mihalache Ştefan
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
41
42
42
125
Procopiu
3
Nistor Monica
VII
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Dana Murgescu
36
45
41
122
Procopiu
4
Sava Lucian Cristian
VII
Col. Naţional Iaşi
Maria Aniţă
35
35
39
109
Edison
5
Berlea Alexandru
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
35
34
38
107
Edison
6
Nedelcu Adina Ioana
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
28
38
34
100
Newton
7
Beleca Constantin
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
25
35
36
96
Edison
8
Jalaboi Raluca
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
33
26
35
94
Edison
9
Blaj Laurenţiu
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
30
29
33
92
Edison
10
Tănasă Ioana
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
23
33
33
89
Edison
11
Mavriş Iulian
VII
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
27
35
25
87
Newton
12
Tiba Bianca Mădălina
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
23
41
23
87
Newton
13
Rusu Radu George
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Elena Tansanu
26
28
32
86
Edison
14
Bezrucav Ştefan
VII
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
23
26
32
81
Edison
15
Stoica Ivona
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
27
23
31
81
Edison
16
Mătăsaru Iulian
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
28
24
28
80
17
Boţu Alexandru
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
23
25
30
78
Edison
18
Leşanu Cosmin
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
23
24
30
77
Edison
19
Teslăraşu Maria Georgiana
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
24
26
25
75
20
Moraru Silviu
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
24
23
27
74
21
Pal Sergiu
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
22
22
30
74
Edison
22
Berlea Ioana Smaranda
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
18
24
30
72
Edison
23
Ţârcă Alexandru Cristian
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
22
24
25
71
24
Deloiu Florin
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
18
29
23
70
25
Gălăţeanu Ioana
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
22
23
25
70
26
Trofin Alexandru
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Maria Cahniţă
21
23
26
70
27
Avarvarii Delia
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
17
23
28
68
28
Miron George
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
22
23
23
68
29
Chirilă Mădălina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Doina Partenie
22
20
25
67
30
Dorcu Cosmin
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
18
21
25
64
31
Zaharia Cezara
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Elena Tansanu
22
16
26
64
32
Condrea Daria
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
13
29
21
63
33
Corban Lavinia
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
17
20
23
60
34
Dumbravă Gianina
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
17
20
23
60
35
Borş Radu
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
24
15
20
59
36
Prisacariu Mădălina
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Elena Tansanu
17
18
24
59
37
Bălaşa Alexandru
VII
Şc. "Ion Creangă" Iaşi
Gabriela Gârlagiu
14
19
25
58
38
Cozmiuc Silviu
VII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Elena Asăndulesei
18
18
19
55
39
Amişculesei Andrei
VII
Şc. "Ion Creangă" Iaşi
Gabriela Gârlagiu
11
19
24
54
40
Enachi Ştefana
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
14
20
19
53
41
Ungureanu Vlad
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
17
19
15
51
42
Ilie Elena
VII
Şc. "Ion Creangă" Iaşi
Gabriela Gârlagiu
16
18
15
49
43
Ilie Cosmin
VII
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
13
18
14
45
44
Oroian Bianca
VII
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
12
12
18
42
45
Roşu Ştefan
VII
Şc. "G. Coşbuc" Iaşi
Maria Cahniţă
13
13
16
42
46
Chelariu Gabriel
VII
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
10
18
13
41
47
Hârţan Daniel
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
12
13
15
40
48
Schreiner Thomas
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
10
13
17
40
49
Buzatu Mihai
VII
Şc. "Ion Creangă" Iaşi
Gabriela Gârlagiu
9
13
17
39
50
Dobreanu Ştefan
VII
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
12
15
11
38
51
Iacob George
VII
Şc. cu cls. I-VIII Boroşeşti
Teodor Novac
11
13
13
37
52
Ciornei Diana
VII
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Dana Murgescu
8
14
13
35
53
Boiangiu Răzvan
VII
Şc. "Gh. I. Brătianu" Iaşi
Dana Murgescu
7
14
13
34
54
Buznea Gabriela
VII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
12
12
10
34
55
Bularda Lucian
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
7
8
11
26
56
Dîrdără Mădălina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
5
5
16
26
57
Vârlan George
VII
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Mihaela Ţura
7
6
11
24
58
Postolache Anca
VII
Şc. "Ion Creangă" Iaşi
Gabriela Gârlagiu
5
6
6
17
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elena Asăndulesei



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ne   50
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Harja Cristian
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Liliana Hirean
45.5
47.5
49
142
Procopiu
2
Cercel Mădălina Gabriela
VIII
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Anca Mateiaş
37.5
37.5
40
115
Edison
3
Buzincu Iulian
VIII
Şc. "D. D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Vasile Silvaş
37.5
30
39.5
107
Edison
4
Pintilie Liviu
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
35
34.5
26
95.5
Arhimede
5
Pintilie Nicoleta Livia
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
32.5
21
35.5
89
Edison
6
Jalencu Victor
VIII
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
31
26
31.5
88.5
Edison
7
Radu Smaranda
VIII
Şc. "B. P. Haşdeu" Iaşi
Magdalena Postolache
33.5
22.5
29.5
85.5
Arhimede
8
Istrate Laurenţiu Gabriel
VIII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
25
23
21.5
69.5
Arhimede
9
Luca Ana
VIII
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
26.5
15.5
27.5
69.5
Edison
10
Olăeru Ovidiu Constantin
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
29
18
22.5
69.5
Arhimede
11
Ionescu Gabriela
VIII
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Aurora Lazar
26
16
25
67
Arhimede
12
Ivan Paul Alexandru
VIII
Şc. "I. Cantacuzino" Paşcani
Liliana Hirean
20.5
17.5
22.5
60.5
13
Toma Radu
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
25.5
11
23.5
60
Arhimede
14
Mangalagiu Diana Mădălina
VIII
Şc. "D. D. Pătrăşcanu" Tomeşti
Vasile Silvaş
29
14
14
57
Arhimede
15
Baciu Alina Mihaela
VIII
Lic. Teor. "D. Cantemir" Iaşi
Emanuel Chelariu
22.5
9
25
56.5
Edison
16
Stegariu Alexandru
VIII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
15.5
11.5
23
50
17
Gospodaru Claudiu Petrică
VIII
Şc. "Al. I. Cuza" Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
16
9.5
22
47.5
18
Lozneanu Daniela
VIII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Daniela Buchilă
17.5
8
22
47.5
19
Pîrlea Andreea Ştefania
VIII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
18.5
8
16.5
43
20
Beda Paula Alexandra
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
18
6
17
41
21
Belcescu Oana
VIII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
21.5
6
13
40.5
22
Vacaru Petronela Ancuţa
VIII
Şc. "M. Codreanu" Iaşi
Aurora Lazar
15.5
10
14.5
40
23
Iftode Ştefan
VIII
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
16.5
5
12
33.5
24
Pipirig Ştefan Cristian
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Marinela Juverdeanu
8
6
19
33
25
Buzatu Ştefana Firica
VIII
Gr. Şc. Vlădeni
Vasile Largu
19
7.5
6
32.5
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Doina Corina Balan



CONCURSUL DE FIZICĂ CREATIVĂ "ŞTEFAN PROCOPIU" 
Etapa judeţeană, 24-25 martie 2007, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ar    50
Ne   50
Ed   50
Pr 
Diplome acordate
1
Percă Andreea
IX
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
Viorel Chiculiţă
46
37
39
122
Procopiu
2
Ursulean Magda
IX
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
37
40
45
122
Procopiu
3
Pîrlea Robert Iulian
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
35
35
40
110
Edison
4
Putrea Vasile Florin
IX
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
41
34
35
110
Arhimede
5
Ciobanu Dragoş Ionuţ
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
41
31
37
109
Arhimede
6
Taran Gheorghe
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
30
34
42
106
Edison
7
Chirilă Ştefan Alexandru
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
32
27
45
104
Edison
8
Acatincăi Constantin Georgian
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
33
28
39
100
Edison
9
Asavei Adina
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
33
23
39
95
Edison
10
Hrincescu Dimitrie Cozmin
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
30
28
27
85
Arhimede
11
Vornicu Vlad Alexandru
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
27
29
28
84
Newton
12
Grigore Ioana Mădălina
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
26
24
32
82
Edison
13
Sîrbu Cristina
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
24
21
37
82
Edison
14
Zvarişte Cosmin
IX
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
34
17
26
77
Arhimede
15
Spînu Dragoş Andrei
IX
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
21
22
33
76
Edison
16
Turcu Daniel
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
31
18
23
72
Arhimede
17
Budianu Andreia
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
26
16
29
71
18
Popovici Ionuţ
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
27
18
22
67
19
Corneanu Claudia Alexandra
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
21
20
25
66
20
Oşlobanu Mihai Bogdan
IX
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
24
18
23
65
21
Ungureanu Cristian
IX
Lic. Teor. "M. Sadoveanu" Paşcani
19
22
18
59
22
Apetrei Vasile
IX
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
20
12
21
53
23
Curcan Marian
IX
Col. Naţional Iaşi
Eugen Oniciuc
16
10
21
47
24
Carvasovschi Cornelia
IX
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Vasile Şalaru
17
9
20
46
25
Şerban Tudor Vlad
IX
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
15
13
18
46
1
Mihu Denisa
X
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
45
40
45
130
Procopiu
2
Neacşu Dragoş
X
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iaşi
Constantin Alexandru
44
35
45
124
Procopiu
3
Păduraru Laura
X
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
41
41
41
123
Procopiu
4
Ungureanu Dragoş
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
40
39
43
122
Procopiu
5
Prihor Paul
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
40
40
40
120
Procopiu
6
Huminiuc Teodor
X
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
37
39
40
116
Edison
7
Luca Matei
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
39
37
40
116
Edison
8
Berbecaru Romina
X
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
30
39
37
106
Newton
9
Ruţă Sergiu
X
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
34
34
35
103
Edison
10
Sosoi Andreea Iulia
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
36
29
38
103
Edison
11
Adoamnei Andreea
X
Lic. Teor. "I. Neculce" Tg-Frumos
Evelina Comăniciu
38
23
40
101
Edison
12
Focşa Oana Cătălina
X
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Adam Koriloff
33
28
36
97
Edison
13
Andrieş Vasilica Daniela
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
36
29
29
94
Arhimede
14
Radu Bogdan
X
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
33
24
35
92
Edison
15
Iordachi Roxana
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
31
28
31
90
16
Spinticiuc Andrei
X
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Ion Cazacu-Davidescu
27
15
28
70
17
Bacinschi Mihaela
X
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
23
20
25
68
18
Benţa Bogdan
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
24
17
26
67
19
Moise Ştefan Ramon
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
22
17
24
63
20
Babiuc Sanda
X
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
18
18
18
54
21
Ţugui Cezar
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
21
15
18
54
22
Grigoraş Andrei
X
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
24
11
18
53
23
Oancea Iulia Maricica
X
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
16
13
20
49
24
Prepeliţă Cătălin
X
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
17
9
21
47
25
Mazureac Alexandru
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
18
5
19
42
26
Tîrniceru Andrei
X
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
17
5
14
36
1
Cristea Tatiana
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu" Iaşi
Liliana Alexandru
40
42
47
129
Procopiu
2
Ianuş Andrada
XI
Col. Naţional Iaşi
Andu Ouatu
39
42
43
124
Procopiu
3
Lişman Cristina
XI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
37
39
43
119
Edison
4
Baibarac Arina
XI
Col. "C. Negruzzi" Iaşi
Rodica Perjoiu
35
41
35
111
Newton
5
Păguţe Oana Maria
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
34
36
39
109
Edison
6
Zaharia Bogdan
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
30
36
40
106
Edison
7
Lupu Raluca Maria
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
30
33
41
104
Edison
8
Irimia Alexandru
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
22
29
40
91
Edison
9
Bunea Georgiana
XI
Col. Naţional Iaşi
Jean Rotaru
19
26
36
81
Edison
10
Grigorovici Valentin
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
20
27
29
76
11
Prodan Marius
XI
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
18
20
34
72
Edison
12
Cogianu Daniel
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
17
20
28
65
13
Vorovei Ciprian
XI
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Cristina Smirnov
18
19
27
64
14
Amarghioalei Ştefan
XI
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
15
17
26
58
15
Vartolomei Florin
XI
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
13
17
26
56
16
Ţapu Ionuţ
XI
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
13
17
24
54
17
Turea Ivan
XI
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
11
15
18
44
1
Popovici Alexandru Tudor
XII
Col. Naţ. "E. Racoviţă" Iaşi
Anca Nehifor
42
47
45
134
Procopiu
2
Popa-Todirenchi Mircea Horia
XII
Col. Naţ. "E. Racoviţă" Iaşi
Anca Nehifor
43
43
42
128
Procopiu
3
Podelniuc Marin
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
42
43
41
126
Procopiu
4
Beloşeschi Silvia
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri" Iaşi
Ioana Călţun
39
40
41
120
Edison
5
Bălteanu Albert
XII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
35
37
38
110
Edison
6
Olaru Iulian
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
36
34
34
104
Arhimede
7
Prepelac Marius
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
31
32
29
92
Newton
8
Dăscălescu Alina
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
25
35
31
91
Newton
9
Beldiman Ionuţ Alexandru
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
29
32
29
90
Newton
10
Purice Otilia
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Daniela Baban
32
27
29
88
Arhimede
11
Damian Laura
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
28
28
30
86
12
Boja Monica
XII
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
26
25
31
82
13
Serghiuţă Cozmin Constantin
XII
Lic. Teor. "M. Costin" Paşcani
Corneliu Rascarache
24
27
25
76
14
Gabor Petronel
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
16
25
21
62
15
Miron Alin
XII
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
18
22
19
59
16
Szabo Irina Claudia
XII
Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi
Dorina Moroşan
21
11
23
55
17
Buzatu Marius
XII
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
18
20
12
50
18
Adochiţei Cătălin
XII
Gr. Şc. "Şt. Procopiu" Iaşi
Gabriela Foca
13
16
15
44
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marius Smirnov



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2017 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro